הנערות בתיכון היוקרתי בתל אביב חוששות מהחשוד באונס: "לא אמרו לנו מי זה"

בשיחה עם וואלה!, ביקרו התלמידות את התנהלות ביה"ס, שלא ערך איתן שיחות בנושא. גורם בתיכון אמר כי צוות מהמרכז לנפגעות מינית צפוי לעבור בין התלמידים. "לא צופות שתיערך שיחה מעמיקה בנושא", אמרה אחת מהן, ואחרת הדגישה: "אם אני מכירה אותו - אני רוצה לדעת שזה הוא"

שני פרומקין
08/12/2021

חשש כבד נרשם היום (רביעי) בקרב התלמידות בתיכון היוקרתי בתל אביב, שתלמיד בו חשוד באונס נערה מחוץ לשטח בית הספר. בשיחה עם וואלה!, מתארות הנערות את התחושות הקשות עם פרסום הפרשה ומבקרות את התנהלות בית הספר, שלא ערך איתן שיחות בנושא.

"אנחנו לא יודעות כלום. אם אני מכירה את הילד - אני רוצה לדעת שזה הוא", אמרה אלה הלומדת במקום, ושני, תלמידה נוספת, כועסת: "זה מבאס, אנחנו לא יודעות מי זה, ואני לא יודעת מתי הוא היה בבית הספר. יכול להיות שדיברתי איתו ושאני יודעת מי זה. יש רק שמועות, לא מספרים לנו כלום. אפשר רק לחבר שמועות של איזו כיתה הוא ואיזו כיתה היא, אבל אף אחד לא מדבר איתנו על זה".

עוד בוואלה!

משרד החינוך לא עודכן על התלמיד החשוד באונס - שתקף גם נערה מבית ספר שלא למד בו

לכתבה המלאה
הכנות בבית הספר "יסוד המעלה" לקראת החזרה ללימודים אחרי הסגר, ראשון לציון, 26 באוקטובר 2020. ראובן קסטרו
התלמידות חוששות: "לא יודעות כלום"(צילום: ראובן קסטרו)

הנערות מדגישות כי חשוב להן לדעת את זהות החשוד באונס, ולא את זהות הנערה שלכאורה הותקפה, כדי לכבד את הפרטיות שלה: "חס וחלילה שלא יגידו את השם שלה".

עוד אמרו התלמידות, כי מהיכרותן עם בית הספר, הן לא צופות שיערכו עמן שיחת הסבר מעמיקה בנושא האונס שאירע לכאורה בפרט - ובנושא הפגיעה המינית ככלל: "זה לא יקרה", אמרו. הנערות ציינו כי בית הספר התנהל היום כרגיל. גורם נוסף מבית הספר מעיד כי על פני השטח לא מורגש כל שינוי בהתנהלות היומית.

עם זאת, גורם מבית הספר אומר כי צוות מהמרכז לנפגעות מינית צפוי לעבור בין התלמידים, לדבר עמם ולהקשיב להם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully