וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חפץ מעיד: העברנו לנתניהו כל ידיעה ששמו הוזכר בה

עודכן לאחרונה: 8.12.2021 / 17:00

יועץ התקשורת של נתניהו לשעבר מעיד בבית המשפט במסגרת החקירה הנגדית בידי פרקליטו של ראש הממשלה לשעבר. "אתר וואלה היה חשוב בעיני משפחת נתניהו בעיקר בתקופת הבחירות"

בווידאו: ניר חפץ על דוכן הנאשמים/צילום: רוני כנפו

בבית המשפט המחוזי בירושלים נמשכת הבוקר (רביעי) חקירתו הנגדית של עד המדינה ניר חפץ, לשעבר יועץ התקשורת של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו המואשם בקבלת שוחד בתיק 4000.

עו"ד בעז בן צור, המייצג את נתניהו, פתח את החקירה הבוקר בשאלות על מעמדו של אילן ישועה, מנכ"ל אתר וואלה, וציטט את דבריו של חפץ מהעדות אתמול, בה הוא תיאר את ישועה כ "שליט טוטליטרי"

חפץ פתח את דבריו בהבהרה "בוא ניקח אחורה את המינוח דיקטטור, מבחינתי אתמול היה יום קצת סוער, אני אעשה מאמץ היה יום סוער, אנסה להיות יותר מדוד, להתנסח בצורה פחות פוגענית, אנחנו בני אדם, אפשר להתרגז. לגבי בכל כלי תקשורת יש דמות או שתיים יש דמויות חזקות. באתר וואלה, לפחות אחרי שינון מגל עזב כעורך ראשי ועד שאני יוצא מהעניינים, יש שם דמות אחת חזקה, אילן ישועה, הוא כל יכול באתר".

בן צור ביקש להבין מחפץ עד כמה אתר וואלה היה חשוב בעיניו ובעיני נתניהו, והקרין קטע מהחקירה במשטרה בו חפץ אומר כי "האתר כמעט שלא משפיע על סדר יום ציבור".

ניר חפץ בדיון בתיקי האלפים, בימ"ש מחוזי ירושלים, 6 בדצמבר 2021. יונתן זינדל, פלאש 90
חפץ/פלאש 90, יונתן זינדל

חפץ אישר את הדברים בנוגע לשגרה, אך הבהיר כי בתקופת בחירות החשיבות של האתר עולה "זה נמשך עד ה 18 במרץ עד הרכבת הממשלה. אמרתי שוואלה היה חשוב בעניינים הספציפיים של המשפחה, חוץ מזה לא חשוב בכלל", אמר חפץ .

בן צור ביקש להתמקד בתקופה שבה וואלה היה חשוב לחפץ ונתניהו, תקופת הבחירות, והחל לעבור על סעיפים מתוך הנספח לכתב האישום, המפרטים את הפניות של נתניהו ומשפחתו, ואת ההיענות לכך מצד אנשי וואלה.

בן צור חקר את פריט 55 - גיוס תרומות של שרה נתניהו עבור חיילי צה"ל, שלפי התביעה היתה דרישה לפרסום כתבה, הדרישה הועברה באמצעות חפץ לאלוביץ.

בן צור: אנחנו נסכים שזו הודעה סטנדרטית שמופצת לשורה רחבה של כלי תקשורת, ומתפרסמת בשורה של כלי תקשורת. חפץ אישר

עוד בוואלה!

חפץ: "נתניהו ניסה לשדוד את כספי המדינה לצרכים אישיים"

לכתבה המלאה
עו"ד בועז בן צור במשפט תיקי האלפים, בימ"ש מחוזי ירושלים, 13 באוקטובר 2021. יונתן זינדל, פלאש 90
עו"ד בן צור/פלאש 90, יונתן זינדל

בן צור הציג אייטם שפורסם בוואלה בספטמבר 2014, תחת הכותרת נתן זך: "נתניהו מחריב את מדינת ישראל", ידיעת פולו אפ על כך שבעיתון הארץ פורסמה מודעה בתשלום שנתן זך העלה. תסביר הודעה בתשלום. בן צור ציין כי הכותרת לא הכי סימפטית לנתניהו.

בן צור עבר לסעיף נוסף, בנוגע לגיוס של אבנר נתניהו. חפץ העיר ש "הגיוס של אבנר זה אייטם אייטם, אין כלי תקשורת שלא יסקר את זה", ובן צור ציין כי הגיוס סוקר בעמוד הראשון של ידיעות אחרונות ובכל כלי התקשורת- כדי להראות שפרסום הכתבה לא היתה היענות חריגה של אתר וואלה לבקשות הסיקור של משפחת נתניהו.

בן צור הציג ידיעות שליליות נוספות על נתניהו, כך, לידיעה שעסקה בהודעה על הליכה לבחירות וציטוט של נתניהו: לפיד ניסה לעשות פוטש, צורפה תמונה של נתניהו מחמיץ פנים

לאחר מכן בן צור הציג אייטם נוסף, ח"כ הרצוג: "שש השנים הרעות של נתניהו תמו", והעיר: יש פה את המסרים הפוליטיים של כל היריבים הפוליטיים, וחפץ הוסיף "ואת הטוען לכתר".

השופטת רבקה פרידמן-פלדמן קטעה את החקירה והעירה לבן צור "אנחנו עוברים על אותו קו עם אותם מסמכים (שהוצגו בחקירה של אילן ישועה, י.פ) אין לעד הרבה להוסיף עליהם".

בן צור הסביר כי חפץ טען כי החשיבות של האתר מבחינת נתניהו היתה בתקופת הבחירות, והוא מבקש להראות כי האתר היה שלילי נגד נתניהו "זה חשוב להבין את המתת. אומרים שזה המתת שקיבלתם, הפרסומים ההיענות הסיקור, ואני מראה שלא מיני ולא מקצתי, אין פה שום מתת. התביעה מדדה מספר פריטים, אני חייב לפרק את זה למרכיבים, כי בלי מרכיבים לא נוכל לראות את התמונה, זה מייגע משהו אבל זה חיוני. כי התמונה שהעד צייר בעדות הראשית שלו בכותרות".

בעקבות הערות השופטים בן צור עבר להציג ידיעות מאתר וואלה, שסיקרו באופן חיובי את יריביו של נתניהו במערכת הבחירות, בעיקר יו"ר המחנה הציוני יצחק (בוז'י) הרצוג, ואת יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט.

בן צור שאל את חפץ איך הוא עדכן את נתניהו בנוגע לידיעות תקשורתיות, וחפץ הסביר כי למשרד ראש הממשלה מערך תקשוב שאוסף לנתניהו את כל הידיעות הרלוונטיות אליו, ובהמשך מטה ההסברה של הליכוד עבר לאסוף את הידיעות התקשורתיות בהן מופיע השם נתניהו. "אני מציף בפניו מה שנראה לי חשוב, אבל באותה תקופה, ראש הממשלה מקבל חבילה של 30-40 דפים, כל מה שיש בו את המילה נתניהו, והוא עובר עליו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully