קצורה הואשם ברצח יעל מלניק: "כיסה אותה בחול - והוציא מפיה את הצינור דרכו נשמה"

האח בביה"ח הפסיכיאטרי שבו אושפזה מלניק מואשם ברציחתה בנסיבות מחמירות. מהאישום עולה ששוטרים הגיעו לביתו כשמלניק הייתה בו, אך הוא לא פתח את הדלת והם עזבו את המקום. בהמשך, לאחר שהנערה נכנסה אל הבור שחפרו, הוא מנע ממנה לנשום. "בטחה בו והוא ניצל את תלותה"

06/12/2021
אדוארד קצורה יואשם ברצח בנסיבות מחמירות של יעל מלניק (צילום: שלומי גבאי)

הפרקליטות הגישה היום (שני) כתב אישום נגד אדוארד קצורה בגין רצח בנסיבות מחמירות של הנערה יעל מלניק לפני כחודשיים. קצורה היה אח בבית החולים הפסיכיאטרי שבו אושפזה מלניק, וכתב האישום מגולל "מערכת יחסים", שבמהלכה קצורה מנצל את תלותה של מלניק בו ואת אמונה, עד שלבסוף היא נכנסת מרצונה לבור שחפרו השניים יחד, כשהיא נושמת בעזרת צינור. אלא שאז, לפי האישום, קצורה הוציא מפיה את הצינור והביא למותה "באכזריות מיוחדת".

מכתב האישום עולה כי קצורה הכיר את יעל כשזו אושפזה בבית החולים "מעלה הכרמל", מתחילת חודש ינואר ובמשך חודשיים וחצי, כשהיא במצב רגשי והתנהגותי "לא יציב". לאחר שהתוודתה בפניו כי פיתחה כלפיו רגשות, אמר לה קצורה כי גם הוא פיתח רגשות כלפיה ושאל אותה אודות ניסיונה המיני, תוך שהוא מנצל את תלותה בו.

לאחר שחזרה לבית סבתה, השניים החלו להיפגש ומתחילת אפריל אף קיימו "קשר" שכלל יחסי מין אסורים מצדו, תוך שקצורה מנצל את הנערה. לאחר שהחלה להיעדר לפרקים מביתה ולהיות עם קצורה שעות ארוכות, בית משפט השלום בחדרה אסר עליו ליצור עמה קשר, לבקשת סבתה.

עוד בוואלה!

דקה אחר דקה: השומר באתר הבנייה משחזר את רגעיה האחרונים של יעל מלניק

לכתבה המלאה
"ניצל את תלותה", יעל מלניק(צילום: באדיבות המשפחה)

למרות זאת, המשיך קצורה לפגוש את מלניק בתדירות גבוהה. בסוף חודש ספטמבר הם רבו, וכמה ימים לפני הרצח, גורמי הרווחה העבירו אותה לפנימיית "עדן" שבקיבוץ כרמיה, בהסכמתה, לאחר שהוגדרה בסיכון, בין היתר בשל הקשר עם קצורה. עם זאת, בתחילת אוקטובר, כשיצאה לחופשה, היא ביקשה ממנו להגיע לביתו, והוא הסכים לכך, חרף הצו האוסר עליו להיפגש עמה.

מכתב האישום עולה כי סבתה דיווחה על היעדרותה ובשעות הערב הגיעו שוטרים לביתו של קצורה בקריית מוצקין כדי לאתרה. אלא, שזה לא פתח את הדלת והשוטרים עזבו את המקום. מיד לאחר מכן, עזבו השניים את דירתו מחשש שהשוטרים ישובו אליה. הם החלו לשוטט בקריות על מנת לחמוק מהשוטרים, ועד שעות הבוקר השניים שוחחו על מצוקתה הנפשית.

בשעות הבוקר הם החלו לחפור מעין קבר כדי שמלניק תוכל להיכנס לתוכו, כך שתוכל לנשום גם לאחר שקצורה יכסה אותה. לאחר שניסיון חפירה בפארק מקומי נכשל, הלכו השניים לאתר הבנייה. שם, הצליחו לחפור "קבר" בניסיון השלישי. זאת, כשכל העת, לפי כתב האישום, קצורה היה מודע למצוקתה הנפשית של מלניק.

"רצח באכזריות מיוחדת", אדוארד קצורה(צילום: יואב איתיאל)

לאחר שחפרו את הבור, הניח בו קצורה רשת במבוק וקלקר, ובהמשך הביא צינור שהיה באתר הבנייה. אז, הנערה נכנסה ל"קבר" "תוך שהיא בוטחת בו" והכניסה את הצינור לפיה כדי שתוכל לנשום.

"לאחר הליך ממשי של שקילה, גיבש קצורה החלטה להמית את מלניק, ובכוונה לגרום למותה, כיסה באופן מלא את גופה ואת פניה בחול וחצץ בעודה בחיים, באמצעות אחת מאתי החפירה", נכתב בכתב האישום החמור. "לאחר מכן, הוציא את הצינור מפיה, ובמשך מספר דקות מנע ממנה לנשום ולצאת מהקבר, ובכך גרם למותה. לאחר מכן עזב את המקום".

מלבד רצח בנסיבות מחמירות, קצורה הואשם גם בעבירות רבות של בעילה אסורה בהסכמה תוך ניצול יחסי תלות ובעבירות של הפרת הוראה חוקית. הפרקליטות מבקשת להאריך את מעצרו עד תום ההליכים.

עורך הדין בוריס שרמן, המייצג את קצורה מטעם הסנגוריה הציבורית, אמר לוואלה! כי יוכל להגיב על כתב האישום רק לאחר שיצלם את תיק החקירה וילמד אותו.

"כיסה אותה בחול", אתר הבנייה שבו מתה מלניק(צילום: יואב איתיאל)

"עברנו שלב אחד במאבק, אבל זה ממש לא הסוף. צריך לחכות שהוא יורשע בעבירות שהוא ביצע", אמרה רות מלניק, אחותה של יעל, לאחר הגשת כתב האישום. "הוא חשב על הכול, תכנן את הכול. אני נגעלת ממנו, בא לי להקיא עליו, אני מזועזעת כל פעם כשאני מסתכלת עליו. הוא לא מניד עפעף ולא מצטער על זה לרגע. הוא מנע מאחותי לצאת מהבור הזה, לא יודעת איך בנאדם יכול לעשות דבר כזה".

גם לאחר הגשת כתב האישום, למשפחת מלניק נותרו טענות קשות נגד בית החולים הפסיכיאטרי "מעלה כרמל", וכן טענות קשות כלפי מערכת אכיפת החוק, שלא אכפה את צו ההרחקה של קצורה מהנערה, ובסופו של דבר אף לא איתרה אותה אצלו בלילה שהפך בדיעבד לאחרון בחייה. זאת, למרות שסבתה לודמילה התריעה בפני המשטרה כי נכדתה, שהייתה אז נעדרת, מן הסתם נמצאת אצלו.

במשפחה מבהירים כי טענות אלה נפרדות מהשבחים שהם חולקים לנחישות הימ"ר על חקירת הפרשה. עורכות הדין שרון זגגי פנחס ואפרת נחמני בר, המייצגות את המשפחה, מסרו כי "עד כה המשפחה התרכזה בלוודא שיוגש כתב אישום בגין רצח בנסיבות מחמירות. נמשיך לעמוד על המשמר שלא עושים לו הנחות".

  • רצח

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully