הנאשם בריגול בביתו של גנץ: "שב"כ מנסה לכסות על פשאלה"

בית המשפט המחוזי החליט להאריך את מעצרו של עומרי גורן, שנאשם בניסיון להעביר מידע על שר הביטחון תמורת תשלום. הוא כפר בהאשמה שהכתובת הייתה טהראן: "מי החליט? מבחינתי זה לא היה איראני, אלא האקר בטלגרם"

02/12/2021
בווידאו: המנקה בבית גנץ מתייחס לאישומים נגדו (מערכת וואלה!)

בית המשפט המחוזי בלוד דן היום (חמישי) בהארכת מעצרו של עומרי גורן, העובד בביתו של שר הביטחון בני גנץ, הנאשם בריגול. בדיון כפר בהאשמה שהכתובת להעברת המידע הייתה איראן. "מי החליט שזה איראנים? מבחינתי זה לא היה איראני, אלא האקר בטלגרם. שב"כ מנסות לכסות על הפאשלה שלו", טען.

עו"ד גל וולף, המייצג את גורן, טען כי אין מנוס מדחיית הדיון, מאחר ועדיין חסרים להם חומרים לבחינת המקרה. "נכון לעכשיו נמנעת תקשורת לחלוטין עם הסניגורים", טען, "הנאשם לא יכול להתקשר אלינו. בית משפט רואה זאת בחומרה והורה לשב"ס לנמק באופן מיידי מדוע נמנעת תקשורת לסניגורים. זה דבר שלא יעלה על הדעת לקחת בן אדם, לשים אותו בבידוד במעין ענישה ולא לאפשר לו תקשורת. אנחנו רואים זאת בחומרה ונפעל בכל האמצעים שעומדים לרשותנו לאפשר לנו לדבר עם מרשנו ללא כל הפרעה".

עוד בוואלה!

הרשעות, מאסרים, שוד בנקים ופריצות לבתים: העבר הפלילי של הנאשם בריגול בבית גנץ

לכתבה המלאה
"שב"כ מנסה לכסות על פאשלה". גורן(צילום: פול)

לפני כשבועיים הוגש כתב אישום בגין ריגול עבור איראן נגד גורן, ישראלי בן 37 שעבד בביתו של שר הביטחון בני גנץ. על פי כתב האישום, גורן, שהועסק בביתו של גנץ בעבודות משק בית וניקיון במשך כמה שנים יחד עם זוגתו, פנה באמצעות טלגרם לקבוצת ההאקרים "בלאק שאדו", המזוהה עם איראן, והציע לסייע לה בדרכים שונות, עבור תשלום.

בעקבות כתבות בכלי התקשורת אודות קבוצת ההאקרים, שביצעה בתקופה האחרונה מתקפות סייבר נגד מטרות ישראליות, גורן איתר נציג של "בלאק שאדו", פנה אליו בזהות בדויה והציע לסייע לו. בין היתר, הציע לשתול "תולעת" שתאפשר לפרוץ למחשב של גנץ, כך לפי כתב האישום.

כדי להוכיח את רצינותו ואת קרבתו לשר, צילם גורן כמה פריטים במקומות שונים בביתו והעביר להאקרים. בין היתר, צילם את הכספת של גנץ, שולחן עבודה, מחשבים, טלפון, טאבלט, קופסה בה היו פריטים צה"ליים שעליהם מספרים סידוריים, מארז ועליו מדבקה ובה כתובת IP, מכונת גריסה, מזכרות צבאיות שניתנו לגנץ כשהיה רמטכ"ל, תמונות של השר ובני משפחתו, חשבון תשלום ארנונה של השר ועוד. לאחר מכן, מחק גורן את כלל ההתכתבויות בטלגרם עם ההאקר ואת התמונות ממכשיר הסלולרי שלו.

  • בני גנץ
  • איראן
  • ריגול

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully