לזכר אלי קיי: נר ראשון של חנוכה הודלק בכותל המערבי

שר הביטחון השתתף בטקס ברחבת הכותל לצד הרבנים הראשיים לישראל, ראש הממשלה בנט חנך מסלול חדש במנהרות הכותל והנשיא הרצוג הדליק נר ביחד עם נכי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה. "הזדמנות נפלאה לקחת חלק באירועים מיוחדים ומאחדים"

28/11/2021
"אירועים מיוחדים ומאחדים", הדלקת נר ראשון בכותל המערבי(צילום: אתר רשמי, אתר הכותל)

שר הביטחון בני גנץ השתתף הערב (ראשון) בהדלקת נר ראשון של חנוכה ברחבת הכותל המערבי בירושלים. באירוע השתתפו גם הרבנים הראשיים לישראל, רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים ושרי העלייה והקליטה והחדשנות המדע והטכנולוגיה.

המעמד הוקש לזכר אלי קיי, שנרצח בשבוע שעבר בעיר העתיקה. "חג החנוכה הוא הזדמנות נפלאה עבור הציבור הרחב לקחת חלק באירועים מיוחדים ומאחדים, גם בימים מאתגרים וכואבים אלו, המתקיימים ברחבת הכותל המערבי ולהיות שותפים לאווירת החג המאירה לכל עבר", מסרה הקרן למורשת הכותל המערבי.

עוד בוואלה!

חנוכה 2021 - זמני הדלקת נרות חנוכה, כניסת ויציאת החג

לכתבה המלאה
בנט בכותל, היום(צילום: לשכת העיתונות הממשלתית, עמוס בן גרשום)

ראש הממשלה נפתלי בנט חנך הערב בהדלקת נר ראשון את מסלול "הגשר הגדול" במנהרות הכותל, שכולל מסלול הליכה חדש המתאר את ימי בית המקדש השני. באירוע השתתף גם רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים שמואל רבינוביץ, ומנכ"ל הקרן למורשת הכותל המערבי מרדכי (סולי) אליאב.

"המעמד הזה, כאן, הערב, מעלה את האור", אמר רב הכותל. "אלפיים שנה חיכו לנו מתחת לאדמה השרידים האלה. היום אנחנו מדליקים אור על כל אלה. מגלים עוד טפח מהשורשים שלנו. מביטים אחורה כדי ללכת קדימה. שואבים כוחות מאבות אבותינו כדי להמשיך את המורשת אל בני בנינו".

הרצוג בבית החייל בתל אביב, הערב(צילום: לשכת העיתונות הממשלתית, קובי גדעון)

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל הדליקו הערב נר ראשון עם ראשי ארגון נכי צה"ל, יו"ר ארגון נפגעי פעולות איבה ופצועות ופצועי צה"ל בבית הלוחם בתל אביב. "גבורה אינה רק הסתערות אל תוך האש או עצירת מחבל בידיים חשופות", אמר הנשיא. "גבורה זה גם לקום בוקר אחרי בוקר לפגישת פיזיותרפיה כדי לחזור וללכת, גבורה היא התמודדות יום יומית עם פוסט טראומה ועם חרדות, גבורה היא היכולת להתעלות מעל הכאב כדי להקים משפחה. גבורה זה להצליח לקום כשכל הרופאים והרופאות אמרו שזה לא יקרה; גבורה היא המלחמה על כל שבריר של עצמאות גם כשמסביב חושבים שזה בלתי אפשרי. אתם הגיבורים שלנו, אתן הגיבורות שלנו".

זמני כניסת ויציאת חג החנוכה 2021

כניסת החג: יום ראשון, 28 בנובמבר, כ"ד בכסלו תשפ"ב

יציאת החג: יום שני, 6 בדצמבר, ב' בטבת ה'תשפ"ב

אלו הם זמני הדלקת נרות חנוכה

נר ראשון יום ראשון (כ"ד בכסלו תשפ"ב 28/11/2021) בשעה: 17:18
נר שני יום שני (כ"ה כסלו 29/11/2021) בשעה: 17:18
נר שלישי יום שלישי (כ"ו כסלו 30/11/2021) בשעה: 17:18
נר רביעי יום רביעי (כ"ז כסלו 1/12/2021) בשעה: 17:18
נר חמישי יום חמישי (כ"ח כסלו 2/12/2021) בשעה: 17:18
נר שישי יום שישי(כ"ט כסלו 3/12/2021) בשעה: 16:17
נר שביעי מוצאי שבת (א' טבת 4/12/2021) בשעה: 17:17
נר שמיני יום ראשון (ב' טבת 5/12/2021) בשעה: 17:18

  • בני גנץ
  • חנוכה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully