וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

זן הקורונה החדש מדרום אפריקה התגלה בישראל

עודכן לאחרונה: 26.11.2021 / 11:25

משרד הבריאות הודיע כי הווריאנט החדש שהתפרץ במדינות רבות באפריקה התגלה אצל גבר ששב ממלוואי. במקביל, קיים חשד לשני מקרים נוספים של שבים מחו"ל שנדבקו בנגיף. בשלושת המקרים מדובר במחוסנים. בנט הנחה לקדם רכש של בדיקות PCR שמותאמות לווריאנט החדש

בווידאו: ראש הממשלה, נפתלי בנט, מלווה את בנו דוד, לחיסון נגד קורונה/מערכת וואלה!

משרד הבריאות הודיע הבוקר (שישי) כי זן הקורונה החדש מדרום אפריקה זוהה בישראל אצל גבר ששב ממלוואי, מדינה שלא נמצאת ברשימת המדינות האדומות. בנוסף, קיים חשד לשני מקרים נוספים של שבים מחו"ל, שנכנסו לבידוד.

בשלושת המקרים מדובר במחוסנים, שפרטי ההתחסנות שלהם נמצאים בתהליך אימות. כעת, קיים חשש כי החיסון נגד קורונה פחות יעיל מול הזן החדש. משרד הבריאות מבצע חקירה אפידימיולוגית בניסיון להבין אם באו במגע עם אנשים נוספים.

בעקבות גילוי הנגיף בישראל, ראש הממשלה, נפתלי בנט, יקיים בשעה 11:00 דיון נוסף בנושא, ביחד עם שר הבריאות וגורמי המקצוע. אמש, הנחה בנט לקדם רכש של בדיקות PCR שמותאמות לווריאנט החדש. בינתיים, במקביל לדיווחים על הזן בכל העולם, נרשמות ירידות בבורסה ברחבי העולם.

נתב"ג 28 ביויל 2021. ראובן קסטרו
התגלה אצל גבר שחזר ממלוואי. נתב"ג/ראובן קסטרו

אתמול, קבע בנט כי שבע מדינות באפריקה יוגדרו אדומות נוכח התפשטות זן הקורונה החדש. המדינות הן דרום אפריקה, לסוטו, בוטסואנה, זימבבואה, מוזמביק, נמיביה ואסוואטיני. זרים מהמדינות הללו לא יוכלו להיכנס לארץ, והחוזרים מהן ייכנסו לבידוד של שבוע במלונית קורונה, בכפוף לשתי בדיקות שליליות, גם אם הם מחוסנים. נוסעים שיסרבו להיבדק יחויבו בבידוד של שבועיים.

ראש הממשלה, בתום התייעצות עם שר הבריאות ניצן הורוביץ, מנכ"ל משרד הבריאות נחמן אש וראש שירותי בריאות הציבור שרון אלרעי פרייס, הנחה בנוסף לבחון עצירה מיידית של טיסות ממדינות אלו לישראל ומישראל אליהן, או את יישומו של מתווה אחר למניעת התפשטות הזן בישראל.

בנט יקיים הערכות מצב באופן שוטף, ביחד עם שר הבריאות וגורמי המקצוע במשרדו, במטרה לעקוב באופן הדוק אחר התפרצות הזן החדש ולמנוע את התפשטותו בישראל.

במדינת דרום אפריקה התגלו 22 מקרים של הזן החדש, כמו גם במדינות נוספות בדרום היבשת. הווריאנט התגלה גם בהונג קונג, אך היא לא בסיכון כרגע להיכנס לרשימת המדינות האדומות.

עוד בוואלה!

מדינות באפריקה יוגדרו כאדומות בשל זן קורונה חדש - החוזרים יבודדו במלוניות

לכתבה המלאה

הווריאנט החדש עלול לייצר כמות כמעט כפולה של מוטציות בהשוואה לזן הדלתא. תוך כמה שבועות, הוא הצליח להכפיל עצמו בעשרות אחוזים, ויש סיכון שהחיסון נפגם מולו.

במשרד הבריאות נוקטים במדיניות לפיה מדינות אדומות יוכרזו רק כאשר יש חשש לווריאנט אלים או מדבק בארץ מסוימת - לא בשל העלייה בתחלואה שם. בחודשיים האחרונים לא הייתה אף מדינה אדומה ברשימת משרד הבריאות.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully