בן גביר וטיבי התאחדו: אושרה בקריאה טרומית הקמת בית חולים בסכנין

הקואליציה רשמה הפסד בתום דיון סוער, והחוק, שיזם ח"כ עודה, עבר ברוב של 51 מול 50, בזכות ח"כ גנאים מרע"ם שהצביע עם האופוזיציה. גורם בקואליציה: "יהיו סנקציות נגדו". בקואליציה הגיבו בציניות: "משמח שהצמד טיבי-ביבי פועל יחד עם השותף בן גביר למען החברה הערבית"

10/11/2021
בווידאו: הכנסת אישרה בקריאה טרומית הקמת בית חולים בסכנין (עריכה: אביעד בללי)

הכנסת אישרה הערב (רביעי) בקריאה טרומית הצעת חוק של הרשימה המשותפת להקמת בית חולים בסכנין. מדובר בהפסד לקואליציה, שהתנגדה לחוק, אך לא הצליחה לגייס את תמיכתו של חבר הכנסת מאזן גנאים מרע"ם, שהצביע בעד החוק. בתום דיון סוער, עבר החוק ברוב של 51 לעומת 50.

מדובר בהצעת חוק של יו"ר הרשימה המשותפת, איימן עודה, ולפיה המנהל הכללי של משרד הבריאות יורה על הקמת בית חולים בסכנין. בנוסף לכך, לפי הצעת החוק, מוצעים תיקוני חקיקה לחוק התכנון והבניה ולחוק רשות מקרקעי ישראל על מנת לזרז את הליך ההקמה.

לאחר שהפר את המשמעת הקואליציונית, והצביע בעד הצעת החוק, ספג ח"כ גנאים, שכיהן בעבר כראש העיר סכנין, חיצי ביקורת מחבריו לקואליציה. גורם בכיר בקואליציה אמר לוואלה!: "נתכנס ונחליט על סנקציות נגד ח"כ גנאים, זה לא יכול לעבור בשתיקה. הנהלת הקואליציה תתכנס ותבחן סנקציות כנגד חברי כנסת המפרים משמעת קואליציונית".

עוד בוואלה!

עימות בין בן גביר ליו"ר הרשימה המשותפת עודה: "מחבל, חולה נפש"

לכתבה המלאה
"יהיו נגדו סנקציות". ח"כ גנאים(צילום: ראובן קסטרו)

אחד מחברי הכנסת בעד הצעת החוק של הרשימה המשותפת הוא איתמר בן גביר, שרק לאחרונה התעמת עם ח"כ אחמד טיבי ועם יוזם הצעת החוק, ח"כ עודה, שהעימות איתו אף גלש לאלימות פיזית. גורם בכיר בקואליציה הגיב בציניות לתוצאות ההצבעה: "משמח לראות את הצמד טיבי-ביבי פועל יחד עם השותף החדש בן גביר למען החברה הערבית".

בן גביר עצמו כתב בחשבון הטוויטר שלו לאחר ההצבעה: "שנים אני אומר שאין לי בעיה עם ערבים כערבים ואין לי בעיה להקים בית חולים בסכנין. אני רוצה לזרוק רק את מי שפוגע במדינת ישראל ורוצה גם לזרוק את הממשלה הרעה הזאת שההצבעה היום מקדמת את סופה".

הצביע עם המשותפת. בן גביר בכנסת, היום(צילום: דוברות הכנסת, דני שם טוב)

בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב כי "העיר סכנין והיישובים שבקרבתה מאופיינים בשנים האחרונות בגידול ניכר באוכלוסייתם, גידול שיצר פער בין האוכלוסייה הגדלה ובין שירותי הרפואה הניתנים בעיר ובסביבתה. המרחק מיישובים אלה לבית חולים הוא גדול, מה שגורם לקיפוח חיי אדם בשל זמן ההגעה לבית החולים ובשל הפגיעה באיכות הטיפול הרפואי. כיום, אין ולו בית חולים ממשלתי אחד באף יישוב ערבי. העיר סכנין היא עיר מרכזית שממוקמת באזור הסובל מהיעדר רפואה ציבורית ובתי חולים ממשלתיים, בין היתר משום שהיא מרוחקת כארבעים ק"מ מבית החולים הציבורי הקרוב ביותר המשרת את האזור. אזור הגליל מחולק בצורה שאמורה לתת מענה רפואי לאוכלוסייה שגרה בו, למעט אזור זה. הקמת בית חולים ציבורי בסכנין תשרת את תושבי האזור, יהודים כערבים כאחד, ותהיה לה תרומה מכרעת להנגשת הבריאות הציבורית לאזרחי המדינה הערבים באזור זה במיוחד".

בהמשך היום, ניצחה האופוזיציה פעם נוספת ,כשחוק הגזענות של ח"כ יעקב אשר מיהדות התורה שמגדיר הסתה נגד חרדים כעבירה פלילית אושר במליאה בקריאה טרומית -33 בעד, 32 נגד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully