וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הממשלה שוקלת: תיירים שאינם מוגדרים מחוסנים יוכלו להיכנס לישראל

עודכן לאחרונה: 27.10.2021 / 19:50

במסגרת מתווה התיירות המסתמן שנקבע בשיתוף משרד הבריאות, זרים שקיבלו שתי מנות חיסון שהוכר בידי ה-FDA יורשו בעוד שבועיים להיכנס לארץ גם לאחר שעברה חצי שנה מאז שחוסנו, אך לא יהיו זכאים לתו ירוק. קבוצות תיירים עדיין יוגבלו למכסה יומית של 2,000 איש

בווידאו: מחקר על חיסון הקורונה בבני 18-12: יעילות של 90% בהדבקה ו-93% במניעת תסמינים/צילום: כללית שירותי בריאות

הממשלה שוקלת לאשר במסגרת מתווה התיירות המתגבש גם כניסת תיירים לא מחוסנים על פי ההגדרה הישראלית, כבר ב-9 בנובמבר. בשבועות האחרונים מתקיימים דיונים בין משרד הבריאות למשרד התיירות בנוגע לתיירים שהתחסנו בשני חיסונים בלבד, ושעברה חצי שנה ממועד החיסון השני שלהם. על פי הגדרת משרד הבריאות, מחוסנים אלה אינם מוגנים ואינם יכולים להיכנס ארצה, אולם בדיונים שמתקיימים כעת עלה כי "יש להם הגנה מסוימת והם אינם נחשבים לא מוגנים".

במתווה התיירות שייכנס לתוקף ב-1בנובמבר, אושרה כניסה לישראל ללא חובת ביצוע בדיקה סרולוגית עבור יחידים או קבוצות שנחשבים מחוסנים על פי ההגדרה הישראלית ושמנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אישר את סוג החיסון שלהם. זאת, בכפוף לביצוע בדיקת PCR טרם ההמראה וביצוע בדיקה נוספת עם נחיתתם בנתב"ג.

נתב"ג 28 ביויל 2021. ראובן קסטרו
ב-1 בנובמבר התיירים חוזרים לישראל. נמל התעופה בן גוריון/ראובן קסטרו

על פי המתווה, קבוצות יוכלו להיכנס לארץ עד למגבלה של 2,000 איש ביום, ויחידים יוכלו להיכנס ללא הגבלה. במתווה החדש שמוצע, תיירים שמגיעים בקבוצות יוכלו להיכנס גם אם נוכחים בהן מחוסנים בשתי מנות, אף שכבר חלפה חצי שנה מחיסון השני.

במשרד הבריאות טענו שללא חיסון שלישי ההגנה יורדת באופן משמעותי, והתו הירוק ניתן רק לכאלה שחוסנו בבוסטר, אולם לתיירים הגישה היא שונה. מבחינת משרד הבריאות הם אינם נחשבים לא מחוסנים ואינם מהווים סכנה, אולם הם יחויבו להישאר בקפסולה של הקבוצה ולא יורשו להיכנס למקומות המחייבים תו ירוק.

תיירים הרשאים להיכנס לישראל במסגרת המתווה הנוכחי

 • זרים שחוסנו במנת דחף של פייזר, וחלפו 7 ימים או יותר מהחיסון ביום כניסתם לישראל.
 • זרים שחוסנו במנת דחף של מודרנה, סינובאק, אסטרהזניקה, ג'נסן, וחלפו 14 ימים או יותר מהחיסון ביום כניסתם לישראל.
 • זרים שהחלימו אשר מציגים אסמכתא לתוצאה חיובית בבדיקת NAAT ( בדיקה מולקולרית דוגמת PCR) וחלפו 11 יום או יותר מהבדיקה ביום כניסתם לישראל.
 • זרים שהחלימו וקיבלו לפחות מנה אחת מהחיסונים שאושרו על ידי ארגון הבריאות העולמי.
 • זרים שחוסנו בשני חיסונים של פייזר, וחלפו 7 ימים או יותר מהחיסון השני ביום כניסתם לישראל, אך לא יותר מ-180 יום בעת עזיבתם את ישראל.
 • זרים שחוסנו בשני חיסונים של מודרנה, אסטרהזניקה, סינובאק וסינופארם, וחלפו 14 ימים או יותר מהחיסון השני ביום כניסתם לישראל (אך לא יותר מ-180 יום בעת עזיבתם את ישראל).
 • זרים שחוסנו בחיסון אחד של ג'נסן וחלפו 14 ימים או יותר מהחיסון ביום כניסתם לישראל (אך לא יותר מ-180 יום בעת עזיבתם את ישראל).
נוסעים בנתב"ג, 22 ביוני 2021. ראובן קסטרו
מלבד תיירים מחוסנים ומחלימים, תאושר כניסת מחוסנים בחיסון שני. נתב"ג/ראובן קסטרו

קבוצות תייירים יורשו להיכנס לארץ, בתנאי שלא שהו במדינה אדומה או במדינה שלגביה קיימת אזהרת מסע חמורה ב-14 הימים שקדמו לכניסתם לישראל. כמו כן, על חברי הקבוצה יהיה לעבור בדיקת אנטיגן יומית או בדיקת PCR, פעם ב-72 שעות למשך 14 יום מהכניסה לישראל.

בשבוע שעבר אישרו ראש הממשלה נפתלי בנט, שר הבריאות ניצן הורוביץ ושר התיירות יואל רזבוזוב את מדיניות התיירות והכניסה לישראל, שיעודכן בהתאם להתפתחויות ולגילוי וריאנטים חדשים. לפי המתווה, התנאים שיחולו על כלל הזרים, בין אם מדובר ביחידים או בקבוצות, קובעים כי לא יהיה צורך בבדיקה סרולוגית כתנאי כניסה לישראל. עוד הוחלט כי תהיה חובת בידוד עד קבלת תוצאה שלילית בבדיקת PCR שבוצעה בנתב"ג, וכי אותם זרים יקבלו תו ירוק למשך זמן שהייתם בישראל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
  4
  walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully