החשיפה של בנט, המתקפה של נתניהו והח"כים שהוצאו: מושב החורף בכנסת נפתח בסערה

רה"מ עלה לנאום ומיד החלו קריאות ביניים לעברו. לאחר מכן, חשף כי אנשי המוסד יצאו למבצע לגילוי מידע חדש על גורלו של רון ארד. על ההתמודדות מול הקורונה אמר: "אני לא מכריז על סוף האירוע". נתניהו: "הממשלה מכילה, התקשורת מאכילה ואזרחי ישראל אוכלים אותה"

04/10/2021
בווידאו: בנט חושף במליאת הכנסת מבצע של המוסד לאיתור מידע על רון ארד (צילום: ערוץ הכנסת)

מושב החורף של הכנסת נפתח היום (שני) בטקס חגיגי במליאת הכנסת. האתגר המרכזי של הממשלה במושב הנוכחי, יהיה העברת התקציב בקריאה שנייה ושלישית עד 14 בנובמבר. במהלך נאומו של ראש הממשלה נפתלי בנט, הוא חשף כי בחודש שעבר, אנשי המוסד יצאו למבצע לגילוי מידע חדש על גורלו של רון ארד.

ראש הממשלה נפתלי בנט הוזמן לעלות לדוכן המליאה לשאת את דבריו, אך עוד בטרם התחיל את דבריו - נשמעו קריאות ביניים רצופות מצד ח"כים בליכוד. בנט הזכיר את שר החוץ יאיר לפיד וח"כ דיסטל אטבראין (ליכוד) צעקה לעברו: "זה שהתחייבת לא לשבת איתו". לאחר מכן, בנט בירך את המשלחת האולימפית וח"כ שלמה קרעי (ליכוד) צעק לעברו: "מה עם המשלחת לאבו מאזן?". מספר חברי כנסת הוצאו מהמליאה.

פתיחת כנס החורף, היום(צילום: ראובן קסטרו)
"עם אשר לא יחשה, שאת בניו לא יפקיר לזר". בנט(צילום: ראובן קסטרו)

ראש הממשלה בירך בפתח דבריו על כך שמדינת ישראל נשארה פתוחה במהלך הגל הרביעי. "חגגנו את החגים למרות נבואות הזעם על סגר במשך שנתיים הכל עמד מלכת, בזמן שהיינו עסוקים בארבע מערכות בחירות ובמגיפה אחת. שלושה חודשים וחצי מאז שהתחלנו וכבר אפשר לראות אווירה עניינית ותוצאות".

בנט הוסיף כי "במהלך כהונת הממשלה הנוכחית, תקציב המדינה עבר בקריאה ראשונה בכנסת. הוא יעבור גם בקריאה שנייה ושלישית בקרוב. משמעותו תפקוד. המדינה חזרה לתפקד. גם בתקציב עצמו יש בשורות".

בנט חזר אל ההתמודדות מול נגיף הקורונה והוסיף כי "אי אפשר להמשיך לחיות 200 ימי סגר בשנה, זה מרסק מדינה, פרנסה וחיים. לכלוא אזרחים בבית אולי יוריד תחלואה אבל זה צעד עצל ופסיבי עם השלכות נוראיות, זה קל. אני לא מכריז על סוף האירוע, אנחנו לא עושים מסיבה ואין אווירת סוף קורס. הנגיף חמקמק ועוד לא יצאנו מהדלתא".

עוד בוואלה!

תקציב המדינה, הקורונה והצעות החוק נגד נתניהו: לקראת פתיחת מושב החורף בכנסת

לכתבה המלאה
בווידאו: נאומי בנט ונתניהו בפתח מושב החורף של הכנסת (צילום: ערוץ הכנסת)
נתניהו, היום(צילום: ראובן קסטרו)

נתניהו: צועק את זעקתם 1,300 משפחות שאנשיהן מתו לשווא

יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו אמר: "את מאה הימים הראשונים של הממשלה אפשר לסכם במשפט אחד: הממשלה מכילה, התקשורת מאכילה ואזרחי ישראל אוכלים אותה. שקד אמרה 'להכיל את המתים', מה זה אומר? פשוט להפקיר אנשים למותם. אפשר לעשות ספינים, לנסות להסתיר, אבל איך אומרים בכדורגל? הטבלה לא משקרת".

"בנט, הבטחת שכשתהיה ראש הממשלה תביא שינוי דרמטי בקורונה, לפחות בעניין הזה צדקת", הוסיף יו"ר האופוזיציה. "הבאת שינוי. אבל שינוי לרעה ולא לטובה. העברנו לכם מדינה עם אפס מתים ליום, אבל מאז שאימצתם את מדיניות ההכלה שלכם, 1,392 אנשים מתו, וזה אחרי שנכנסנו לעידן החיסונים. בתקופתנו לא היו חיסונים. יאיר לפיד אמר שבמקרה הטוב נביא חמישה חיסונים, הבאנו מיליוני חיסונים, מהר יותר מכל מדינה אחרת".

נתניהו אמר מעל דוכן הכנסת כי "הבאנו לכם מדינה עם כמעט אפס מתים ביום, אמרנו לכם דבר אחד 'תביאו את החיסון השלישי' ואם הייתם פועלים בזמן ולא הייתם מבזבזים זמן יקר בהססנות ובחוסר מנהיגות, הייתם מצילים חיים רבים. אני צועק את זעקתם של למעלה מ-1,300 משפחות שאנשיהן מתו לשווא כשהיו חיסונים".

בנט(צילום: ראובן קסטרו)

נתניהו המשיך לתקוף אתה הקואליציה. "אתם זוכרים שלא מזמן הייתה מילה כזאת בעברית - מחדל. השתמשו בה בוקר וערב. פתאום היא נעלמה מחיינו. אין מחדלים, אין בדיקת עובדות, יש רק פרגון: 'בנט מאושר', 'בנט מרוצה', 'בנט מבסוט', 'בנט הציל תוכי' וכמובן שמנסים להסתיר מי הוא ראש הממשלה בפועל - מנסור עבאס - זה שאישר לבנט ללכת לאו"ם, אבל לא אישר לו ללכת לאום אל-פאחם".

"ככל שמחדלי הממשלה מתרבים", אמר נתניהו, "כך מתרבות אמרות-השפר החלולות של נציגי הממשלה, בראשם יאיר לפיד. הוא אמר: 'זוהי ממשלה נורמלית, של אנשים נורמלים, שבאים מהמקום הנכון'. איזו התנשאות. איזו רדידות. איפה בדיוק נמצא 'המקום הנכון' של לפיד? ברמת אביב? ברעננה? ברמת השרון? האם מיליוני אזרחי ישראל שאינם נמנים על יאיר לפיד וחבריו, האם הם באים מהמקומות הלא-נכונים? ומה כל כך נורמלי בממשלה הזאת? ראש ממשלה עם 6 מנדטים - זה נורמלי?".

ח"כ דודי אמסלם מוצא מן המליאה(צילום: ראובן קסטרו)

נשיא המדינה יצחק הרצוג עלה גם הוא לנאום ואמר כי "היום, בפתיחת המושב השני של הכנסת העשרים וארבע, יותר מאי פעם, הרי זו לכם, חברות וחברי הכנסת, לא הזדמנות שנייה, אלא רביעית. הזדמנות שאל לכם להחמיץ - לבנות במדינת ישראל חיים טובים יותר".

"במהלך המושב הזה יגיעו סוגיות רבות ומורכבות אל מליאת הכנסת", המשיך הרצוג. "היאבקו על עמדותיכם, בנחישות ובלהט. זו חובתכם כנבחרי הציבור וכשלוחיו אל הבית הזה. אך גם בתוך סערת העימותים, אל תשכחו: ויכוחים ענייניים - כן, לגיטימציה לבריונות - לא".

"אני קורא לכם - חברותיי וחברי חברי הכנסת, לשרטט קווים אדומים וברורים בשיח הציבורי. לנהל דיונים על מהותם של דברים. לעצור מופעי שיסוי, להיות מורי דרך, מקני ערך ומודל לחיקוי".

הרצוג התייחס בדבריו לאלימות והפשיעה בחברה הערבית ואמר כי "אסור לנו להתרגל לרציחות ולחיסולים, וודאי לא להשלים עם מציאות יום יומית של טרור אזרחי משתק. זוהי שעת חירום, המחייבת את כולנו לפעול יחד בנחישות ולמגר את האלימות הזו".

  • כנסת
  • נפתלי בנט

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully