בנט בוועדה למאבק באלימות בחברה הערבית: "הבעיה הגיעה לממדים מפלצתיים"

הצוות בראשותו של בנט מתכנס ברקע תקיפת השוטרים. "הציבור הערבי חייב להבין שכוחות הביטחון הם הפתרון, לא האויב", הבהיר רה"מ. בישיבה צפוי המשרד לביטחון הפנים להציג תכנית חצי-שנתית לטיפול במשבר. המפכ"ל ביקר בתחנת המשטרה בכפר קאסם: "יש לכם אלות, תקבלו גיבוי מלא"

ברק רביד ולירן לוי
03/10/2021
בווידאו: בנט בפתח וועדת השרים לאלימות בחברה הערבית (צילום: עומר מירון/ לע"מ)

ועדת השרים למאבק באלימות בחברה הערבית מתכנסת היום (ראשון) לדיון בצל תקיפת השוטרים בכפר קאסם. ראש הממשלה נפתלי בנט, שעומד בראש הצוות, קרא לציבור הערבי לשתף פעולה עם כוחות הביטחון מול המשבר, שהגיע לדבריו ל"ממדים מפלצתיים".

בפתח הדיון, אמר בנט כי "הציבור הערבי חייב להבין שכוחות הביטחון הם לא האויב, הם הפתרון. לא להאשים את המדינה, אלא ללכת איתה יד ביד. אני מצפה שהציבור הערבי - נבחרי הציבור, אנשי הציבור הערבי, אנשי תקשורת מהחברה הערבית ואחרים - יעמדו מאחורי השוטרים וכוחות הביטחון. וכן, הציבור הערבי כולו צריך לעמוד מאחורי המדינה".

עוד בוואלה!

דובר המשטרה על תקיפת השוטרים בכפר קאסם: כוח השמירה האסלאמי הוא כמו משמר אזרחי

לכתבה המלאה
תכנית חדשה. הדיון בוועדה, היום(צילום: לשכת העיתונות הממשלתית, קובי גדעון)

הצוות כולל נציגים מכל משרדי הממשלה, לצד נציגי שב"כ. במהלך הישיבה צפויים השר לביטחון הפנים עמר בר-לב וסגנו יואב סגלוביץ', הפרויקטור מטעם הממשלה, להציג תכנית לטיפול במשבר בחצי השנה הקרובה.

המפכ"ל קובי שבתאי ביקר הבוקר בתחנת המשטרה בכפר קאסם בעקבות התקרית שהתרחשה בחמישי, אז הוכו שני שוטרים על ידי כמה עשרות חברים ב"חברת שמירה" של התנועה האסלאמית. "יש לכם אלות, אני רוצה לראות אתכם מסתובבים איתן עליכם", אמר לשוטרים. "יש לכם את כל הכלים ואתם תקבלו גיבוי מלא לשימוש באמצעים האלה כדי לטפל באירועים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully