4,863 אובחנו לקורונה ביממה האחרונה; עלייה חדה במספר החולים במצב קשה

משרד הבריאות עדכן כי לפי שעה מאושפזים בבתי החולים 717 חולי קורונה במצב קשה, בהם 195 מונשמים. מפרוץ המגפה מתו בישראל 7,507 בני אדם מהנגיף. הנתונים מגיעים ברקע המלצת מומחי ה-FDA לחסן במנת הבוסטר רק בני 65 ומעלה ואוכלוסיות בסיכון

בווידאו: פרופ' אש מודיע על ביטול התו הירוק לבריכות פרטית ומביע אכזבה משיעור הירידה בתחלואה (צילום: ערוץ הכנסת)

4,863 אנשים אובחנו לקורונה ביממה האחרונה, שהם 5.6% מתוך 89,610 הבדיקות שבוצעו - כך עדכן הערב (שבת) משרד הבריאות. עוד עודכן כי מספר החולים הקשים רשם עלייה חדה, ולפי שעה הוא עומד על 717 בני אדם, בהם 195 מונשמים. מפרוץ המגפה מתו בישראל 7,507 בני אדם מהנגיף.

הנתונים מגיעים ברקע החלטת מומחי מינהל המזון והתרופות האמריקני ה-FDA בלילה להמליץ לחסן במנה השלישית נגד הנגיף רק בני 65 ומעלה וכן אוכלוסיות בסיכון, בהן צוותי רפואה והוראה. ההצבעה הגיע לאחר שהמומחים הצביעו נגד המלצה על מתן הבוסטר לכלל האוכלוסייה מעל גיל 16.

בישראל חוסנו במנה השלישית כבר 3,031,423 בני אדם, לאחר שאתמול נחצה רף השלושה מיליון.

עוד בוואלה!

בישראל ממשיכים לחסן למרות ההחלטה ב-FDA: "אם היינו זהירים היינו מגיבים באיחור"

לכתבה המלאה
מתחם בדיקות מהירות לילדים סמוך ללונה פארק, היום (צילום: ראובן קסטרו)

לאחר החלטת ה-FDA, מומחים בישראל חיזקו את עמדת משרד הבריאות בנוגע למתן החיסון השלישי נגד הקורונה לכלל מי שעברו חמישה חודשים מאז שקיבל את המנה השנייה. כמו כן, ההחלטה בארצות הברית לא צפויה להשפיע על מדיניות התו הירוק, לפיה ב-1 באוקטובר תוקפו יפוג למי שכבר יכול וטרם חוסן במנה השלישית.

שר הבריאות ניצן הורוביץ כתב בטוויטר כי יש להדגיש שהוועדה האמריקנית ממליצה בשלב הראשון של מבצע הבוסטר בארצות הברית על חיסון לקבוצה נרחבת יותר מזו שהתחילה את מבצע הבוסטר בארץ. זאת, לאחר שאתמול ישראל חצתה את רף שלושה מיליון מתחסנים במנה השלישית.

"החיסון בטוח ויעיל מאוד", השר הורוביץ (צילום: ראובן קסטרו)

"בארצות הברית, כמו במדינות רבות, מתברר מה שראינו כאן ורואים בבתי החולים: ההגנה שמעניק החיסון דועכת עם הזמן ונדרשת מנה משלימה. זה לא עניין חריג, הרבה חיסונים שגרתיים ניתנים במספר מנות", כתב הורוביץ.

"החיסון בטוח ויעיל מאוד", הבהיר הורוביץ, "לכן בארצות הברית יתחילו לחסן את בני ה-65 פלוס ומי שבקבוצות סיכון (כמו סוכרת או לחץ דם) בכל הגילים ואת צוותי הרפואה והחינוך בכל הגילים. ארצות הברית מצטרפת לשורת מדינות שכבר מעניקות או נערכות לחיסון שלישי: בריטניה, גרמניה, צרפת, פינלנד, ארגנטינה, קנדה, אוסטריה, יוון, וישראל"

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully