אם צעירה טוענת: בעל דירה סירב להשכיר לאחר ששמע שאני אלמנה

ליאור יפרח בת ה-25 איבדה את בעלה בתאונת אופנוע לפני חודשיים, ומאז חיפשה דירה יחד עם אמה, אלמנה אף היא, אחותה הקטנה ובתה התינוקת. לדבריה, בעלי נכסים שונים הפסיקו את התקשרות עמן לאחר ששמעו על מצבן המשפחתי. האזינו להקלטת שיחה עם אחד מהם

  • רחובות
בווידאו: שיחה בין בעל דירה לשוכרת (מערכת וואלה!)

בעל דירה ברחובות סירב להשכיר אותה לאם חד הורית צעירה ולאמה לאחר ששמע שהן אלמנות - כך עולה מתיעוד שהגיע לידי וואלה!. הצעירה, ליאור יפרח בת ה-25, איבדה את בעלה יובל בתאונת אופנוע לפני חודשיים, ומאז חיפשה דירה יחד עם אחותה שלומדת בכיתה ז', בתה בת השנה ועשרה חודשים ואמה. לטענתה, זה לא היה המקרה היחיד בו סירבו להשכיר לה נכס בשל מצבה המשפחתי. היום (חמישי) נאלצה לפנות את דירתה בעיר, ללא פתרון ביד.

בהקלטה, נשמע בעל דירה בת שלושה חדרים טוען שהיא תהיה קטנה עבורן, לאחר ששאל את האם על מצבה המשפחתי. זאת, תוך שברקע נשמעת אישה שהייתה עמו מתערבת לטובתו.

אמה של ליאור: "רציתי בבקשה לדעת, היא פנויה הדירה?".
בעל דירה: "מה היא?".
אמה של ליאור: "פנויה".
בעל דירה: "לא היא תתפנה ב-1 באוקטובר, או ב-15 באוקטובר זה תלוי בדייר שגר שם".
אמה של ליאור: "אה אוקיי. ומתי אני יכולה לבוא?".
בעל דירה: "מה המצב המשפחתי שלך?".
אמה של ליאור: "זה חשוב המצב המשפחתי שלי?".

עוד בוואלה!

הזיכרונות האחרונים מבעלה שטבע כשהציל את בנו נגנבו: "מחפשים קצה חוט"

לכתבה המלאה
אלמנה ואמה נתקלו בסירובים. ליאור ובתה (צילום: באדיבות המצולמים)

בעל דירה: "כן, כן".
אמה של ליאור: "אני אלמנה".
בעל דירה: "ילדים?".
אמה של ליאור: "יש לי עוד ילדה שהיא גם אלמנה והיא עם הבת שלה. ואני באה עם הבת שלי".
בעל דירה: "זה יהיה לך קטן".
אמה של ליאור: "למה זה יהיה לי קטן?".
בעל ובעלת הדירה: "כי אני מכיר את הדירה
כי זה דירה שלי ואני מחליטה".


לדבריה של ליאור, היא ואמה, אלמנה בעצמה, נתקלות בהערות קשות מצד בעלי דירות. "חלק מבעלי הדירות שואלים אותנו על המצב המשפחתי כבר בטלפון", שיתפה. "אני עוד לא יודעת איפה אני ישנה הלילה, אולי חברה של אימא שלי תעזור לנו", סיפרה ליאור. "אם בעלי היה בחיים, היינו מוצאים דירה ברגע. הוא היה מתקתק הכול בשבילי, מעולם לא הייתי צריכה לדאוג".

ליאור יפרח (משמאל), בתה ובעלה, יובל (צילום: באדיבות המצולמים)

"בסיפור אחר, הגעתי לדירה ממש יפה ברחובות והגיע גם זוג נשוי שראה את הדירה באותו זמן. יצאתי מהדירה וסימסתי לבעל הדירה את הת.ז. והוא ישר ענה לי שזה כבר לא רלוונטי. זאת לאחר שהבין את הסטטוס שלי", סיפרה.

"אני מנסה להבין את הראש של בעלי הדירות. כנראה הם חוששים, אבל לאימא שלי יש דירה על שמה, אימא שלי עובדת ואני מתחילה לעבוד בעזרת השם עוד חודש אחרי שהילדה תיכנס לגן. זה העניין שפוסלים אותנו ישר. בעלי הדירות צריכים לבוא לקראתנו. אני מבינה את החשש אבל יש לי ערבים טובים שמוכנים לחתום בשבילי, יש לי חשבון בנק בסדר גמור בחיים לא הייתי במינוסים, יש לי שיקים. אני בסדר, לא צריך להיבהל ממני בגלל שאני אלמנה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully