וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אישה המנהלת רומן עם שימפנזה התבקשה על ידי גן החיות "להניח לו"

11.9.2021 / 23:33

תושבת בלגיה התבקשה להתרחק משימפנזה בגן החיות לאחר שהבנלת המקום טוענים כי הקשר "הרומנטי" ביניהם גורם לשימפנזים אחרים להדיר אותו מהקבוצה

שימפנזים בורחים מגן החיות/Facebook

תושבת בלגיה שמנהלת מערכת יחסים צמודה עם אחד השימפנזים בגן החיות באנטוורפן התבקשה למתן את התנהגותה בקרבתו ו"להניח לו" מאחר שהקשר ביניהם מונע ממנו להתחבר עם שאר השימפנזים.

עדי טימרמנס טענה שגן החיות אנטוורפ דרש ממנה שלא לבקר עוד את צ'יטה, שימפנזה זכר בן 38. בשיחה עם ערוץ החדשות הבלגי ATV, סיפרה טימרמנס כי היא נוהגת לבקר את צ'יטה מדי שבוע מזה 4 שנים ומנהלת איתו "מערכת יחסים אמיתית", ממש כמו רומן. השניים שולחים נשיקות באוויר, מנופפים אחד לשני ומשוחחים רבות. טימרמנס טענה שנשבר לה הלב כשנאסר עליה לבקר אותו והוסיפה: "אני אוהבת את החיה הזאת והוא אוהב אותי. אין לי שום דבר אחר בחיים. למה הם רוצים לקחת את זה ממני? לעשרות מבקרים אחרים מותר ליצור קשר עם צ'יטה, אז למה לי לא?".

בהנהלת גן החיות הכחישו כי אסרו על טימרמנס לבקר במקום, אך אישרו שביקשו ממנה "לשנות את התנהגותה". דובר גן החיות אמר ל-indy100: "כל מבקר יכול עדיין לבקר ולראות את צ'יטה אם ירצה בזאת, כולל גברת טימרמנס. פשוט ביקשנו ממנה לשנות את התנהגותה כלפיו. צ'יטה צריך להתמקד בשימפנזים האחרים ככל האפשר, הוא צריך להיות חלק מהקבוצה - לרווחתו".

על פי העיתון היומי ההולנדי, De Gelderlander, צ'יטה שימש בעבר כחיית מחמד אך נמסר לגן החיות לפני 30 שנה מכיוון שהתנהגותו הייתה בלתי נשלטת. מאז, היו לו בעיות להשתלב בלהקת השימפנזים של גן החיות ואפילו מצא את עצמו בקרב עקוב דם איתם ב-2008. "מכיוון שהוא יוצא מן הכלל, כלומר הוא גדל עם בני האדם והגיע לגן החיות לפני כמעט 30 שנה, הוא עדיין אוהב בני אדם" הוסיף הדובר, "אולם, למען הבריאות שלו, עליו להיות חלק מקבוצת השימפנזים ככל האפשר. ביקשנו מגברת טימרמנס לתת לו להיות שימפנזה בין שימפנזים ולא להישאר איתו יותר מדי זמן או למשוך את תשומת לבו. הסברנו לגברת טימרמנס מדוע אנו מבקשים זאת ממנה (ומכל המבקרים שלנו) ומדוע זה טוב לצ'יטה עצמו. אנו מקווים שהיא תעשה זאת".

אוצרת גן החיות, שרה לאפוט, מסרה ל-ATV שלהיות מוקף במבקרים מקשה על צ'יטה להשתלב עם השימפנזים האחרים. "כשצ'יטה מוקף כל הזמן במבקרים, החיות האחרות מתעלמות ממנו ואינן רואות בו חלק מהקבוצה", אמרה. היא הוסיפה כי צ'יטה נרתע מהחיות האחרות ויושב לבד לאחר שעות הביקור בגן החיות, מכיוון שהוא רגיל לבלות רק עם בני האדם, "בעל חיים הממוקד יותר מדי בבני אדם זוכה לפחות כבוד מחבריו. הוא צריך לחזור להתנהג כמו שימפנזה", היא הוסיפה.

עם זאת עובדי גן החיות חוששים שאבדו סיכוייו של צ'יטה להשתלב מחדש בקבוצת השימפנזים, בעיקר כי חשיפתו לבני האדם החלה בגיל צעיר. מאחר שעד גיל 8 גדל כחיית מחמד חופשייה, הוא רואה בגן החיות כאילו נלקח בשבי ומעדיף את קרבת בני האדם מאשר בני מינו שלו. חוקרים מגן החיות של לינקולן פארק בשיקגו מחזקים סברה זאת לאחר שגילו כי עוד שימפנזים שגודלו על ידי בני אדם התקשו להשתלב עם שימפנזים אחרים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully