"זעקת הגיל הרך": כ-300 עובדות מעונות היום חסמו כבישים בתל אביב

שבוע לפני פתיחת שנת הלימודים, המטפלות במעונות היום מוחות בדרישה ממשרד העבודה לקבוע מתווה ברור לפתיחת המעונות. בהפגנה המתקיימת הבוקר בתל אביב יצאו מאות לרחובות, חלקן זרקו חיתולים על הכביש

  • מעונות יום

כ-300 עובדות מעונות היום מפגינות הבוקר (רביעי) בתל אביב במחאה על מתווה פתיחת השנה ועל המחסור בכוח אדם. ההפגנה אינה מלווה במשטרה ולא נעשתה עימה בתיאום, ובמקום נוצר אי סדר ועומס בכבישים, בשל חסימת כבישים שנמשכה כשעה. חלק מהמפגינות אף זרקו חיתולים על הכביש.

במסיבת עיתונאים השבוע דרשו המטפלות ממשרד העבודה לקבוע מתווה ברור לפתיחת המעונות וכן תוספת משמעותית של כוח אדם. עוד דרשו לכנות אותן "מחנכות גיל ינקות" במקום "מטפלות".

עוד בוואלה!

מעונות היום איימו בשביתה אם לא יגובש מתווה לפתיחתם; "שום לקח לא הופק"

לכתבה המלאה
בווידאו: כ-300 עובדות מעונות היום חסמו כבישים בתל אביב (צילום: רוני כנפו)
ההפגנה בתל אביב, הבוקר (צילום: רוני כנפו)

ליאורה מינקה, יו"ר תנועת "אמונה" המונה כ-120 מעונות ברחבי הארץ, אמרה כי "אנחנו מייצגים את מעונות יום המפוקחים. יש משבר עצום של כוח אדם. המחסור במחנכות-מטפלות לא מאפשר לנו להעניק טיפול מיטבי לילדים. ההורים חווים זלזול ואינם יודעים עד רגע זה כמה ישלמו על המעון. כנראה שבממשלה חושבים שילדים נולדים בגיל 3 - כל היום רק מדברים על גנים ובתי ספר מעל גיל זה. אנחנו נדאג שלא יעלו את שכר הלימוד".

(צילום: רוני כנפו)
(צילום: רוני כנפו)

"לצערנו, אין לנו יכולת לפתוח את שנת הלימודים במעונות מיד אחרי החגים", אמרה מינקה והוסיפה כי "אנחנו נמצאים במשבר ענק שהתרענו עליו כבר זמן רב ולצערנו שום דבר לא קורה באופן מעשי. הכאוס גדל והולך - והמשבר בשיאו. זה 20 שנה שאני בתנועת 'אמונה', ומצב מעונות היום מעולם לא היה במשבר כל כך חמור. אנחנו מקצועיים ואוהבים את הילדים אבל לא יכולים להמשיך לעבוד ככה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully