וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"לעזאזל הפרנסה, יש דברים חשובים מכסף. אני לא אתחסן"

עודכן לאחרונה: 23.8.2021 / 14:33

רוני גאמר, מורה לקולנוע בתיכון בתל אביב, הוא אחד מ-37 אלף עובדי הוראה שאינם מוכנים לקבל את החיסון נגד קורונה חרף יעילותו. גם אחרי החלטת הקבינט על תו ירוק לאנשי חינוך העלולה להשאיר אותו ללא מקור הכנסה, הוא עומד על שלו. "לא מוכן לשתף פעולה עם פשיזם"

קבינט הקורונה החליט הלילה (שני) על מתווה לפתיחת מערכת החינוך, אולם עתידם של מורים שלא יתחסנו או ייבדקו עדיין לא ברור. לדבריו של מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש, מורים שלא מחזיקים בתו ירוק לא יוכלו להגיע לבתי הספר, וייתכן שלא יקבלו משכורת ויידרשו לצאת לחופשה ללא תשלום.

הטלת חובת התו הירוק על צוותי ההוראה מגיעה שעה ש-37 אלף עובדי מערכת החינוך, בהם גננות, מורים, סייעות ועובדי מינהלה, אינם מחוסנים. אחד מהם, מורה לקולנוע בתיכון בתל אביב, סיפר לוואלה! מדוע יעדיף לאבד את עבודתו מלקבל את מנת החיסון.

הכנות בבית הספר "יסוד המעלה" לקראת החזרה ללימודים אחרי הסגר, ראשון לציון, 26 באוקטובר 2020. ראובן קסטרו
מחכים להחלטה על מורים ללא תו ירוק/ראובן קסטרו

"לא התחסנתי בגלל שאני לא סומך על החיסונים. זה לא 'חיסון', כי זה לא מחסן. גילו שהחיסון לא יעיל כמו שחשבנו, אוי אוי אוי איזו הפתעה", אמר המורה, רוני גאמר, זאת למרות שלפי כל הנתונים המדעיים יעילות החיסון נגד קורונה גבוהה.

"זה עושה יותר נזקים מאשר תועלת. משחקים לנו עם הכמות בדיקות, אם בודקים אז מוצאים חולים. ככל שיש יותר בדיקות יש יותר מאומתים וככל שיש יותר מאומתים אז יש יותר מגיפה. כשרצו לעשות סגר העלו בדיקות וכשרצו לשחרר הורידו את כמות בדיקות". בניגוד לדבריו, נתוני הקורונה מראים שיעור המאומתים עולה יחד עם מספר הנדבקים ושלמגיפה נלוות השפעות בריאותיות שעשויות להיות חמורות.

רוני גאמר. באדיבות המצולם, אתר רשמי
"לא נכנס לעימותים כשלא צריך, לפעמים אני נכנס כשכן צריך". רוני גאמר/אתר רשמי, באדיבות המצולם

"לא עושה בדיקות, לא שם מסיכות. אני ב'קבוצת הביקורת', ככה אני מגדיר את עצמי ואת חבריי החושבים שלא מוכנים לשתף פעולה עם פשיזם. עדיין לא קיבלתי קנס אחד. אני לא נכנס לעימותים כשלא צריך, לפעמים אני נכנס כשכן צריך".

"הקבינט יכול לקפוץ לי. קודם כל שיפתחו את כל הדיונים של הקבינט לאורך הקורונה, הדיונים שחסויים לשלושים שנה. יש לי קולגה, מורה שחוששת מאוד על הפרנסה שלה. חשוב שהמורים יבינו שזו לא פעולה חוקית, בג"ץ יבטל את זה". בניגוד לטענתו, בשלב זה לא ידוע על בעיה חוקית בהנחיות קבינט הקורונה. "זה לא מחזיק מים אלא אם יגדירו את המדינה כדיקטטורה ואז אנחנו בסיפור אחר. יש הרבה מאוד מורים שבחרו לא להזריק את הזריקה הזו". נכון להיום, 8.5% מהמורים בלבד בחרו שלא להתחסן.

לעזאזל עם הפרנסה שלי. זה לא שאני עשיר אבל אנחנו מדברים על דברים יותר גדולים מפרנסה. אני פוחד על החיים שלי ולא מעוניין להזריק לעצמי חומר ניסיוני. אני פוחד על החיים של החברים שלי שהתחסנו. אני לא פותח טלוויזיה ולא מקשיב לחדשות התעמולה. הקבינט לא יכול לעשות את זה מבחינה חוקית, זה לא יכול לעבור. זה לא יכול לקרות. כאזרח יש לי את כל הזכויות על הגוף שלי ואני לא מוכן שיכתיבו לי מלמעלה. אני לא מוכן להשתתף בדבר הזה, אני לא מוכן להכניס את הילדים שלי לדבר הזה. אם ידחקו אותי לקצה אני אברח מהמדינה כפליט".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully