מתגייסים 2021: וואלה! מלווה את דור הלוחמים והלוחמות הבא אל הבקו"ם

ניר הצטרף לגולני אחרי שבילדותו היה שומע על החטיבה סיפורים מאביו הגולנצ'יק, אמנון עבר מאגרוף תאילנדי לחטיבת התותחנים ולמיכאל מגיע עם מוטיבציה גדולה מסביבה אילתית תומכת - הישר לכפיר. לרגל גיוס אוגוסט, ליווינו שמונה צעירים רגע לפני שהם עולים על מדים | מיוחד

אלון נעים
21/08/2021

בשבוע שעבר החל הגיוס של בני ובנות מחזור אוגוסט 2021 ליחידות השדה והלוחמים. לאורך כשלושה שבועות, אלפי בני נוער מתחילים את שירותם ביחידות הקרביות ובמערכים תומכים נוספים. הפעם, אמנם, ברקע התפשטות הקורונה, בני משפחה ומלווים לא יוכלו להיכנס לתוך לשכות הגיוס עצמן.

כאן בוואלה! בחרנו ללוות כמה מהם, בנים ובנות, במהלך ההכנות לגיוס ובבקו"ם, כשהם עולים על מדים ויוצאים אל המסע הארוך שלהם כחיילים בצה"ל. והפעם: הכירו את ניר דוד מאריאל שמתגייס לגולני, ומיכאל אזולאי מאילת שמתגייס לכפיר.

ניר דוד

 • גיל: 18
 • מגורים: אריאל
 • שיבוץ: גולני
ניר דוד(צילום: באדיבות המצולמים)

אבי המשפחה, גולנצ'יק עבר שלחם בגדוד 13, היה מספר לניר דוד בילדותו סיפורי גבורה על החטיבה. כך, מגיל צעיר ידע דוד שמקומו בגולני, וחתר לשם כבר מהצו הראשון.

עוד בוואלה!

מתגייסים 2021: וואלה! מלווה את דור הלוחמים והלוחמות הבא אל הבקו"ם

לכתבה המלאה
בווידאו: מתגייסים 2021 - ניר דוד התגייס להיות לוחם בחטיבת גולני (צילום: באדיבות המצולמים ודו"צ, עריכה: ליר שפיגלר)

לדוד אח לוחם בכפיר ואחות תצפיתנית. על עצמו הוא מעיד כבליין שנהנה מהזמן עם חבריו, אך גם מספר שלקראת בוחן המסלול הוא בילה לא מעט זמן באימונים.

מיכאל אזולאי

 • גיל: 18
 • מגורים: אילת
 • שיבוץ: כפיר
מיכאל אזולאי(צילום: באדיבות המצולמים)

מיכאל אזולאי מגיע ממשפחה קטנה בעיר הנופש הדרומית. אחיו הגדול היה גם הוא לוחם ושירת בגבעתי. תחילה כששובץ בכפיר, אזולאי לא הכיר מקרוב את החטיבה ואת מפעלה, אך התייעצות עם חבריו הלהיבה אותו לגבי שיבוצו, כששיבחו את החטיבה וסברו כי הוא יתאים לה. אחד החברים אף שירת בכפיר, סיפר לאזולאי על הדברים שלמד בה וכיצד השתמש בהם מאוחר יותר באזרחות, וכמובן חלק איתו את כל מה שחשוב לדעת לקראת הגיוס.

בווידאו: מתגייסים 2021 - מיכאל אזולאי התגייס להיות לוחם בחטיבת כפיר (צילום: באדיבות המצולמים ודו"צ, עריכה: ליר שפיגלר)
התגייס במוטיבציה גדולה. אזולאי עם המשפחה(צילום: באדיבות המצולמים)

אזולאי מספר כי סביבתו מאוד תומכת ומאמינה בו, וכן כי המוטיבציה שלו להתגייס לצה"ל וספציפית לכפיר גבוהה מאוד. כמו כן, הוא מקווה בהמשך הדרך לצאת לקצונה ולהישאר בצבא.

בווידאו: מתגייסים 2021 - אמנון דובדבני מכפר ורדים מתגייס לתותחנים (צילום: באדיבות המצולמים ודו"צ)

אמנון דובדבני

 • גיל: 18
 • מגורים: כפר ורדים
 • שיבוץ: תותחנים

אחרי לימודים במגמת תיאטרון, כתיבה, יצירה ואומנות, בחר אמנון דובדבני מכפר ורדים לצאת למכינה קדם-צבאית ביפו, וממנה ימשיך לתותחנים. אחת מאחיותיו הגדולות שירתה גם היא בתפקיד לוחמה, בגדוד קרקל, והשנייה הייתה מד"רית (מדריכה ראשית). אביו היה בקורס טיס, חובלים והנדסה ואמו עסקה בצבא שתיקון מכשירי קשר.

אמנון דובדבני(צילום: באדיבות המצולמים)

מלבד האומנות, לדובדבני תחביבים רבים נוספים שאליהם יצטרך למצוא זמן בחופשות הקצרות מצה"ל. במשך שבע שנים היה באגרוף תאילנדי ואף זכה באליפות הארץ לגילו בשנת 2015. לאחר מכן, העדיף להתרכז בלימודים והשתתף בתכנית "מגשימים" ללימוד סייבר לקראת הצבא. מלבד כל אלה הוא גם מוזיקאי ומפיק ביטים, עם שלושה אלבומים בחוץ ושמונה סינגלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
  walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully