וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מתגייסים 2021: וואלה! מלווה את דור הלוחמים והלוחמות הבא אל הבקו"ם

אלון נעים

עודכן לאחרונה: 12.8.2021 / 16:36

שגיא הצטרף לחטיבת גבעתי לאחר המכינה הצבאית, סלבה עלה ארצה כדי לתרום והתגייס כחייל בודד לצנחנים, ועמית רוצה להגשים חלומו ולהיות קצין בנח"ל. לרגל גיוס אוגוסט, ליווינו שמונה צעירים רגע לפני שהם עולים על מדים | מיוחד

בווידאו: מתגייסים מחזור אוגוסט 2021 בבקו"ם/צילום: ראובן קסטרו

השבוע החל הגיוס של בני ובנות מחזור אוגוסט 2021 ליחידות השדה והלוחמים. לאורך כשלושה שבועות, אלפי בני נוער מתחילים את שירותם ביחידות הקרביות ובמערכים תומכים נוספים. הפעם, אמנם, ברקע התפשטות הקורונה, בני משפחה ומלווים לא יוכלו להיכנס לתוך לשכות הגיוס עצמן.

כאן בוואלה! בחרנו ללוות כמה מהם, בנים ובנות, במהלך ההכנות לגיוס ובבקו"ם, כשהם עולים על מדים ויוצאים אל המסע הארוך שלהם כחיילים בצה"ל. והפעם: הכירו את שגיא עוזרי ממעלה אדומים שמתגייס לגבעתי; סלבה וולינסקי שעלה מאוקריאנה ומתגייס לחטיבת הצנחנים ואת עמית חליבה מהגליל ששובץ בחטיבת הנח"ל. בשבועות הקרובים נפגוש לוחמים ולוחמות נוספים.

צפו בתמונות מיום הגיוס

(צילום: ראובן קסטרו)/ראובן קסטרו

שגיא עוזרי

 • גיל: 19
 • מגורים: מעלה אדומים
 • שיבוץ: חטיבת גבעתי
מתגייסים 2021 | שגיא עוזרי בטיפול פרטי. באדיבות המצולמים
שגיא עוזרי/באדיבות המצולמים

שגיא עוזרי מגיע מרקע משפחתי דתי, והוא אח רביעי מבין חמישה, המתחיל את שירותו הצבאי. את השנה האחרונה העביר במכינה בשם "יהונתן" - עליה הוא מספר שתרמה לו מאוד, ועזרה לו להבין שהשירות אותו הוא מעוניין לעשות - חייב להיות משמעותי.

בווידאו: מתגייסים 2021 - שגיא עוזרי בן 19 ממעלה אדומים מתגייס להיות לוחם בגבעתי/צילום: באדיבות המצולמים ודו"צ, עריכה: אביעד בללי

עוזרי נפל בגיבוש צנחנים, אך לא התייאש ולאחריו החליט שהוא מנסה להתגייס ליחידה הכי קרבית שהוא יכול וכיוון לסיירת גבעתי. לאחר דיונים ובקשות, קיבל את השיבוץ שרצה. כדי להגשים את חלומו ולהגיע לסיירת הוא התאמן במהלך כל השנה האחרונה, ובשבועיים האחרונים בפרט, וכעת מגיע גיוסי.

ואציסלב (סלבה) וולינסקי

 • מגורים: עלה מאוקראינה, מתגורר בטבריה כחייל בודד
 • גיל: 19
 • שיבוץ: חטיבת צנחנים
מתגייסים 2021 | ואציסלב (סלבה) וולינסקי ביום הגיוס. באדיבות המצולמים
סלבה וולינסקי/באדיבות המצולמים

סלבה וולינסקי עלה ארצה לבד מאוקראינה דרך תוכנית "נעלה", כדי להתגייס לתפקיד קרבי ולתרום כמה שהוא יכול למדינה. אמו ואחיו הקטן נותרו במדינה, והוא מוגדר כחייל בודד. זאת, למרות שאביו חי בישראל אך השניים לא נמצאים בקשר.

בווידאו: סלבה וולינסקי בן 19 מטבריה מתגייס להיות לוחם בצנחנים/צילום: באדיבות המצולמים ודו"צ
ואציסלב (סלאבה) וולינסקי מתגייס
ביום הגיוס. באדיבות המשפחה
הגיע לשרת את המדינה. וולינסקי ביום הגיוס/באדיבות המשפחה

עם הגעתו, הוא נכנס ישר לפנימיית רמת הדסה בקריית טבעון, שם למד עברית והיום הוא גר בטבריה עם עוד חיילים בודדים.

עמית חליבה

 • מגורים: לימן שבגליל המערבי
 • גיל: 18
 • שיבוץ: נח"ל
מתגייסים 2021 | עמית חליווה ביוס הגיוס. באדיבות המצולמים
רוצה לצאת לקצונה. עמית חליבה/באדיבות המצולמים

עמית חליבה למד בבית הספר לקציני ים בעכו, מה שגרם לו לרצות יותר מהכל להתגייס לשייטת הצוללות. בצו הראשון גילה שיש לו עיוורון צבעים ונפסל מהתפקיד שכל כך רצה. הוא נשלח לגיבוש לוחמה ימית, עבר אותו, ודווקא אז החליט כי הוא מעוניין לשרת בחיל רגלים, בחטיבת הנח"ל - בה שירת בעבר סבא שלו.

בווידאו: מתגייסים 2021 - עמית חליבה התגייס להיות לוחם בחטיבת הנח"ל/צילום: באדיבות המצולמים ודו"צ, עריכה: אביעד בללי

עמית חליבה נכנס לצה"ל, אך הוא אינו החייל היחידי במשפחה, שכן אחותו התאומה התחילה את שירותה בחיל האוויר וכעת משרתת במג"ב. אחיו הגדול משרת כקצין בכפיר - וממנו עמית קיבל את הרצון הגדול לצאת לקצונה, ושם לו את זה כמטרה לשירות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
  1
  walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully