מחאת הנכים התחדשה: "הממשלה פוגעת באנשים חלשים כי זה הכי נוח"

ארגוני הנכים חסמו את צומת עזריאלי בתל אביב ואת איילון דרום, תוך דרישה לקבלת זכויות ויישום ההסכמים אליהם הגיעו עם הממשלה להעלות את הקצבאות. "חילקו מיליארדים לאנשים אחרים ולנו לא נתנו כלום, זה לא בסדר", אמרו

בווידאו: הפגנת הנכים בצומת עזריאלי (צילום: ניב אהרונסון)

ארגוני הנכים שבו להפגין היום (חמישי) בדרישה לקבלת זכויות ותקציבים, תוך ציפייה ליישומו של חוק הגדלת קצבאות הנכות, שעבר בפברואר 2018. עשרות מפגינים חסמו את צומת עזריאלי בתל אביב למשך כשעתיים ואת איילון דרום לזמן קצר, בעוד כוחות המשטרה מאבטחים את ההפגנה.

"העם דורש צדק לנכים", "רוצים שכר מינימום" ו"נכה הוא לא חצי בן אדם", קראו המפגינים, הדורשים מן הממשלה לקיים את ההסכמים ולהעלות את קצבת הנכות ל-3,700 שקלים.

עוד בוואלה!

מחאת הנכים התחדשה ברחבי הארץ: "לא יהיו יותר פשרות"

לכתבה המלאה
דורשים את יישום ההסכמים. הפגנת הנכים בתל אביב, היום (צילום: ראובן קסטרו)

אחד המפגינים, שמשון גורבנקו, התלונן על היחס של הממשלה לנכים. "הממשלה מתייחסת אלינו בבריונות", אמר. "היא פוגעת באנשים חלשים כי זה הכי נוח והכי כדאי. אין להם שום מצפון, הכי קל לפגוע באנשים חלשים. חילקו מיליארדים לאנשים אחרים ולנו כלום וזה לא בסדר. אנחנו בחרנו בכם".

רחל, נהגת שנתקעה בפקקים באיילון בשל ההפגנה, אמרה כי למרות שהדלק ברכבה כמעט ואזל, היא תומכת במפגינים. "יש לי תחנת דלק בצד שמאל, ואני מקווה להספיק לפני שהאוטו יכבה לי. אין לי טענות אל המפגינים. הצדק צריך להיעשות, המפגינים צודקים".

הפגנת הנכים בתל אביב, היום (צילום: ראובן קסטרו)
הפגנת הנכים בתל אביב, היום (צילום: ראובן קסטרו)

אייל כהן, מקבוצת "הנכים הופכים לפנתרים", אמר אמש כי "אם משרד האוצר וממשלת ישראל רוצים לראות נכים על כבישי המדינה - מחר זה קורה. לא נרפה לרגע אחד וכבר מתוכננות הפעולות הבאות עד ליישום מלא של החוק וההסכמים שהושגו בעבר".

דובר קבוצות מאבק הנכים, לביא נאור, קרא לכלל הנכים להגיע להפגנה: "אנו נהיה כולם יחד בהפגנה אחת גדולה כדי לומר לאוצר ולממשלה כי לא ניתן שיפגעו ויגזרו עלינו גזרות מרושעות, שאין להם שום בסיס ופוגעות בציבור הנכים".

הפגנת הנכים בתל אביב, היום (צילום: ראובן קסטרו)
הפגנת הנכים בתל אביב, היום (צילום: ראובן קסטרו)

בשבוע שעבר הארגונים חידשו את מחאתם, והפגינו בכמה מוקדם ברחבי הארץ, תוך חסימתם של נתיבי איילון. הארגונים טענו כי המחאה התחדשה מאחר והממשלה ומשרד האוצר אינם מממשים את חוק הגדלת קצבאות הנכות שעבר בפברואר 2018, מפני שלא הועבר תקציב מדינה במשך כשנתיים.

בהודעה שהוציאו אז ארגוני הנכים נכתב כי "ההפגנות ילכו ויתעצמו אם ממשלת ישראל, ראש הממשלה ושר האוצר לא ייענו לבקשתנו האחת - להעביר את כל הכספים שהנכים אמורים לקבל אותם על פי דין בלי שום קיזוזים שלא הוסכם עליהם מלכתחילה, ולכבד את כל ההסכמים שנחתמו בעבר אם מובילי המאבק. לא יהיו יותר פשרות, פתחנו במלחמת הקיום של כלל הנכים במדינה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully