המשטרה על הפרוטקשן בצפון: "העבריינים פוגעים בעסקים בגלל הפעילות שלנו"

דוברת המשטרה במחוז צפון טענה בריאיון ב-103FM כי הסיבה לעלייה בהיקף תופעת דמי החסות באזור היא אכיפה מוגברת. "היא מנותקת", האשימה בתו של בעל העסק שלפי החשד הוצת בחצור הגלילית, וסיפרה כי "זה מעגל של יותר מעשור, אין עסק אחד שלא שרפו, ירו או איימו עליו"

02/08/2021

ניסים גיגי, בעל העסק שנשרף אתמול באזור התעשייה בחצור הגלילית, מחה הבוקר (שני) על הטיפול בפרוטקשן בצפון. בריאיון משותף עם בתו רבקה ב-103FM, אמרו השניים כי גובי דמי החסות מתנהלים ללא הפרעה כבר יותר מעשור, וסיפרו כי זו הפעם השנייה שהם נפגעים מהתופעה. מנגד, במשטרה טענו כי הגבירו את האכיפה לאחרונה - אך הצעד רק הגביר את תדירות המקרים.

"אנחנו משפחה שחוותה את זה פעם אחת בעבר. זה טרור, זה כבר לא פרוטקשן", קבע ניסים. "הבת שלי רואה את זה בפעם השנייה בחייה. זה קרה בשעה 11:00 בלילה. אני משכיר את העסקים, לי אף אחד לא אמר, אם היו אומרים הייתי מודיע למשטרה, אני היחיד שמודיע תמיד. אני לא יכול לדבר בשם הסוחרים שלי".

"הלא ייאמן קורה שוב, זאת פוסט טראומה שחוזרת. בגיל 13 אתה נמצא באותו מקום וכך עוד פעם בגיל 22. הריח של הפיח, המראות, החום, הלהבות", שיתפה הבת. "ביישוב שלנו כמובן נפגעים עוד עסקים. זה מעגל שהחל לפני 11 שנה בערך, אין פה עסק באזור התעשייה כאן ומסביב שיגיד שלא שרפו, ירו עליו, איימו עליו. אין עסק אחד. אני לא שמאית, ואני לא מדברת על ההיקף המנטלי. יש שם מערכת של לוחות סולריים שהלכה, לקח כל כך הרבה זמן להכין אותה".

עוד בוואלה!

קוסמטיקה, אלכוהול ומתוקים: חופשה בחו"ל מתחילה כבר בדיוטי פרי

בשיתוף ג'יימס ריצ'רדסון
נזקי החשד להצתה בבית עסק בחצור הגלילית. דוברת המועצה המקומית, חצור הגלילית, מערכת וואלה!
נזקי החשד להצתה בבית עסק בחצור הגלילית(צילום: מערכת וואלה!, דוברת המועצה המקומית, חצור הגלילית)

דוברת המשטרה במחוז צפון, לאה לשם, השיבה לדבריהם כי "כדי להגיע לפתרונות זה צריך להיות רב-מערכתי. אנו עושים בנושא הרבה מאוד ומנהלים מלחמת חורמה. יש כוחות מטורפים באזור. כדי להילחם בתופעה הזו, צריך שלחוק יהיו שינויים. בסוף כל אחד יכול להקים חברת שמירה, ובסופו של דבר הקורבנות יודעים לא להתעסק איתו. תקופה ארוכה מאוד היה שקט באזור, זה לא כל עסק, ולא שמענו על זה".

"היא מנותקת, היא לא חיה כאן", תקפה רבקה בתגובה, ולאה ענתה בהסבר מעורר תמיהה. "בתקופה האחרונה ראינו פגיעה בכמה עסקים, וזה קורה בגלל הפעילות של המשטרה. אין פה פרוטקשן, אלא מסר למשטרה לרדת מהגב שלהם. כדי להילחם בהם, אי אפשר לעשות מעצרים. נכון, כתוצאה מהפעילות שלנו יש עלייה בפעילות העבריינית".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully