הזיגזג של שאשא ביטון: כיו"ר הוועדה לזכויות הילד תמכה במתן חיסונים בבתי ספר

שרת החינוך הציגה עמדה תקיפה נגד חיסון תלמידים מפני קורונה במוסדות החינוך ואף כינתה זאת "פשע". אולם, ב-2016 היא דווקא תמכה במתן חיסוני שפעת בבתי הספר ואף קראה "להאיץ את התהליך ולהגביר את ההסברה"

שרת החינוך, יפעת שאשא ביטון, מתנגדת לחיסונים נגד נגיף הקורונה בבתי הספר, עמדה שעוררה עליה ביקורת קשה. אולם, בשבתה כיו"ר הוועדה לזכויות הילד בכנסת, שאשא ביטון דווקא הביעה תמיכה בחיסונים בתוך מוסדות החינוך.

בימים האחרונים, שרת החינוך הסבירה כי תפקידו של משרד החינוך, שבראשו היא עומדת, הוא "לחנך ולתת לילדים סביבה חינוכית מיטבית". לדבריה, אין מקום "להפעיל עליהם לחצים חברתיים נוספים במסגרות החינוכיות". אתמול גם אמרה בריאיון לערוץ 12 כי תחנות חיסונים במוסדות חינוך "זה פשע".

עמדה זו היא הפוכה כאמור לעמדתה ב-2016, אז, בשבתה כיו"ר הוועדה לזכויות הילד, כינסה שאשא ביטון דיון שעסק בחיסוני ילדים נגד שפעת בבתי הספר, שבין היתר הוצגו בה נתונים שהראו שרק 60% מהתלמידים הסכימו להתחסן.

בעבר היא דווקא תמכה במתן חיסונים בבתי ספר. שאשא ביטון בכנסת, בחודש שעבר (צילום: ראובן קסטרו)
בווידאו: שרת החינוך מתייחסת לבדיקות הקורונה במערכת החינוך (צילום: ערוץ הכנסת)

"אני מברכת על ההחלטה לחסן בבתי הספר בארץ ואשמח שמשרד הבריאות יאיץ את התהליך, מאד חשוב להגביר את ההסברה", אמרה שאשא ביטון, שהסבירה כי "התפיסה היא ברפואה מונעת. יש למתג מחדש את השפעת כמחלה הגורמת מוות גם בעולם המערבי".

בימים האחרונים מנהלת שאשא ביטון קרב על פתיחת שנת הלימודים, ונמצאת במתיחות שיא מול בכירי משרד הבריאות. מעבר להתנגדותה לחיסונים בבתי הספר, היא מובילה גישה שבמסגרתה יש גם לקצר את הבידוד לתלמידים ל-48 שעות, וזאת עוררה התנגדות חריפה מצד משרד הבריאות.

אתמול שאשא ביטון טענה כי משרד הבריאות עוסק בהכפשות במקום לקדם קמפיין לעידוד התחסנות. "לא תרתיעו אותי", אמרה. "קל לזרוע היסטריה, חשוב יותר לראות את טובתו של הציבור".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully