עשרות מתנגדים לחיסון לקורונה הפגינו מול ביתו של בנט: "הוכרזנו כמסוכנים לציבור"

מתנגדי החיסון לנגיף המשיכו במחאתם נגד רה"מ, לאחר שהודיע כי לא יוכלו להיכנס לאירועים ולבתי עסק סגורים ללא בדיקה שלילית - עליה יחויבו לשלם בעצמם. המפגינים יצאו בקריאות המשוות בין הפעולות לבלימת זן הדלתא לבין השואה. במקביל, נשים בהריון הפגינו נגד מתווה החל"ת

24/07/2021
בווידאו: מתנגדי החיסון לקורונה מפגינים מחוץ לביתו של רה"מ (צילום: ספיר לוי, יותם רונן)

עשרות בני אדם המתנגדים לחיסונים נגד נגיף הקורונה הפגינו הערב (שבת) מול ביתו של ראש הממשלה נפתלי בנט ברעננה. המפגינים יצאו בקריאות המשוות בין מאמצי הממשלה לבלימת התפרצות זן הדלתא לבין השואה, וכן משוות את ראש הממשלה לדיקטטורים מהעבר. "נפתלי בנט, בגרמניה אמרו שהיהודים מלוכלכים וצריכים להיות בגטאות - בישראל 2021 הכרזת על הלא מחוסנים כמסוכנים לציבור", קראו המפגינים.

מחאת מתנגדי החיסונים החלה במהלך סוף השבוע בעקבות הודעתו של בנט כי החל ב-8 באוגוסט אלו שלא התחסנו לא יורשו כניסה לאירועים ועסקים סגורים, בהם בתי כנסת ובתי קולנוע, ללא הצגת תוצאת בדיקה שלילית לווירוס - עליה יצטרכו לשלם בעצמם. בהצהרתו מהקריה בתל אביב, בנט תקף בחריפות את המתנגדים, ואמר כי "סרבני החיסונים מסכנים את החופש שלנו". לדבריו, "אין שום סיבה שאזרחים שהתחסנו יממנו בדיקות למי שמסרב להתחסן". בנט עוד הודיע כי מי שמסרב להתחסן וחוזר לארץ מחו"ל, ייכנס לבידוד של שבוע.

מתנגדי החיסונים מול ביתו של בנט ברעננה, הערב(צילום: ספיר לוי)

שכנה של בנט סיפרה לוואלה! כי עד כה התקיימו במקום הפגנות של פעילי ימין שלוש פעמים בשבוע - לדבריה בהתאם למתווה שאישרה המשטרה. עם זאת, השכנה אומרת כי המפגינים "חורגים בעוצמות הקול. הם מגיעים עם ציוד כריזה משמעותי. יש פה בית אבות ממול, ניצולי שואה עם מצב בריאותי קשה. זה גומר את הזקנים".

"היום יש פה משולש, כוח מתנגדי החיסונים שהגיעו והנשים בהיריון. יש פה שכונה חדשה שהיתה שקטה, יש פה אוכלוסיה מגוונת. החיים שלנו השתנו, לא חיים. אנחנו יודעים שהעירייה והשכנים פועלים כי אי אפשר להמשיך את הברדק הזה. זה לא דומה למה שהיה בבלפור, זה לא כיכר רבין, זו שכונה פרטית. אנחנו השכנים מתכוננים לפעול כנגד זה לפי מה שניתן לעשות בחוק", היא הבהירה.

עוד בוואלה!

חמישה עצורים בהפרות סדר מחוץ לביתו של בנט ברעננה

לכתבה המלאה

נשים בהריון נגד מתווה החל"ת

במקביל, התקיימו שתי הפגנות נוספות מחוץ לביתו של בנט. האחת הובלה על ידי פעילי ימין המפגינים מזה כמה שבועות, ובמהלך הערב פרצו שוב עימותים עם המשטרה במקום. ההפגנה השנייה הובלה על ידי עשרות נשים, שמחו על המתווה לדמי החל"ת שלדבריהן, לא מסייע לנשים בהריון.

בעקבות הפסקת תשלומי החל"ת לצעירים מתחת לגיל 45, השבוע אושר על ידי ועדת הכספים מתווה חדש שנועד למנוע פגיעה בנשים בהריון שפוטרו בשנה האחרונה. לדברי המפגינות, המתווה לא פותר את מצוקת הנשים בהריון שלא מצליחות למצוא עבודה. "המתווה הזה הוא רק בכדי להשתיק את הנושא ולא בכדי לפתור אותו באמת. המתווה אינו פותר את מצוקת הנשים, ואישה בחודשי ההריון נותרת ללא פרנסה וללא דמי אבטלה", אומרת בת אל, ממארגנות המחאה.

"במתווה נותנים לנו את האפשרות לקחת 50% מדמי הלידה, הלוואה, איך נתקיים עם יילוד מחמישים אחוז?" היא מוסיפה.

"המתווה אינו פותר את מצוקת הנשים". מפגינות נגד המתווה להארכת החל"ת, הערב(צילום: אתר רשמי, ללא קרדיט)

אמש המשטרה עצרה חמישה בני אדם במהלך הפרת סדר בהפגנה דומה מחוץ לביתו של בנט, במקביל להפגנה של אנשי ימין. לפי המשטרה, עשרות המפגינים שהגיעו אתמול לביתו של בנט חסמו את התנועה ובמקום החלו עימותים בינם לבין השוטרים. "קבוצת מוחים הגיעה בשעות הצהריים אל חזית מעון ראש הממשלה ברעננה וחסמו את התנועה תוך הפרת הסדר הציבורי", מסרו במשטרה.

"שוטרים הורו למפגינים לעזוב ולעבור אל מתחם המחאה שאושר לטובת קיומן של מחאות אלו. לאחר שהמפגינים לא נשמעו להנחיות השוטרים, ניתנה הנחייה לפנותם מהמקום", עוד ציינו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully