בנט נועד לראשונה עם ראש שב"כ והמוסד; כהונת ארגמן תוארך עד אוקטובר

רה"מ נפגש בלשכתו עם ראש השירות, שסקר בפניו את הנעשה בזירות השונות מבחינה מודיעינית. הארכת כהונתו של ארגמן, השנייה במספר, מצטרפת להחלטה על השארתם של ראש המל"ל והמזכיר הצבאי של נתניהו בתפקידם. בתחילת החודש הזהיר ארגמן מהסתה העלולה להביא לפגיעה בנפש

ראש הממשלה נפתלי בנט, נועד היום (שלישי) לפגישת עבודה ראשונה מאז נכנס לתפקידו עם ראש שב"כ, נדב ארגמן וראש המוסד דדי ברנע בלשכתו בירושלים.

בנט ביקש מארגמן להאריך את כהונתו פעם נוספת, עד לחודש אוקטובר, וראש השירות נעתר לכך. כהונתו של ארגמן הייתה אמורה להסתיים בחודש מאי האחרון, אך שבועות ספורים לפני כן הוא הסכים לבקשה להאריך את כהונתו. על פי החוק ניתן להאריך את כהונתו של ארגמן לתקופה שלא תעלה על שנה נוספת תחת "נסיבות מיוחדות".

לפני כעשרה ימים פרסם ארגמן הודעה חריגה, והזהיר שהשיח האלים עלול להביא לפגיעה בנפש. "על נבחרי ציבור מכל קצוות הקשת הפוליטית, מובילי דעה, אנשי דת, מחנכים ואזרחי ישראל כולם - מוטלת אחריות כבדה בימים אלה", מסר אז ארגמן. "חובתנו לצאת בקריאה ברורה ונחרצת להפסקה לאלתר של השיח המסית והאלים. האחריות להרגעת הרוחות ולריסון השיח מוטלת על כתפי כולנו".

עוד בוואלה!

החלטה ראשונה: בנט ביקש מראש המל"ל והמזכיר הצבאי של נתניהו להישאר בתפקיד

לכתבה המלאה
פגישה ראשונה. בנט וארגמן (צילום: לשכת העיתונות הממשלתית, חיים צח)
קיבל סקירה מודיעינית מקיפה. בנט וברנע (צילום: לשכת העיתונות הממשלתית, חיים צח)

בנוסף, ראש הממשלה נפתלי בנט קיים פגישת עבודה ראשונה גם עם ראש המוסד, דדי ברנע. במהלך הפגישה קיבל בנט סקירה מודיעינית על פעילות הארגון.

בתחילת השבוע ביקש בנט, עם השבעתו, גם מהיועץ לביטחון לאומי מאיר בן שבת להישאר בתפקידו בשלב זה כדי להבטיח את הרציפות התפקודית - כך נמסר מלשכת בנט. בן שבת נענה בחיוב לבקשה.

כמו כן בנט סיכם עם שר הביטחון, בני גנץ, על הישארותו של המזכיר הצבאי לראש הממשלה, תא"ל אבי בלוט, בתפקידו בשלב זה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully