לימודים בימי קורונה

המגיפה עוד פה: 11 תלמידים במודיעין נדבקו בקורונה, 140 ייכנסו לבידוד

רגע לפני סיום שנת לימודים רצופה שיבושים ברקע ההתמודדות עם המחלה, עשרות תלמידים יחזרו לבתיהם לאחר שככל הנראה אביו של אחד מהם שב מחו"ל והדביק את בנו. החל מהבוקר בוטלה חובת עטיית המסיכות בחללים סגורים

15/06/2021

11 תלמידי בית ספר בעיר מודיעין נדבקו בקורונה - כך נודע היום (שלישי). זאת, לאחר שאחד מהילדים נדבק ככל הנראה מאביו שחזר מחו"ל. בעקבות זאת, 140 תלמידים ייבדקו וייכנסו לבידוד.

היום, כחודש וחצי לאחר שהוסרה חובת עטיית המסיכות בשטחים פתוחים, בוטלה החובה לעטות מסיכות פנים גם בתוך חללים סגורים, בהם מקומות בילוי, תחבורה ציבורית ומרבית מקומות העבודה - כמו שפורסם לראשונה בוואלה!.

חזרה ללימודים ללא מתווה הקפסולות, בי"ס "אחד העם", פתח תקווה, 18 באפריל 2021. ראובן קסטרו
תלמידות בבי"ס אחד העם בפתח תקווה. למצולמות אין קשר לכתבה(צילום: ראובן קסטרו)

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, חתם אתמול על תיקון בצו בריאות העם, שביטל באופן רשמי את חובת עטיית המסיכות החל מהיום. עם זאת, במשרד הבריאות ביקשו לבטל את המגבלה באופן מדורג, ולכן יישארו מספר מקומות רגישים בהם אורחים ועובדים לא מחוסנים ולא מחלימים ימשיכו לעטות מסיכות: מוסדות רווחה, מוסדות בריאות לאשפוז ממושך, מוסדות גריאטריים, דיור מוגן, בתי אבות, מטוסים ומחלקות בבתי החולים בהם יש אוכלוסיות רגישות כולל מחלקות גריאטריות.

כמו כן, גם אנשים השוהים בבידוד, בין אם בשל מגע עם מאומת או בשל חזרה מחו"ל, ייאלצו לעטות מסיכות בעת יציאה לבדיקה או בדרכם למקום הבידוד.

בכל בנוגע למרפאות ובתי חולים המטפלים באוכלוסיות רגישות, צפויה דרישה להמשך עטיית מסיכות. לעומת זאת, בשאר המרפאות החובה תבוטל. חובת עטיית המסיכות תבוטל גם במערכת החינוך, למרות שבהתחלה חשבו במשרד הבריאות להותיר את החובה עד לסיום שנת הלימודים.

מגבלת המסיכות תבוטל גם בנמל התעופה בן גוריון, אולם על הנוסעים עדיין יוטלו מגבלות אחרות. משרד הבריאות ממשיך להוסיף מדינות לרשימה האדומה, והחוזרים ממדינות אלו יאלצו להיכנס לעשרה ימי בידוד, כולל מחוסנים ומחלימים.

במשרד הבריאות חיכו עד היום לבחון האם הסרת מגבלות התו הירוק והסגול, החלטה שנכנסה לתוקפה בתחילת יוני, תגרום לעלייה בתחלואה. בשלב זה לא מסתמנת עלייה, ובמהלך השבוע האחרון אותרו פחות מ-30 מאומתים חדשים לנגיף.

עיקר המאמצים בבלימת הנגיף יתרכזו בשלב זה בגבולות ישראל, וזאת כדי להימנע מכניסתו של וריאנט חדש למדינה. בין המדינות שהוסרו אתמול מרשימת המדינות ברמת סיכון מרבי: אוקראינה, אתיופיה וטורקיה. כיום הרשימה כוללת את ארגנטינה, ברזיל, דרום אפריקה, הודו, מקסיקו ורוסיה.

לפי התקנות, יציאתם של אזרחים ותושבים ישראלים למדינות אלו אסורה, למעט מקרים חריגים שאושרו על ידי ועדת חריגים. בנוסף, כלל הנכנסים לישראל ממדינות אלו, כולל מחלימים ומחוסנים, מחויבים בבידוד על פי נהלי משרד הבריאות.

אורדן טרבלסי, מנכ"ל סופרקום, החברה איתה נחתם המכרז על האזיקונים האלקטרונים, התייחס למקרה בבית הספר במודיעין: "אומנם בארץ הקורונה החלה להיראות כמו היסטוריה רחוקה, אך המקרה הנוכחי ממחיש כי הקורונה עדיין קיימת, והמצב במדינות אחרות בעולם עדיין חמור. יש בידנו פתרון ממשי לאכיפת בידוד, וברגע שיכריזו על השקת הפרויקט אנחנו מוכנים. בכל יום שהפרויקט אינו מיושם, קיימת האפשרות שהשבים מחו"ל יכניסו לישראל וריאנטים שונים של נגיף הקורונה, זאת מבלי שקיימת אכיפה מסודרת בנושא".

עוד בוואלה!

החל מהבוקר: בוטלה חובת עטיית המסיכות בחללים סגורים

לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully