ברלנד נכנס לאולם בית המשפט באלונקה, אבל את הדרך לשם עשה ברכב יוקרה

מנהיג קהילת שובו בנים הובא לדיון במחוזי בי-ם בג'יפ יוקרתי יחד עם מקורבו שמואל גבאי, ובהמשך החליף לאמבולנס. בפרקליטות זעמו על הפרת הסדרי מעצר הבית. הפרקליטות הגישה כתב אישום מתוקן נגד ברלנד ואת הסדר הטיעון בעניינו. עורך דינו אישר: עבר לאמבולנס כי חש ברע

  • אליעזר ברלנד

מנהיג קהילת שובו בנים אליעזר ברלנד התייצב היום (שני) בבית המשפט המחוזי בירושלים לדיון בהסדר הטיעון בעניינו. לאחר שהחל הדיון התברר כי ברנלד, שנראה בעת הגעתו יוצא מאמבולנס, כביכול בשל מצבו הרפואי, נסע את רוב הדרך לדיון בג'יפ יוקרתי יחד עם מקורבו שמואל גבאי. עורך דינו של ברלנד, עמית חדד, אישר שהוא הגיע בג'יפ, ואז לטענת חדד הוא לא הרגיש טוב ועבר לאמבולנס.

ברלנד הורשע במסגרת עסקת טיעון והוא צפוי לרצות 18 חודשי מאסר, לאחר שבית המשפט ישמע את הטיעונים לעונש ויגזרו את דינו. מאחר והרב ברלנד כבר ישב במעצר 12 חודשים, תקופה זו תנוכה מהעונש המקורי. באופן חריג, הפרקליטות וסניגורו של ברלנד חדד, הגיעו להסכמה על מעצר בית באיזוק אלקטרוני עד אוקטובר 2021, כך שהוא יורחק מקהילתו לתקופה ממושכת. לאחר מכן הרב ברלנד אמור לחזור לרצות את יתרת העונש, אבל בסבירות גבוהה יקצרו את שליש העונש הנותר.

כתב האישום נגד ברלנד הוגש במרץ 2020, בגין עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועושק. הוא מואשם בשורה של פרשות שונות, בהן חוזרת על עצמה הבטחת שווא לאנשים במצוקה, שפנו אליו לקבלת ברכה ועזרה, תוך דרישת תשלומים שונים. בית המשפט האריך את מעצרו עד תום ההליכים נגדו, לאור החשש של הפרקליטות כי ברלנד ימלט מהארץ כפי שהוא עשה בתיק הקודם נגדו.

עוד בוואלה!

בדרך להסדר טיעון: הרב ברלנד יודה באישום, צפוי להשתחרר בעוד כחודשיים

לכתבה המלאה
ברלנד בדרכו לדיון עם מקורבו בג'יפ יוקרתי (צילום: תמונות גולשים)
בווידאו: ברלנד מגיע לבית המשפט באלונקה (צילום: רוני כנפו)

במסגרת הסדר הטיעון הוגש כתב אישום מתוקן לבית המשפט, ממנו נמחקו חלק מהעבירות החמורות כמו קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. ברלנד הודה והורשע בעבירות של קבלת דבר במרמה, עושק, ניסיון לאיום, עבירות מס והלבנת הון, וסוכם כי הוא ישלם קנס בסך שני מיליון ו-415 אלף שקלים לטובת המדינה, תשלום פיצוי לנפגעי העבירה על סך של כ-180 אלף שקלים, ומאסר על תנאי למשך שנה.

ברלנד מגיע לדיון באמבולנס (צילום: פלאש 90, יונתן זינדל)

ברלנד ערער כמה פעמים בשל מצבו הבריאותו, ובאופן חריג, בית המשפט העליון הורה לשחרר אותו בתנאים נדירים: 2.5 מיליון שקלים ערבות, מעצר בית במיקום סודי, ניתוק מטלפונים ואינטרנט וחברת אבטחה פרטית.

בעבר היו נסיונות להגיע להסדר טיעון של 14 חודשי מאסר, אך לאור התנגדות המתלוננים ההסדר נפל. עם זאת, לאור מצבו הבריאותי של הרב ברלנד, שכלל אשפוזים חוזרים, ולאור גילו המתקדם, היה רצון להגיע להסדר ולסיים את ההליך המשפטי.

בשנת 2016, ברלנד הורשע במסגרת הסדר טיעון נוסף בעבירות מעשים מגונים ותקיפה, ונידון ל-18 חודשי מאסר, מהם ריצה בפועל 10 חודשים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully