היועמ"ש מגיב לביקורת יו"ר הכנסת נגד בג"ץ: אין מקום להסתה נגד שופטים

היועץ המשפטי לממשלה תקף את הקריאות נגד פסיקת בג"ץ מאתמול, אותן הוא כינה אותן "התקפות פרועות". מנדלבליט הבהיר כי "גם אם עמדת הממשלה או הכנסת אינה מתקבלת, מעמד בית המשפט מחייב בישראל"

מערכת וואלה! חדשות
"חשוב לשוב ולהדגיש את ערכי היסוד של המדינה", מנדלבליט (צילום: פלאש 90, אוליבייה פיטוסי, פלאש 90)

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט תקף הערב (שני) בחריפות את ביקורתו של יו"ר הכנסת יריב לוין וקריאות נוספות במערכת הפוליטית שנשמעו אתמול נגד בג"ץ, ואמר כי "מול התקפות פרועות המופנות כלפי בית המשפט בעקבות פסק הדין, חשוב לשוב ולהדגיש את ערכי היסוד של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית". מנדלבליט עוד הבהיר כי "אין מקום לפגיעה במעמד בית המשפט העליון או במעמד השופטים, בוודאי שאין מקום להסתה כנגדו ולדה-לגיטימציה לשופטיו".

"הכרעת בית המשפט העליון מחייבת ואין בלתה. רשויות השלטון נדרשות לכבדה. גם אם עמדת הממשלה או הכנסת אינה מתקבלת, המעמד המחייב של פסיקת בית המשפט הוא כלל ההכרעה המחייב במדינת ישראל", מנדלבליט הדגיש.

עוד בוואלה!

בג"ץ תקף את תיקון חוק היסוד להגדלת התקציב ההמשכי; יבטל תיקון דומה בעתיד

לכתבה המלאה

הפסיקה מאתמול של הרכב השופטים בעליון בראשותה של הנשיאה אסתר חיות קבעה ברוב של שישה מול שלושה כי בעתיד יהיה ניתן לבטל תיקונים לחוקי יסוד שיידמו לתיקון שאפשר את הגדלת התקציב ההמשכי ב-11 מיליארד שקלים במסגרת "פשרת האוזר". עוד נקבע כי התיקון, שגם מנע את העברת התקציב השנתי ל-2020, היה "שימוש לרעה בסמכות המכוננת".

בתגובה לקביעת בג"ץ, לוין כתב כי היתה זו "החלטה משוללת כל סמכות ומזעזעת. אנו עדים לאירוע מטורף כאשר קומץ של שישה אנשים מתכסים בגלימת המשפט כדי לבצע הפיכה שלטונית".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully