"התקומם בשביל אל-אקצא": ההסתה ברשתות שהובילה למהומות בירושלים

המתיחות בהר הבית לא פסחה על הרשתות החברתיות הפלסטיניות בהן הופיעו בימים האחרונים כמות מסיבית של סרטונים, ססמאות, כרזות וקריקטורות הכוללות תכנים מסיתים נגד ישראל וכוחות הביטחון. בכולם מסר דומה: בישראל לא ישנו בשקט עד לניצחון בקרב על ירושלים

אמיר בוחבוט יפעת רוזנברג ואלון נעים
בווידאו: רכב שהוצת בשכונת שייח ג'ראח בירושלים (מאיה הורודניצ'אנו)

הרשתות החברתיות הפלסטיניות התמלאו בימים האחרונים בכמות גדולה של פוסטים, סרטונים, אינפוגרפיקות, כרזות וקריקטורות עם תכנים מסיתים, שמטרתם אחת - להגביר את הלהבות סביב האירועים בירושלים. פייסבוק, טוויטר, אינסטגרם וטלגרם, בכולן הופצו התכנים השונים עם מסר זהה: בישראל לא ישנו בשקט עד להשגת ניצחון בקרב על ירושלים.

באחד הפוסטים נראית כרזה אדומה ובה עין שבה משתקפת ירושלים ואזור הר הבית. כרזה זו היא חלק מפרסומים אחרים שקוראים לפלסטינים לשנות את הרקע בתמונות הפרופיל ברשתות החברתיות לאדום כאות תמיכה בתושבי ירושלים.

קריאות לשנות את הרקע ברשתות לאדום (צילום: אתר רשמי, טוויטר)

בגרפיקה נוספת מופיע צילום של צעירים בעזה מבעירים אש עם כיתוב מצורף המצביע על הזדהות חמאס עם ערביי מזרח ירושלים. "מעזה יצאה החלטה - לא יהיה ביטחון ולא תהיה יציבות עד אשר יושג ניצחון בשייח ג'ראח", נכתב.

עוד בוואלה!

חמאס מנצח על התבערה שמאיימת על האזור כולו

לכתבה המלאה
מעזה יצאה ההחלטה, לא ביטחון ולא יציבות עד אשר יושג ניצחון לשייח' ג'ראו (צילום: אתר רשמי, טוויטר)

בפוסט נוסף שהופץ מופעיה הסיסמה השגורה בקרב המפגינים הערבים: "ברוח בדם נפדה אותך אל-אקצא", ולצידו נכתב כי "אלה לא ססמאות, אלא מעשים למען אל-אקצא שלנו ותוקפנות הכיבוש".

"משוואת האבנים (צילום: צילום מסך, צילום מסך)
"אלו לא ססמאות" (צילום: אתר רשמי, טוויטר)
"תעמידו למבחן את הסבלנות של הלוחמים שלנו" (צילום: אתר רשמי, טוויטר)
קריקטורה על הסרת המחסומים בשער שכם (צילום: אתר רשמי, טוויטר)
קריקטורה אל-אקצא (צילום: צילום מסך, צילום מסך)

כ-75 אלף מתפללים הגיעו אמש להר הבית, במסגרת אירוע לילת אל-קאדר וברקע המתיחות הגוברת בבירה. כוחות משטרה ומשמר הגבול נפרסו ברחבי העיר העתיקה ובשכונת שיח ג'ראח שבמזרח ירושלים, וביצעו מעצרים בעקבות מהומות שפרצו במקום.

כמו בימים הקודמים, גם אתמול פרצו מהומות והסהר האדום הפלסטיני דיווח על 90 פצועים בעימותים מפגינים למשטרה. כמו כן, בגזרה הדרומית, במהלך הלילה נורתה רקטה מרצועת עזה לעבר שטח ישראל ונפלה בשטח פתוח. בתגובה לירי הרקטה, תקף צה"ל עמדה צבאית של חמאס בדרום הרצועה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully