ברקע החשש מהתקוממות בליכוד: נתניהו זימן פגישה חריגה עם ראשי הסניפים

ראש הממשלה ייפגש בשבוע הבא עם פעילים מרכזיים, בצל האפשרות שבכירים במפלגתו ינסו להרכיב ממשלה בלעדיו אם יאבד את המנדט בתום 28 הימים שקיבל מהנשיא. בכירים בליכוד מעריכים כי נתניהו מנסה להציג מפגן כוח כדי להרתיע מתרחישים דומים

10/04/2021
בווידאו: בנט עם הגעתו למעון רה"מ (מערכת וואלה!)

ראש הממשלה בנימין נתניהו זימן לשבוע הבא מפגש חריג עם ראשי סניפים בליכוד. המפגש, שצפוי להיערך ביום שני הקרוב בבנייני האומה, מתקיים ברקע חשש גובר בסביבת נתניהו מאפשרות של התקוממות פנימית בליכוד, אם לא יצליח להרכיב ממשלה בתום 28 ימי המנדט שקיבל בשבוע שעבר מהנשיא.

בסוף השבוע נתניהו קיים התייעצויות פוליטיות בתום סבב השיחות עם כל ראשי בלוק הימין-חרדים ויו"ר ימינה נפתלי בנט. בשבוע האחרון החלו במפלגות הימין לדון בתרחישים להקמת קואליציה שבמסגרתם הוא יפנה את מקומו כראש הממשלה לטובת בכיר אחר בליכוד או בימין, ויעבור לעמדת ראש הממשלה החליפי, כדי לשכנע את יו"ר תקווה חדשה גדעון סער להצטרף לממשלה.

עוד בוואלה!

סער לנשיאות, נתניהו רה"מ החליפי? בניסיון לצאת מהפלונטר, הדמיון עובד שעות נוספות

לכתבה המלאה
חושש מהאפשרות שבכירים במפלגתו ינסו להרכיב ממשלה סביב הליכוד. נתניהו(צילום: ראובן קסטרו)

נתניהו חושש מהאפשרות שבכירים במפלגתו ינסו להרכיב ממשלה סביב הליכוד - אבל בלעדיו, במקרה שלא יצליח להרכיב ממשלה ויאבד את המנדט. בכירים בליכוד, שלמדו תחילה על המפגש מכלי התקשורת, מעריכים כי נתניהו מנסה לעשות מפגן כוח כדי להרתיע מכל התרחישים המדוברים.

אחרי הפרסומים על כינוס ראשי הסניפים, ח"כים ושרים בליכוד הזמנה להשתתף באירוע של ראש הממשלה. האירוע מוגדר כ"תדרוך ומפגש לאחר הבחירות, שמיועד לשרים, חברי כנסת, ראשי ערים ויישובים, ראשי מועצות וראשי סניפי הליכוד בכל רחבי הארץ".

ביום חמישי נפגשו נתניהו ובנט במעון ראש הממשלה בבלפור בירושלים. בניגוד לרוב הפגישות שלהם בשנים האחרונות, שהתקיימו במשרד ראש הממשלה, הפגישה נערכה באופן חריג במעונו הרשמי של נתניהו. לאחר כשעתיים הסתיימה פגישתם של השניים. בהודעה משותפת מטעם הליכוד וימינה נמסר כי "הפגישה התנהלה ברוח טובה ובאווירה חיובית. סוכם כי ייפגשו שוב".

קודם לכן נועד נתניהו עם יו"ר מפלגת הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' במשך כשעה וחצי. ההערכה היא כי ראש הממשלה מנסה לשכנע אותו להסיר את התנגדותו להקמת ממשלה בהימנעות רע"ם. סמוטריץ', מצדו, ככל הנראה הבהיר לנתניהו כי הוא לא מתכוון לתמוך בהקמת ממשלה בהימנעות יו"ר רע"ם מנסור עבאס, בשום דרך, וכי הוא סבור שיש למקד את המאמצים בניסיונות לשכנע את תקווה חדשה להצטרף לממשלה בראשות נתניהו.

בנט עם הגעתו לפגישה עם נתניהו(צילום: פלאש 90, יונתן זינדל)

לפי לשכת יו"ר הציונות הדתית, השניים סיכמו שיש לעשות כל מאמץ לשכנע את בנט לא לפרק את המחנה הלאומי, ולא ללכת לממשלת שמאל ובכך להביא עוד שותפים לממשלת ימין. עם זאת, מהליכוד נמסר בתגובה כי "ההודעה מטעם בצלאל סמוטריץ' אינה תואמת את המציאות. זה הזמן לעבודה משותפת ולא לפרסומים שאינם תורמים למאמץ המשותף שאנחנו עושים".

בליכוד פרסמו את ההתנערות מההודעה של סמוטריץ' תוך כדי הפגישה עם בנט בעקבות דרישה של ימינה. יו"ר הציונות הדתית הטיל בדבריו את האחריות לקשיים בהקמת ממשלת ימין לפתחו של בנט, ואילו בימינה סבורים שסמוטריץ' והתנגדותו הנחרצת לשיתוף פעולה בתמיכת רע"ם הם שמטרפדים קואליציית ימין.

  • בנימין נתניהו

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully