ביהמ"ש החליט: לא נתערב בהחלטה להשיב לשירות את הקצין שירה בסלומון טקה

המחוזי בירושלים הודיע כי לא יוציא צו מניעה נגד השבתו לשירות של הקצין, בתגובה לעתירה שהגישו שני ארגונים של יוצאי אתיופיה. השופט רמז כי סיכויי העתירה להתקבל נמוכים, וקבע כי "בכתב האישום לא מיוחסת לקצין כוונת זדון ולא מיוחס לו כי פעל על רקע גזעני"

31/03/2021
בווידאו: הפגנה במחאה על החזרתו של הקצין המואשם בגרימת מותו של סלומון טקה (מערכת וואלה! NEWS)

בית המשפט המחוזי בירושלים החליט היום (רביעי) שלא להתערב בהחלטת מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי ונציב שירות המדינה דניאל הרשקוביץ', שהחליטו להשיב לשירות את הקצין הנאשם בגרימת מותו של סלומון טקה. השופט דוד גדעוני הודיע כי לא יוציא צו מניעה כנגד המהלך, בדיון בעתירה שהגישו "אגודת יוצאי אתיופיה" בישראל ו"עמותת טבקה לצדק ושיוויון ליוצאי אתיופיה".

השופט גדעוני רמז כי סיכויי העתירה להתקבל נמוכים וציין כי "יש לתת את הדעת גם לשיקול הדעת הרחב המסור לגורמים המוסמכים במשטרה לקבוע את דבר התאמתו של אדם לשרת בשורותיה". הוא ציין עוד כי בכתב האישום לא מיוחסת לקצין כוונת זדון ולא מיוחס לו כי פעל על רקע גזעני.

ביהמ"ש לא יתערב בהחלטה להשיב את הקצין הנאשם. טקה(צילום: אתר רשמי, אתר רשמי)

השופט הוסיף כי העובדה שהקצין הושב בשלב זה לתפקיד שאינו בליבת העשייה המשטרתית תרמה להחלטה. "התפקיד שאותו הוא ממלא אינו כרוך בהגעה למתקן משטרתי או במגע עם קהל", אמר גדעוני וציין כי "הורי המנוח עצמם לא ראו להגיש עתירה בעניין ובתגובתם לבקשה לא העלו כל טענה ביחס להחלטת המפכ"ל" . לדבריו, "אפשר שבעיניהם ההחלטה שנתקבלה אינה שונה מבחינה מהותית מההסדר שהציג להם המפכ"ל בפגישה עמם, הסדר שהם לא התנגדו לו".

סנגורו של הקצין, עו"ד יאיר נדשי, מסר לוואלה! כי "כפי שנטען בתגובה מטעם הקצין, מדובר בניסיון עקר ובלתי הוגן לפגיעה בו תוך ניסיון להשפעה עקיפה על ההליך המשפטי המתנהל בבית המשפט השלום בחיפה. מוטב היה אילו העתירה והבקשה לצו ביניים לא היו מוגשות כלל".

עוד בוואלה!

נציב שירות המדינה: השוטר שירה בסלומון טקה לא יועבר לכבאות

לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully