ארגון הבריאות העולמי הסיר התנגדותו לחיסון נשים בהיריון לקורונה

בכך שינה הארגון את עמדותיו המוקדמות, ומסר כי ניתן לחסן נשים בהיריון בחיסונים של חברות פייזר ומודרנה, פרט לנשים הנמצאות בסיכון גבוה. "אין לנו סיבה להאמין שהסיכונים עולים על היתרונות שהתחסנות", מסר הארגון

סוכנויות הידיעות
בווידאו: המלצה לחסן נשים המתכננות היריון או בטיפולי פוריות (צילום: דוברות שיבא)

ארגון הבריאות העולמי שינה אמש (שבת) את עמדותיו וממליץ עתה לנשים בהיריון להתחסן נגד נגיף הקורונה. הארגון קבע כי נשים בהיריון יכולות לקבל את החיסונים של חברות פייזר ומודרנה, פרט לנשים הנמצאות בסיכון גבוה. "בהתחשב במה שאנחנו יודעים על החיסון, אין לנו סיבה ספציפית להאמין שישנם סיכונים העולים על היתרונות שבחיסון נשים בהיריון", מסר הארגון.

מדובר בשינוי ביחס לעמדה שהציג הארגון בשבוע האחרון, בו ציין כי הוא לא ממליץ לנשים בהיריון להתחסן בחיסוני החברות, שעוד לא נבדקו באופן מקיף על קבוצת היעד. מומחים התאכזבו מהעמדה המקורית של הארגון, טענו כי היא לא ברורה מספיק ומבלבלת נשים בהיריון המתלבטות אם להתחסן.

נשים הרות כמעט ולא נבדקו בניסויים הקליניים של חברות התרופות, וקיים מחסור בנתונים על בטיחות החיסונים עבורן. פייזר כבר הודיעה כי תבדוק את החיסון שלה בנשים בהיריון במהלך החודשים הקרובים, בעוד מודרנה עדכנה כי היא מתכננת להקים מאגר רישום לתופעות לוואי בנשים הרות שיתחסנו בחיסון שלהם.

עוד בוואלה!

משרד הבריאות: ממליצים לנשים לא להתחסן בשליש הראשון של ההיריון

לכתבה המלאה
"אין לנו סיבה להאמין שהסיכונים העולים על היתרונות". מתחם חיסונים של כללית, החודש (צילום: ראובן קסטרו)

משרד הבריאות בישראל פרסם השבוע שורת המלצות למתן חיסוני קורונה לנשים המתכננות היריון, נשים הרות או נשים מניקות, והציע לנשים שלא להתחסן במהלך השליש הראשון של ההיריון. המלצות משרד הבריאות בנושא גובשו בדיון בו השתתפו עשרות מומחים ואנשי מקצוע.

בדיון נאמר כי אין כל הוכחה על נזק לעובר או למהלך ההיריון כתוצאה מהחיסון, ואף לא מוכר מנגנון ביולוגי היכול להצביע על אפשרות כזאת. כמו כן, הובהר כי אין הוראה שלא לחסן לנשים מניקות. במשרד המליצו לנשים שקיבלו מנה ראשונה של החיסון, ואז גילו על היריון, להשלים את המנה השנייה של החיסון לפי לוח הזמנים המקובל. עוד המליצו לנשים הרות הנמצאות בקבוצת סיכון להידבקות להתחסן, כמו גם עובדות במערכת הבריאות או כל קבוצה אחרת שהוגדרה בסיכון.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully