ניסה להפריד בקטטה והוכה בראשו במוט: צעיר מהצפון נאשם ברצח

מוחמד גריפאת בן ה-25 מזרזיר נאשם ברצח זיאד גריפאת בן ה-48, גם הוא תושב המקום, לאחר שהאחרון ניסה למנוע קטטה שבה נפגע אחיו של הנאשם. בזמן שניסה להפריד בין המתקוטטים הגיח הנאשם, תפס מוט עץ וחבט בעוצמה בראשו של הקורבן. אחרי הרצח הנאשם הגיע למשטרה והסגיר עצמו

25/01/2021
מוט העץ ששימש את הרוצח(צילום: אתר רשמי, -)

לבית המשפט המחוזי בנצרת הוגש היום (שני) כתב אישום ברצח נגד מוחמד פייסל גריפאת בן 25 מהיישוב זרזיר שבעמק יזרעאל. על פי כתב האישום הנאשם רצח את זיאד גריפאת בן ה-48, גם הוא תושב זרזיר, כשחבט בראשו עם מוט עץ.

הרצח ארע במוצאי שבת בחודש שעבר, סמוך לשעה 22:30. השוטרים הוזעקו לכפר ואיתרו זירה בסמוך לביתו של הנרצח במהלך איסוף הממצאים איתרו זירה נוספת במרחק של כ- 70 מטר. במהלך הסריקות מצאו חוקרי המשטרה שני מוטות עץ גדולים ועליהם סימני דם והחלו בגביית עדויות של עדי ראיה.

מחקירת המשטרה עלה כי בעקבות סכסוך בין צעירים שהתפתח בכניסה לכפר זרזיר סמוך לשעה 21:30, אחיו של החשוד הותקף ועזב את המקום כשהוא פצוע וחבול באורח קל. בהמשך כשעה לאחר מכן הקטטה בין הצעירים התחדשה הפעם סמוך לביתו של הקורבן כשגם בנו של הנרצח מעורב בה.

הנרצח. זיאד גריפאת(צילום: אתר רשמי, -)

אשתו של הנרצח שדאגה לשלומו של בנה וחששה שהקטטה תוביל לפצועים העירה את בעלה, זיאד, משנתו וביקשה ממנו לטפל בקטטה ולהרגיע את הרוחות. זיאד גריפאת יצא מביתו ובזמן שניסה להפריד בין המתקוטטים לפתע הגיח למקום הנאשם, שכעס על כך הפגיעה באחיו, תפס מוט עץ, שככל הנראה היה זרוק במקום, וחבט בעוצמה רבה בראשו של הקורבן, שאותה העת רק ניסה להפריד בין המתקוטטים ולפייס ביניהם.

זיאד גריפאת התמוטט על הארץ כתוצאה מהחבטה העזה שספג והוא פונה באמצעות השכנים לבית החולים כאשר בדרך הם חברו לאמבולנס שפינה אותו לבית החולים העמק בעפולה כשהוא מחוסר הכרה. הצוות הרפואי של בית החולים נאלץ לקבוע את מותו.

עוד בוואלה!

בזרזיר מתאבלים על בעל המשתלה שנרצח בקטטה: "בחור מקסים, רק ניסה להפריד"

לכתבה המלאה
מוחמד פייסל גריפאת רוצח זיאד גריפאת. -, אתר רשמי
הנאשם. מוחמד גריפאת(צילום: אתר רשמי, -)

החשוד נמלט מהמקום וגם רבים מבני משפחתו עזבו, מחשש כי משפחת הקורבן תפגע בהם כנקמה. שלושה ימים אחרי הרצח הנאשם הגיע לתחנת משטרה והסגיר עצמו.

במחוז הצפוני של המשטרה אמרו כי חוקרי מחלק הרצח אספו ראיות רבות להוכחת אשמתו של הנאשם ברצח, הראיות כללו עדויות רבות של שכנים, ושל כל מי שנכח במקום, כולל עדות ראיה לרצח ו ראיות פורנזיות מגובות בעדות מומחים.

הראיות הועברו לפרקליטות מחוז צפון שהגישה הבוקר כתב אישום ובמקביל גם בקשה למעצרו עד תום ההליכים.

  • רצח
  • זרזיר
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully