שר בקנדה התפטר אחרי שנסע לאיים הקריביים בזמן הסגר

ראש הממשלה באונטריו הודיע כי קיבל את פיטורי שר האוצר שלו, רוד פיליפס, ששהה מעל לשבועיים בנסיעה "פרטית", לאחר שהוכרזו הגבלות קשות בעקבות עלייה בתחלואה בקורונה. עם נחיתתו בשדה התעופה התוודה: "עשיתי טעות שיפוט, ברור שלא הייתי צריך לנסוע"

סוכנויות הידיעות
01/01/2021
צילום: רויטרס, עריכה: ניר חן

שר האוצר בפרובינציית אונטריו שבקנדה, רוד פיליפס, התפטר בעקבות ביקורת ציבורית על טיול שעשה לאיים הקריביים, עת שהפרובניציה נותרה תחת סגר בשל התפשטות מגיפת הקורונה. ראש ממשלת אונטריו, דאג פורד, הודיע אתמול (חמישי) על התפטרות השר שלו, שהתנצל מצדו וכינה את הטיול "טעות מטומטמת".

עוד אמר פורד, כי עזיבת השר מראה שממשלתו "מתייחסת ברצינות לחובת להחזיק את עצמנו בסטנדרט גבוה יותר".

ב-13 בדצמבר יצא פיליפס לטיול המוגדר "פרטי" בסנט בארטס - אי קאריבי בשלטון צרפתי שנחשב לאתר נופש יוקרתי, שבין באיו אנשים אמידים רבים - וחזר בחמישי בבוקר.

לקראת תקופת החגים, אנשי הבריאות באונטריו, המחוז המאוכלס ביותר בקנדה, דחקו בתושבים להישאר בבתיהם ככל הניתן, וזאת על רקע העלייה המתמשכת במספר המאובחנים בנגיף הקורונה. בין היתר נקראו התושבים להימנע מנסיעות שאינן חיוניות.

עוד בוואלה!

פרץ עם משאית והתחבא בחממה: איש צבא חדר למעון ראש ממשלת קנדה

לכתבה המלאה
"טעות מטומטמת". פיליפס(צילום: אתר רשמי, -)

שלשום, אמר ראש הממשלה פורד כי נודע לו על נסיעתו של פיליפס כבר לפני שבועיים, אולם הוא ציין כי השר "מעולם לא אמר לאיש" שהוא נוסע לסנט בארט.

מנהיגת המפלגה הדמוקרטית החדשה באונטריו, אנדראה הורוואת, קראה באותו היום לפיטוריו של פיליפס ואמרה כי אין זה מקובל "להתעלם מייעוץ לבריאות הציבור" בזמן שהממשלה "דורשת קורבן מהתושבים הקרבה יומיומית. אם הוא לא היה עושה זאת, זו כשלעצמה סיבה מספקת להוריד אותו בדרגה".

השר המתפטר קיווה להמשיך לעבוד: "עשיתי טעות בשיפוט"

עם נחיתתו, מר פיליפס אמר לעיתונאים כשהגיע לשדה התעופה טורונטו פירסון שהוא מקווה להמשיך בעבודתו, אך יכבד את החלטת ראש הממשלה. "ברור שעשיתי טעות משמעותית בשיפוט, ואני אחראי על כך", אמר. "אני לא מתרץ שום תירוץ לכך שנסעתי כשלא היינו צריכים לנסוע".

למחרת מסר ראש הממשלה כי קיבל את התפטרותו של מר פיליפס בעקבות שיחה עמו. הוא ביקש מנשיא מועצת האוצר למלא את מקומו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully