חיפוש המועמדים נמשך: סער מנהל מגעים עם ראש עיריית ראשל"צ

לוואלה! NEWS נודע כי בכיר הליכוד הפורש מעוניין לצרף את ראש העיר הצעיר למפלגתו, אך גורם המעורה בפרטים אמר כי הוא נוטה לשלול את ההצעה. גם ראש עיריית אילת יצחק מאיר הלוי עשוי להצטרף לרשימה של סער, וגם הח"כ לשעבר רועי פולקמן הוזכר כמועמד

15/12/2020
בווידאו: סער התפטר מהכנסת (צילום: יקי אדמקר, יותם רונן וערוץ הכנסת)

גדעון סער, שפרש מהליכוד לטובת הקמת מסגרת פוליטית חדשה, מנהל מגעים עם ראש עיריית ראשון לציון רז קינסטליך על הצטרפותו לרשימה שתתמודד בבחירות לכנסת ה-24 - כך נודע הערב (שלישי) לוואלה! NEWS.

סער וקינסטליך שוחחו, והשניים צפויים להיפגש שוב בימים הקרובים. קינסטליך סירב להגיב, וגם מלשכת סער לא היה ניתן להשיג תגובה. עם זאת, גורם המעורה בפרטים אמר כי קינסטליך נוטה לשלול את ההצעה.

ההערכות הן כי גם ראש עיריית אילת יצחק מאיר הלוי עשוי להצטרף לרשימה של סער. אחרי ההודעה של סער כי יקים מפלגה חדשה אמר הלוי כי הוא תומך בו, וטען כי הוא "שחקן מוביל בפוליטיקה הציבורית". הלוי הסביר כי הוא "חושב שראוי שתקום כאן ממשלה אחרת, צעירה ונמרצת. זה לגיטימי לגמרי - אנחנו מדינה דמוקרטית".

יעזוב אתץ לשכת ראש העיר? רז קינסטליך(צילום: ראובן קסטרו)

בימים האחרונים עולים שמות נוספים כמועמדים להצטרפות לרשימה, אחד מהם הוא הח"כ לשעבר רועי פולקמן. האחרון לא קיבל הצעה רשמית, אך לאחר צירופה של שאשא-ביטון שכיהנה יחד אתו באותה מפלגה, קיים סיכוי שיצטרף למפלגה בראשות סער.

בתוך כך, סער ושאשא-ביטון פירסמו הערב הודעה משותפת בה פירטו את ההסכמות ביניהם לקראת ריצה משותפת. סער יעמוד בראש הרשימה והתנועה ויהיה מועמדה לראשות הממשלה, שאשא-ביטון תוצב במקום השני, תהיה מ"מ וסגנית יו"ר התנועה החדשה. היא לא צפויה להצטרף לרשימה עם מפלגת כולנו אלא כמועמדת במפלגה החדשה שמקים סער.

סער התחייב כי היא תכהן כממלאת מקום רה"מ בממשלה שיקים, תעמוד בראש קבינט חברתי, וכי תיק החינוך יקבל מקום מרכזי בסדר היום של המפלגה. בהודעה נמסר גם כי בשיחות שהתקיימו בין השנים סוכם, כי התנועה תקדם מהלכים של שינוי שיטת הבחירות והממשל ובכלל זה הגבלת כהונה של שמונה שנים לכל היותר לראש הממשלה, שינוי שיטת הבחירות לכנסת והעברת סמכויות מהשלטון המרכזי לשלטון המקומי.

עוד בוואלה!

ח"כ שאשא ביטון מצטרפת למפלגתו החדשה של סער

לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully