המחאה נגד נתניהו

שיירת הצוללות עושה דרכה לעליון; ראש השב"כ לשעבר: "הנהגת נתניהו רעילה"

עשרות כלי רכב עושים את דרכם מקיסריה לביהמ"ש העליון בירושלים, עם מיצגי צוללות ומטוסי F-35 בדרישה להקים ועדת חקירה ממלכתית. האלוף במיל' עמירם לוין ועמי איילון תקפו את ראש הממשלה: "אתה הסכנה הגדולה ביותר לביטחונה של ישראל"

28/11/2020
בווידאו: ראש השב"כ לשעבר במחאת הצוללות אומר שנתניהו מסכן את ביטחון ישראל (צילום: הדגלים השחורים, עריכה: שאול אדם)

מאות מפגינים יצאו הבוקר (שבת) בשיירת רכבים לכיוון בית המשפט העליון בירושלים, בדרישה להקים ועדת חקירה ממלכתית בפרשת הצוללות. המפגינים יצאו משני מוקדים, קיסריה וצומת בילו, כשעל הרכבים מיצגי צוללות ומטוסי F-35. "אנו קוראים להקים ועדת חקירה ממלכתית בפרשה הביטחונית החמורה מאז קום המדינה", מסרו תנועות "הדגלים השחורים" ו"חקירה עכשיו".

ראש השב"כ לשעבר, עמי איילון נשא דברים בקיסריה, ותקף את נתניהו בחריפות. "אישור מכירת צוללות מתקדמות למצרים, תוך הסתרת ההחלטה ממפקד חיל הים, מהרמטכ"ל, משר הביטחון - היא פגיעה חמורה בביטחון מדינת ישראל", אמר. "הדרך בה אתה מנהל את מדיניות החוץ, את הכלכלה, את משבר הקורונה תוך העדפת השיקול האישי הפוליטי על כל שיקול ממלכתי, שרואה את טובת אזרחי מדינת ישראל לנגד עיניו - היא פגיעה בביטחון מדינת ישראל".

איילון הוסיף: "נתניהו, אתה מפורר את החברה הישראלית. אתה הסכנה הגדולה ביותר לחוסנה ובטחונה של מדינת ישראל. אנחנו כאן על מנת לומר לך: שב על ספסל הנאשמים והיאבק על חפותך עד שיסתיים משפטך".

עוד בוואלה!

5 הנקודות הכי טובות בארץ לפיקניק לא שגרתי

וואלה! רכב בשיתוף דאצ'יה
שיירת המחאה בדרכה לירושלים, היום(צילום: אתר רשמי, ארגון "חקירה עכשיו")
שיירת המחאה בדרכה לירושלים, היום(צילום: אתר רשמי, ארגון "חקירה עכשיו")

האלוף (במיל') עמירם לוין, נשא גם הוא דברים בתחילת האירוע בקיסריה ותקף את שר הביטחון בני גנץ. "מי שמכר וממשיך למכור לנו את סיסמתו 'ישראל לפני הכל' שוב מתרפס ושם את ביבי ואת עצמו לפני הכל. הוא הקים ועדת דמה, נטולת סמכויות, ועדה שמראש מנועה מלחקור את מכירת הצוללות למצרים. מנועה מהיכולת החוקית לזמן עדים מהדרג המדיני", אמר. "גנץ - שמת את ישראל אחרי הכל. זאת בושה".

לוין אף פנה לנתניהו בדבריו ואמר: "שחיתות ועסקאות מושחתות, היו ועוד תהינה לצערי. אולם מניעת חקירה של עסקאות הצוללות והספינות הופכת אותנו למדינה מושחתת, שמונהגת על ידי שלטון מושחת. לזה אנו לא נסכים, בשביל זה אנחנו כאן ועל זה אנחנו נלחמים".

בהמשך ישאו דברים גם הרמטכ"ל לשעבר רא"ל (במיל') דן חלוץ, פרופ' ירון זליכה וחברי כנסת.

שיירת המחאה בדרכה לירושלים, היום(צילום: אתר רשמי, ארגון "חקירה עכשיו")
שיירת המחאה בדרכה לירושלים, היום(צילום: אתר רשמי, ארגון "חקירה עכשיו")

בשעות הערב צפויות להתקיים זה השבוע ה-23 ההפגנות נגד נתניהו והשחיתות השלטונית גם בצמתים, בגשרים ובמוקדים ברחבי הארץ. במקביל, תתקיים הפגנה מול ביתו הפרטי של ראש הממשלה בקיסריה, וכן המחאה הגדולה שמתקיימת מדי מוצאי שבת בבלפור. להפגנה מול מעון ראש הממשלה יצטרפו גם המוחים משיירת הצוללות.

על מה ההפגנות?

המפגינים מוחים נגד המשך כהונתו של נתניהו במקביל להיותו נאשם בפלילים, בטענה בין היתר כי אינו יכול להפריד בין טובתו האישית והמשפטית להחלטותיו הפוליטיות. ראש הממשלה נאשם בשלושה תיקים.

בתיק 1000 (פרשת הטבות ההנאה) נתניהו נאשם כי קיבל מאנשי העסקים ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר טובות הנאה בשווי של כ-700 אלף שקלים, בעת שכיהן כראש ממשלה. עיקר המתנות היו סיגרים, מארזי שמפניה ותכשיטים.

בנוסף לכך, נטען כי נתניהו פעל לטובת מילצ'ן בשלושה עניינים, שבהם ביקש איש העסקים את התערבותו: הוא פנה לשר החוץ האמריקני ג'ון קרי כדי להאריך את תוקף הוויזה של איש העסקים, הוא פנה לשר האוצר יאיר לפיד כדי להאריך את תוקף הפטור ממס לתושבים חוזרים, והוא פעל לקדם מיזוג של "קשת" ו"רשת" - לכאורה לבקשת מילצ'ן. על פי התביעה, מעשים אלו פגעו בדימוי השירות הציבורי ובאמון הציבור בו. בתיק זה נתניהו נאשם במרמה והפרת אמונים.

תיק 2000 (פרשת נתניהו-מוזס) עוסק בשיחות בין נתניהו למו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס. באותן שיחות השניים דנו לכאורה בהטבת סיקורו של ראש הממשלה בקבוצת ידיעות, בתמורה להטלת מגבלות על המתחרה העיקרי של העיתון - "ישראל היום". התביעה השתכנעה כי מי שהציע את העסקה הוא מוזס, ולכן הוא נאשם בהצעת שוחד. מנגד, היועמ"ש גם השתכנע כי נתניהו לא התכוון להשלים את עסקת השוחד, אולם המשיך את השיחות עם מוזס כדי לשפר את סיקורו בקבוצת ידיעות, ואף קיים פעולות מסוימות לצורך כך. בתיק זה נתניהו נאשם במרמה והפרת אמונים.

תיק 4000 (פרשת בזק-וואלה) התיק החמור ביותר מבחינת ראש הממשלה עוסק בהטבות רגולטוריות בשווי מאות מיליוני שקלים, שנתניהו העניק לכאורה לאלוביץ'. בתמורה, על פי האישום, פעל אלוביץ' להטות את הסיקור באתר וואלה! NEWS, שהיה בשליטתו. בתיק זה נתניהו נאשם בשוחד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully