קורונה - דוח שבועי: 30,622 אובחנו בנגיף בשבוע החולף - ירידה של 26%

לפי נתוני משרד הבריאות, זהו היום הרביעי ברציפות שבו נרשמת ירידה במספר המאובחנים, עם 3,691 נדבקים ביממה. ירידה חלה גם בשיעור החיוביים - 8% מתוך 46,188 בדיקות. בשבוע החולף מספר המונשמים והחולים הקשים עלה ב-45, ו-242 בני אדם מתו מהנגיף

בווידאו: מנכ"ל משרד הבריאות אומר שחסינות עדר תגבה מחיר יקר (צילום: לע"מ)

משרד הבריאות עדכן היום (שישי) כי 30,622 בני אדם אובחנו בקורונה בשבוע החולף. נתון הנמוך ב-26% מהשבוע שקדם לו, אז אובחנו 41,313 כחולים בנגיף. כמו כן, 242 בני אדם מתו השבוע, ומספרם הכללי עומד על 1,864 בני אדם. נתוני הבדיקות ותוצאותיהן אינם סופיים ועשויים להשתנות בעדכוני משרד הבריאות הבאים.

זהו היום הרביעי ברציפות שבו נרשמת ירידה במספר הנדבקים, עם 3,691 מאובחנים ביממה אחרונה, כשגם שיעור החיוביים ירד ל-8% מתוך 46,188 בדיקות.

עוד בוואלה!

"נתניהו נזכר מאוחר": ראשי ערים קוראים לזרז העברת סמכויות במאבק בקורונה

לכתבה המלאה
הירידה בתחלואה נמשכת. מוקד בדיקות של קופ"ח מכבי (צילום: ראובן קסטרו)

בנוסף, חלה עלייה משמעותית במספר המונשמים: הנתון עלה ב-45 משבוע שעבר, ועומד על 241. לשם השוואה, בשבוע שעבר מספר המונשמים עלה ב-29.

עלייה דומה חלה גם במספר החולים שמצבם קשה, שעלה ב-45 מהשבוע שעבר ועומד על 852 בני אדם. לשם השוואה, בשבוע הקודם מספר החולים הקשים עלה ב-138.

מספר החולים הפעילים הוא 59,347 - ירידה של 11,313 מהשבוע שעבר, ובבתי החולים מאושפזים 1,563 חולים - עלייה של 45 חולים מהשבוע הקודם.

שיעור החיוביים ירד ל-8%. בדיקות קורונה בירושלים (צילום: פלאש 90, אוליבייה פיטוסי/פלאש 90)

על פי נתוני הסקר הסרולוגי שפורסמו אתמול, כ-5.5% מהאוכלוסייה הכללית פיתחה נוגדנים לנגיף, שלפי משרד הבריאות אינו מעיד על תופעת "חסינות עדר" המתפתחת ככל שמספר החולים גדל. במסגרת הסקר נבחן מדגם מייצג של 55 אלף משתתפים לפי פילוח של גיל, מגדר ומגזר, בפריסה ארצית מיישובים שונים, ותוך סיווגם בהתאם למאפיינים נוספים כמו מחוז, לאום, דת ועוד.

לפי הסקר, שיעור ההימצאות של נוגדנים באוכלוסיית המדגם הוא 3.8% - כלומר 5.5% לאחר השוואת משתנים לשיעורם באוכלוסייה הכללית בישראל. בגברים היה שיעור ההימצאות גבוה ביחס לזה שנמצא בנשים (4.9% לעומת 3.1%). ילדים בקבוצת הגיל 18-10 שנים הציגו את שיעור ההימצאות הגבוה ביותר (8.1%).

5.5% מהאוכלוסייה הכללית פיתחה נוגדנים לנגיף. תל אביב, אתמול (צילום: פלאש 90, מרים אלסטר/פלאש90)

עם זאת, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ד"ר שרון אלרעי פרייס, אמרה כי ישראל עדיין רחוקה מחיסון עדר. היא אף הוסיפה כי כדי להתחיל לשחרר את המשק, יש צורך בירידה נוספת בתחלואה.

"כשרואים את השפעת הסגר, רואים ירידה הדרגתית בכמות האנשים שנמצאים ביישובים אדומים", מסרה אלרעי פרייס. "זה אומר שההגבלות האלה עוזרות. כרגע אנחנו במצב ש-40% מהמדינה נמצאת בקטגוריה אדומה, זה עוד לא מספיק טוב, צריך לרדת עוד כדי לשחרר את ההגבלות".

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, אמר כי אין לנקוט בשיטה של חסינות עדר. "זה כרוך בתחלואה רבה ותמותה רבה שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו", אמר. הוא אף הזהיר מממדי התחלואה בחודשי החורף, תוך שהוא מונה את מספרי החוילם בתקופה האחרונה. "כל זה כשאנחנו בפתחו של החורף, שיכול להביא גם לתחלואה כפולה", הוסיף.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully