מזכיר הקבינט של יפן יושיהידה סוגה יהיה ראש הממשלה הבא

סוגה, בן 71, זכה בבחירות להנהגת מפלגת השלטון ויחליף את שינזו אבה, שהתפטר בשל מצבו הבריאותי. בהמשך השבוע צפוי הפרלמנט לאשר את מועמדותו. סוגה, בנו של חקלאי, מבטיח להמשיך במדיניות שלו: "אקדיש את כולי למען יפן". הוא יחזיק בתפקיד עד ספטמבר הבא

  • יפן
סוכנויות הידיעות
בווידאו: יושידו סוגה זכה בבחירות להנהגת מפלגת השלטון ביפן (צילום: רויטרס)

מזכיר הקבינט של יפן, יושיהידה סוגה, ניצח היום (שני) בבחירות להנהגת מפלגת השלטון הליברלית דמוקרטית. ניצחונו סולל את דרכו לראשות הממשלה בהצבעה שתתקיים השבוע בפרלמנט, במקומו של שינזו אבה.

סוגה, בן 71, שימש בתפקיד הרם לאורך כהונתו של אבה, שנמשכה קרוב לשמונה שנים. הוא הבטיח כי הוא ימשיך לקדם את המדיניות הכלכלית של קודמו, "אבנומיקס", ובקו הדיפלומטי שלו, הממוקד בברית הביטחונית עם ארצות הברית.

אבה הודיע בחודש שעבר על התפטרותו מתפקיד ראש הממשלה של הכלכלה השלישית בגודלה בעולם בעקבות התדרדרות במצבו הבריאותי. סוגה קיבל 377 מתוך 534 קולות. יריבו הקרוב ביותר היה שר החוץ לשעבר פומיו קישידה, עם 89 קולות. אחרי שיקבל את הרוב הצפוי בהצבעה ביום רביעי, לאור שליטת מפלגת השלטון בבית התחתון, הוא אמור להשלים את כהונתו של אבה עד ספטמבר הבא.

עוד בוואלה!

לאומן או ריאליסט? "הנסיך" שרצה להשיב את יפן לקדמת הבמה העולמית

לכתבה המלאה
ראש הממשלה הבא. יושידה סוגה, היום (צילום: רויטרס)

סוגה, בנו של חקלאי לשעבר, הודה לאבה, ראש הממשלה שכיהן משך הזמן הארוך ביותר בהיסטוריה של יפן. "נולדתו בתור בנו הבכור של חקלאי באקיטה", אמר ראש הממשלה המיועד. "ללא שום ידע או קשרים משפחתיים, נכנסתי לפוליטיקה, התחלתי מאפס - והצלחתי להפוך למנהיג המפלגה, על כל המסורות וההיסטוריה שלה", אמר. "אקדיש את כל כולי למען יפן ואזרחיה".

סוגה ירש גם בעיות לא מועטות: מגיפת הקורונה, כלכלה מדשדשת וסוגיות ארוכות-טווח כמו הזדקנות האוכלוסייה ושיעור הילודה הנמוך. לפי סקר של רויטרס, היצרנים במדינה נותרו פסימיים זה החודש ה-14 ברציפות. לסוגה יש ניסיון דיפלומטי מועט, והוא יידרש לגבש יחסים עם מי שלא יהיה נשיא ארצות הברית אחרי הבחירות בנובמבר וכן להתמודד עם התוקפנות הגוברת של סין. אחת המטרות הלא גמורות של אבה הייתה שינוי החוקה הפציפיסטית של יפן שאינה מכירה באופן רשמי בצבאה המוגדר ככוחות ההגנה העצמית.

לפי ההערכות, מזכיר הקבינט מאז 2012, שהיה הדובר של הממשלה ומתאם המדיניות שלה, עשוי להקדים את הבחירות לבית התחתון כדי להגדיל את סיכוייו לכהונה מלאה בהנהגת המפלגה. הבחירות לבית התחתון בפרלמנט אמורות להיערך לא יאוחר מאוקטובר הבא. על אף שנחשב לדמות הפועלת יותר מאחורי הקלעים, הוא התחזק בסקרים אחרי שהכריז על כניסתו למרוץ וזכתה לתמיכת מרבית הפלגים במפלגת השלטון, במיוחד בקרב הסניפים המקומיים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully