השופטת הפכה את ההחלטה: הנאשם בהפצת סרטונים אינטימיים ישאר במעצר

למרות המלצת שירות המבחן ובניגוד להחלטת בית משפט השלום, המחוזי בחיפה קבע כי רונן שיך, שהואשם בהקמת רשת להפצת סרטוני נשים בטלגרם, לא ישוחרר למעצר בית. השופטת שרון-נתנאל נימקה: קיים חשש ממשי שימצא דרך להמשיך במעשיו

28/08/2020
בווידאו: רונן שיך, עובד עיריית חיפה, נאשם שהפיץ תוכן מיני בטלגרם (צילום: יואב איתיאל, עריכה: טל רזניק)

רונן שיך, עובד עיריית חיפה בן ה-29, שהואשם בניהול רשת להפצת תמונות וסרטונים אינטימיים של נשים תוך חשיפת פרטיהן האישיים - ישאר במעצר עד תום ההליכים המשפטיים. בכך, הפכה היום (שישי) שופטת בית המשפט המחוזי בחיפה תמר שרון-נתנאל את החלטת בית משפט השלום בעניינו של שיך, שעשה שימוש באפליקציית המסרים טלגרם. היא הסבירה כי קיבלה את ההחלטה בשל "החשש הממשי, שמא ימצא דרך גישה לאמצעים טכנולוגיים כאלה ואחרים באמצעותם ימשיך בביצוע מעשים".

להחלטת השופטת קדמה החלטת בית משפט השלום, ששחרר אותו למעצר בית בתנאים מגבילים בעקבות המלצת שירות המבחן ונעתר לסניגור אבי אמר. למרות זאת, השופטת קבעה כי שיך ישאר במעצר. "הוא חסר ערכים, חסר מעצורים וחסר גבולות כלשהם, דבר שאינו מאפשר לתת בו אמון", נימקה.

"לא ניתן לתת בו אמון". שיך באבו כביר, בשיחת ועידה עם בית המשפט(צילום: צילום מסך, יואב איתיאל)

השופטת ציינה כי "עצם הפצת התמונות והסרטונים, כפי שמתארות העובדות באישום הראשון, חמורה היא עד מאוד. על כך נוספת החומרה היתירה, עד כדי אכזריות של ממש, המצויה בכך שצירף לתמונות ולסרטונים את פרטיהן של קורבנותיו - שמותיהן, כתובותיהן ופרטי יצירת קשר עמן ובכך חשף אותן להטרדות ולהתנכלויות, בנוסף על ההשפלה והביזוי אשר יש בעצם פרסום התמונות והסרטונים".

כ-190 נשים ונערות, חלקן קטינות, הגישו תלונות בגין הפצת התכנים המיניים נגד שיך והרשת שלו לה היו כמאה אלף חברים. בשל קשיים טכניים, לא כל הפרסומים הוסרו מהאתרים. רבות מהנפגעות דיווחו על נזקים משמעותיים שנגרמו להן, הכוללים בין היתר חרדות חברתיות, הטרדות מיניות ברשתות, עזיבה של מסגרות, צורך בתמיכה נפשית ומקצועית, נטילה של כדורים פסיכיאטריים, קושי ביציאה למרחב ציבורי, קושי ביצירה של קשרים זוגיים ובמתן אמון בבני המין השני ואף ניסיונות אובדניים. הוא מואשם גם בהקמת ערוץ טלגרם לפרסום שירותי זנות, לו היו מנויים כ-5,000 משתמשים.

השופטת תמר שרון נתנאל התנערה מהמלצת שירות המבחן. היא ציינה כי המעשים המיוחסים לו "בוצעו בשיטתיות ולאורך זמן, מצביעות על תכנון מוקדם, מורכב וקפדני של העבירות, על תחכום רב ועל כישורים טכנולוגיים משמעותיים", שאפשרו לו לבצע את העבירות בהיקפים בהם מדובר, כמו גם על "חוסר גבולות, חוסר עכבות ואף חוסר מורא מצדו". היא הוסיפה כי "מדובר באדם מתוחכם, המתמצא היטב במחשבים ובמרשתת ולמעשה, כאמור - גם בפיקוח אמין, אין אפשרות ריאלית למנוע ממנו גישה לטלפון חכם", והזכירה שבתסקיר קודם עלה כי "אינו לוקח אחריות על מעשיו ואף אינו מפנים את הבעיות באישיותו".

עוד בוואלה!

פרסם סרטונים אינטימיים של 190 נשים: עובד עיריית חיפה נאשם בהטרדה מינית

לכתבה המלאה

היא קבעה כי במציאות של היום כל מה שצריך שיך על מנת להמשיך במעלליו הוא טלפון חכם, וכי כמעט מיותר לומר שבהיותו משוחרר, לא תהיה לו כל בעיה, על אף הפיקוח, להשיג טלפון כזה ולעשות בו שימוש. לדבריה, נוכח מומחיותו באמצעים טכנולוגיים ובמרשתת ונוכח השימוש הנרחב באינטרנט בכל בית ואפשרות לתקשורת באמצעות כך, גם בניתוק האינטרנט בבית, לא יהיה כדי להועיל.

"ראוי להדגיש כי על פי כתב האישום חטא, לכאורה, לא רק בעבירות מין מרובות מסוגים שונים ובפגיעה בפרטיות, אלא גם בעבירות מרמה והפרת אמונים", הוסיפה בנוגע לאישום נגד שיך, לפיו בהיותו עובד עיריית חיפה, העתיק שלא כדין וללא רשות מתוך מערכות המידע של העירייה את פרטי כרטיסי האשראי של תושבי העיר. "קיים ספק רב עד מאוד ביכולת לתת אמון במי שנכשל בעבירות מרמה והפרת אמונים, בנוסף על העבירות מהסוגים המיוחסים". היא הבהירה כי תפקידו בעיריית חיפה היה דווקא לסייע לתושבים לשלם תשלומים לעירייה בטלפון, באמצעות כרטיסי חיוב, בעוד הוא הואשם בהעתקה של לפחות 43 כרטיסים.

שיך נותר עצור בבית המעצר באבו כביר. עו"ד אבי אמר מסר כי ימשיך לפעול לשחרורו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully