ארב ודקר בכל חלקי גופה: מאסר עולם לבן 46 שרצח את אשתו בחיפה

ביהמ"ש המחוזי בחיפה גזר את העונש על אטירסאו אינעלם, שהורשע ברצח אשתו סיפראש לפני כשנתיים. הרצח הגיע לאחר מערכת יחסים אלימה מצדו שנמשכה שנים. הוא יידרש גם להעניק פיצוי כספי לילדיהם המשותפים. קרובי הנרצחת הגיעו לדיון כשעל חולצותיהם נכתב: "לא נשכח ולא נסלח"

עריכה: ניר חן

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (רביעי) מאסר עולם על אטירסאו אינעלם, שרצח את אשתו ואם ילדיו, סיפראש אינעלם בת ה-36 לפני כשנתיים. הוא יפצה את הילדים בסכום מקסימלי של עד 258 אלף שקלים.

אינעלם בן ה-46 הורשע פה אחד על ידי השופטים כמאל סעב, יחיאל ליפשיץ וגלית ציגלר. עו"ד ויסאם עראף ועו"ד היילה סולומון מהסניגוריה הציבורית המייצגים את אטירסאו אינעלם, הכחישו בשמו את המיוחס לו והוא הורשע בתום שמיעת ההוכחות. מאז הכרעת הדין בנובמבר, לפני חצי שנה, לא התקיים דיון במשפט הזה.

מחוץ לדיון בבית המשפט נערכה מחאה נגד רצח נשים, ולדיון הגיעו בני משפחת וקרובי הנרצחת, ועל חולצותיהם נכתב: "לא נשכח ולא נסלח". האחות, וורקה זגיה, אמרה לשופטים במהלך הדיון: "עד מתי נשפך הדם של נשים? אנו הנשים תמיד על כוונת של גברים מאיימים". עוד אמרה כי "אם היו מקבלים הרוצחים את הדין הנכון האם הגברים היו ממשכים לרצוח את האמא של הילדים שלהם? האם להבנת השופטים ושלטון החוק חושבים שלא צריך להביא שינוי לענישה?".

דקר את אשתו בכל חלקי גופה. אטירסאו אינעלם בביהמ"ש, היום (צילום: יואב איתיאל)

בני הזוג התגוררו בנפרד. האירוע התרחש ב-10 ביוני 2018 סמוך לביתה של אשתו בשכונת קרית שמואל בחיפה, בעת ששבה מהעבודה. אטירסאו אינעלם הגיע מלוד, שם התגורר הוא.

השכן שממול, מרדכי ברדוגו בן ה-73, שתלה כביסה באותה עת, העיד שעלה בו חשש כשהבחין באדם "עם שרוול מכוסה היד עם סכין", ואז הבחין בנרצחת חוזרת מהעבודה, הולכת בכביש ואז אותו אדם שהמתין כשעה התקרב אל מול ביתו, כעשרה מטרים ממנו. הוא תיאר לבית המשפט את ההתרחשות שאירעה מול עיניו. "ניתן היה להתרשם מעוצמת הזעזוע של העד ממה שראה וחווה מאופן הפגיעה הקשה במנוחה וההתאכזרות כלפיה", קבע הרכב השופטים.

העד סיפר איך הדוקר המתין לה שעה ארוכה מתחת לבית שמול ביתו ומשהגיעה המנוחה "הוא עשה סיבוב והגיע אליה ונתן לה מכה בראש ואז היא נפלה ואותו אדם החל דוקר אותה בכל חלקי גופה באכזריות על מדרכה הצמודה לביתו". השכנה חביבה כהן צעקה על האיש וביקשה ממנו להפסיק לדקור את המנוחה. היא התקשרה והזעיקה משטרה ועזרה ראשונה. ברדוגו "סבר בכלל תחילה שמדובר בשוד ובמי שביקש ליטול את ארנקה וכספה של המנוחה, אך בסופו של יום התברר לו כי הדוקר לא נטל כסף".

תמונת הנרצחת סיפראש אינעלם (צילום: מערכת וואלה! NEWS, רפרודוקציה: יואב איתיאל)

אטירסאו אינעלם נעצר לא הרחק משם כבר אותו ערב ונותר מאחורי סורג ובריח מאז. הסכין שזרק והכיפה שנשמטה ממנו נמצאו בסריקות סמוך לזירת הרצח. חודש אחרי האירוע הוגש כתב האישום נגדו. הוא כפר בו וטען לאליבי. סניגורו מסר בשמו כי היה בקרבת מקום ביום האירוע אולם לא תקף את האישה. כשנשאל הסניגור למה הכוונה במשפט "בקרבת מקום", הוא השיב "במרחק של עשרות מטרים".

עדים במשפט סיפרו על התעללות של שנים שקדמה לרצח. אחותה של סיפראש המנוחה, פטפט דסיה, העידה כי אחותה שבמוצהר חששה לחייה סבלה מאלימות בעלה במשך עשרות שנים, עוד באתיופיה, לפני שעלו לישראל ב-2008. היא אמרה כי היא עצמה התחילה לחשוש לחיי אחותה משנת 2012. היא סיפרה על שיחות הנפש ביניהן בהן סיפרה לה סיפראש על האיומים ששמעה מבעלה, האלימות, המכות ועל פנייתה למשטרה בתלונות נגד הבעל.

היא אמרה כי הבעל גילה קינאה רבה כלפי אחותה בשל היותה עובדת. היא סיפרה כי אחותה "הייתה חוטפת מכות, קללות, איומים כל הזמן ...", וכי "הוא הבטיח לרצוח אותה ולבתר את גופתה ולזרוק כל חלק במקום אחר, עד כי איש לא יוכל למצוא את גופתה ויגלה את מותה". עוד אמרה כי האחות המנוחה "תמיד רצתה להתגרש אך הוא נהג לאיים עליה כי אם תתגרש ממנו, היא לא תחיה עם גבר אחר כי הוא ירצח אותה".

עוד בוואלה!

"היא פחדה ממנו והתלוננה": קרובי הנרצחת בחיפה מאשימים את המשטרה

לכתבה המלאה
"עד מתי ישפך דם?". בנות משפחתה של אינעלם בביהמ"ש, היום (צילום: יואב איתיאל)

בעקבות ההתעללות והאלימות הוגשה תלונה למשטרה כשלושה שבועות לפני הרצח. הבעל אטירסאו נעצר למשך חמישה ימים ושוחרר. כחודש ימים לפני יום הרצח במעורבות בית משפט לענייני משפחה, כשהוצע לסיפראש לעבור למקלט לנשים, היא הסבירה את סירובה בנימוק ששם מאפשרים לילדים קטינים להצטרף לאם ולא מאפשרים זאת לבנים בוגרים וכי היא לא רצתה להשאיר את ילדיה הגדולים לבד.

עורכת הדין יאנה יורין מיחידת הסיוע של משרד המשפטים מייצגת את משפחת הנרצחת, שהותירה ארבעה ילדים, בני 6, 11, 14 ו- 18 שנים במועד הרצח.

עו"ד אורלי רוזנטל נעמן מפרקליטות מחוז חיפה, הממונה ואחראית על יחידת הסיוע לנפגעי עבירה, שניהלה את התיק, ציינה לאחר מתן גזר הדין כי "לדאבוננו לאחרונה גוברת תופעת האלימות והרצח כלפי נשים על ידי בני זוגן, ויש לכך השלכות קשות במעגלים נרחבים ובפרט כלפי נפגעי העבירה - הילדים, ההורים והאחים של המנוחה. בית המשפט המחוזי התבקש לגזור על הנאשם את העונשים המקסימליים הקבועים בחוק, ואכן הושת עליו עונש של מאסר עולם וכן הוא חויב לשלם פיצויים בסכום המקסימלי, לטובת הילדים".

(עדכון ראשון: 12:40)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully