בכיר בשב"ס קיבל הטבות מס של עשרות אלפי שקלים בגין דיווח כוזב

גונדר אשר שריקי מצהיר למדינה כי הוא מתגורר בעוטף עזה. ממידע ועדויות שהגיעו לוואלה! NEWS עולה כי הוא מנהל את מרכז חייו עם זוגתו הנוכחית ביישוב שוהם - מה שעשוי להוות לכאורה עבירת מרמה. שב"ס: "לדברי הקצין, מרכז חייו בעוטף עזה"

צילום: לע"מ ושב"ס, עריכה: תומר לוי

בכיר שב"ס, גונדר אשר שריקי, מקבל הטבות מס בגובה עשרות אלפי שקלים בשנה בניגוד לחוק לכאורה - כך עולה מתחקיר וואלה! NEWS. שריקי, שמכהן כראש אגף האסיר, הצהיר כי הוא מתגורר בעוטף עזה, אולם מידע ועדויות שהגיעו לידינו מצביעים כי מרכז חייו - הקריטריון לפי נקבע אם הוא זכאי להטבת מס - הוא בשוהם, שם הוא מתגורר עם זוגתו. ייתכן כי בקרוב תיפתח חקירה בעניינו של שריקי.

שריקי, לשעבר מפקד מחוז הדרום בשב"ס שאף היה מועמד לתפקיד נציב שב"ס, התגורר עם אשתו לשעבר בבאר יעקב. לפני כשלוש שנים הם נפרדו, והוא העתיק את מקום מגוריו לקיבוץ דורות. מאז הוא בקשר עם זוגתו הנוכחית, ולפני כשנה וחצי עבר שריקי ללון עמה בביתה ולנהל אורח חיים משותף.

מהמידע שהגיע לידי וואלה! NEWS עולה כי שריקי גר בדירה שכורה בדורות, ואינו נחשב חבר קיבוץ. הוא נוהג להגיע לדורות כמה פעמים בחודש, לשם הוא מביא את ילדיו מנישואים הקודמים.

עוד בוואלה!

חקירת כליאת השווא בשב"ס: קצין המודיעין החשוד הוצא לחופשה כפויה

לכתבה המלאה
היה בעבר מועמד לתפקיד נציב שב"ס. גונדר שריקי (צילום: דוברות שב"ס)

באוגוסט האחרון מונה שריקי לתפקידו הנוכחי. משרדו ממוקם בנציבות שב"ס ברמלה. "המגורים עם בת זוגו נוחים מאוד, ומכיוון שהוא משרת במרכז הארץ הוא חוסך לעצמו את הנסיעות מדי יום הלוך-חזור מהדרום למרכז", אומר גורם המעורה בפרטים.

על פי החוק, מי שמתגורר בקיבוץ דורות זכאי לזיכוי ממס בשיעור של 20% מהכנסתו החייבת עד להכנסה של 241,080 שקל בשנה. הזכאות להטבה ממס ניתנת רק למי שמרכז חייו הוא ביישוב המזכה. כך למשל, מי שעובד במרכז הארץ ומתגורר בה בדירה שכורה, אך חוזר מדי סוף שבוע למשפחתו שבעוטף עזה, אינו זכאי להטבה.

במקרה של שריקי, מדובר בהטבה שיכולה להגיע לעשרות אלפי שקלים, שכן לא עדכן את המדינה בשינוי כתובתו. אי דיווח בנסיבות אלה יכול להוות לכאורה עבירות של קבלת דבר במרמה.

בניין מגוריו של גונדר אשר שריקי, בשוהם (צילום: יותם רונן)

בית המשפט נדרש לא פעם למבחן "מרכז חיים" לצורך קבלת הטבת מס. במסגרת זו נקבע כי לא ניתן הטבת מס לאדם המנהל "מרכז חיים כפול". באחד מפסקי הדין שניתנו בעבר נדחתה תביעה של אדם שטען שהוא מתגורר בתרשיחא, בעוד מס הכנסה טען כי עיקר מגוריו בחיפה. השופט ד"ר דן ביין מבית המשפט המחוזי חיפה פסק בעבר: "כעיקרון, נראה שאין ההטבה ניתנת למי שמנהל 'חיים כפולים' ביישוב נשוא ההנחה ובמקום אחר. הטעם לכך הוא לדעתי שלאדם כזה עומדת תמיד האופציה שלא לגור בישוב הספר בעתות סכנה ואין הוא תורם באותה מידה לאכלוס בפועל של אזור הספר כמו אדם שיש לו מקום מגורים אחד בלבד".

משב"ס נמסר בתגובה: "לדברי הקצין, מרכז חייו בשלוש השנים האחרונות הוא בקיבוץ בעוטף עזה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully