תושב יו"ש כבן 20 נעצר בצפת בחשד שניסה לבצע פשע שנאה

המשטרה עצרה את החשוד לאחר שבתחילת השבוע נעצרו בעיר שלושה חשודים נוספים בביצוע מעשים דומים. באזור בוצעו לאחרונה מספר פשעי שנאה שכללו ניקוב צמיגים של 170 כלי רכב וריסוס כתובות

30/04/2020
צילום: מועצת חווארה, עריכה: עמית שמחה

המשטרה עצרה היום (חמישי) צעיר בשנות ה-20 לחייו, תושב יו"ש, בחשד שניסה לבצע פשע שנאה. זהו הצעיר הרביעי שנעצר בימים האחרונים בצפת. בלילה שבין ראשון לשני נעצרו בעיר שלושה צעירים, גם הם בחשד כי התכוונו לבצע פשע שנאה. מדובר בתושב צפת, בן 18, תושב כוכב השחר, בן 21 ונער מישוב ביהודה ושומרון.

מעצרם הוארך עד היום, והמשטרה ביקשה להאריך שוב את מעצרם. בדיון בבקשה שנערך בבית משפט השלום בקרית שמונה הוחלט לשחרר את הנער, אך מעצרם של שני חבריו הוארך עד יום ראשון. השניים, המיוצגים על ידי ארגון חוננו, הגישו ערעור לבית המשפט המחוזי בנצרת, והדיון בעניין יערך מחר.

באיזור צפת בוצעו בחודשים האחרונים שני מקרים של פשעי שנאה; בפברואר נוקבו צמיגיהם של כ-170 כלי רכב נוקבו ורוססו כתובות נאצה רוססו על גבי מבנים. בין השאר רוססו הכתובות "יהודים להתעורר" וכן "להפסיק להתבולל". אחת הכתובות רוססה על קיר של מסגד בישוב. זו היתה הפעם שלישית שגוש חלב נפגעה מארוע שמוגדר "פשע שנאה". בישוב, המונה כ-3,000 תושבים, נוצרים ומוסלמים, התרחשו אירועים כאלו גם באפריל 2014 ויולי.

עוד בוואלה!

אחרי הפינוי ביצהר: מתנחלים ריססו כתובות ויידו אבנים על רכבים בשומרון

לכתבה המלאה
כתובת תג מחיר בגוש חלב.(צילום: פלאש 90, דוד כהן)

אף על פי שאירועי "תג מחיר" מוכרים יותר ביהודה ושומרון, באחרונה נראו כמה אירועים מסוג זה גם באזור הצפון. מלבד המקרה החמור ביותר שהתרחש הצתת כנסיית הלחם והדגים בטבחה ביוני 2015, בחודש בדצמבר האחרון פגעו אלמונים בעשרות מכוניות בכפר מנשיה זבדה שבעמק יזרעאל וריססו כתובות שונות, כולל על המסגד בישוב

בחודש אוקטובר האחרון פגעו אלמונים במכוניות וריססו כתובות בכפר עכברה המשתייך מוניציפאלית לעיר צפת. זו הפגיעה השלישית בכפר בשנים האחרונות.

באפריל 2018 היה ארוע דומה בכפר איכסל שליד נצרת, ובדצמבר 2017 בכפר נעורה שבמועצה האזורית גלבוע.

(עדכון ראשון: 20:22)

  • צפת
  • פשע שנאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully