וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לוי-אבקסיס ביקשה להגיע עצמאית לבית הנשיא: לא צפויה להמליץ על גנץ

12.3.2020 / 21:04

יו"ר גשר, שהודיעה לפני יומיים כי היא שוללת כניסה לממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה המשותפת, ביקשה מהנשיא להתייצב באופן עצמאי לסבב ההתייעצויות לקראת הטלת המנדט להרכבת הממשלה. "קולי לא יובא במניין הממליצים יחד עם נציגי העבודה ומרצ"

בווידאו: הצהרה של עמיר פרץ (צילום: ניב אהרונסון(/צילום: ניב אהרונסון, עריכה: אסף דרורי

יו"ר גשר ח"כ אורלי לוי אבקסיס שלחה הערב (חמישי) לבית הנשיא בקשה להתייצב באופן עצמאי לסבב ההתייעצויות, לקראת הטלת המנדט להרכבת הממשלה ביום ראשון, ולא כחלק מסיעת העבודה-גשר-מרצ, שאיתה התמודדה בבחירות. במסגרת הסכם השותפות בין המפלגות, מעמדה של לוי-אבקסיס נשמר כסיעה עצמאית, וכעת הבקשה מאותתת על כך שהיא אינה צפויה להמליץ על גנץ לראשות הממשלה, בשונה מעמדת יו"ר העבודה עמיר פרץ.

בימים האחרונים פרץ ניסה לשכנע את לוי אבקסיס להמליץ על גנץ, ואף לתמוך במאמצים לקבלת המנדט מנשיא המדינה. המשמעות היא שכדי לקבל את המנדט ראשון, גנץ יהיה חייב להיעזר בתמיכת בל"ד כדי שתהיה לו אפשרות לרוב של ממליצים על נתניהו.

במכתב לנשיא כתבה לוי אבקסיס כי "כיו"ר גשר, אבקש כי בהתייעצות הנשיא עם נציגי רשימות המועמדים, ביניהם נציגי העבודה ומרצ, לא יובא קולי במניין הממליצים בכל הקשור להמלצה על המועמד להרכבת הממשלה לפי סעיף 7 (ב) בחוק יסוד הממשלה. על כן אבקש לשמור לי את הזכות להמליץ על מועמד מטעם גשר באופן עצמאי".

אורלי לוי-אבקסיס במסיבת עיתונאים של רשימת העבודה-גשר-מרצ, 9 בפברואר 2020. שלומי גבאי
אורלי לוי-אבקסיס/שלומי גבאי

הבוקר התכנסה הנהלת מפלגת העבודה, לישיבה ראשונה מאז הצהרת ח"כ לוי אבקסיס על התנגדותה לממשלת מיעוט. בהמשך היום התכנסה סיעת העבודה-מרצ לישיבת סיעה, שבה לא השתתפה לוי אבקסיס. יו"ר העבודה עמיר פרץ הודיע בישיבת הנהלת הסיעה כי למרות האירועים הפולטיים והודעתה של לוי אבקסיס, "עמדתי העקרונית לא השתנתה ואני ממשיך להשקיע את כל המאמצים כדי להקים ממשלת שינוי ותקווה בראשות בני גנץ".

עוד בוואלה!

לוי-אבקסיס מצהירה: לא אתמוך בממשלה הנשענת על בל"ד והרשימה המשותפת

לכתבה המלאה

"הודעתי לפני הבחירות כי אתמוך בהקמת ממשלה צרה בתמיכת הרשימה המשותפת, ואין לי כל כוונה לתמוך בממשלת ימין צרה בראשות נתניהו". פרץ פנה לחברי המפלגה, שחלקם לוחץ על היו"ר לחבור לממשלה בראשות נתניהו ואמר להם "זהו זמן לגלות קור רוח, לבצע את הפעולות הנכונות והאחראיות שיביאו אותנו להקמת ממשלת שינוי ותקווה ומניעת מערכת בחירות רביעית".

לפני יומיים הצהירה ח"כ לוי-אבקסיס כי לא תתמוך בממשלה הנשענת על בל"ד והרשימה המשותפת. היא הדגישה כי "לא אתמוך בממשלה הנשענת על בל"ד והרשימה המשותפת, ואינני רואה עצמי מחויבת עוד לשותפות עם מפלגת מרצ, שנכפתה עליי ועל עמיר פרץ שותפי, בלחץ גורמים רבים בראשם כחול לבן. אמרתי זאת לפני הבחירות ואני אומרת זאת אחריהן".

"כולנו עדים לכך שמנהיגים שהתחייבו לפעול באמינות ובאחריות, עוסקים בימים אלה בשתדלנות מבישה ומוכנים לשלם כל מחיר לכל גורם במטרה להקים ממשלת מיעוט, גם אם זו תוקם על משענת קנה רצוץ", הוסיפה לוי-אבקסיס. "מדאיגה לא פחות העובדה שהחלטות מרחיקות לכת כמו משא ומתן עם הרשימה המשותפת, לרבות בל"ד, מתקבלות בחוג מצומצם מאוד הסובר שקביעותיו תחייבנה את כל חברי הכנסת השותפים לגוש".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully