פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אזרח ישראלי נהרג בהתנגשות בין שני מטוסים באוסטרליה

   על פי הרשויות במדינה, שני מטוסים קלים התנגשו זה בזה מצפון למלבורן, וארבעת הנוסעים נספו במקום. בין ההרוגים, עידו שגב, טייס אווירובטי המוכר מתחום תעופת האקסטרים. משרד החוץ מסייע בהשבת גופתו לארץ

   אזרח ישראלי נהרג בהתנגשות בין שני מטוסים באוסטרליה
   עריכה: אסף דרורי

   אזרח ישראלי נהרג היום (רביעי) בהתנגשות אווירית בין שני מטוסים מצפון למלבורן שבאוסטרליה יחד עם שלושה בני אדם נוספים. במשרד החוץ מסרו כי הם מכירים את פרטי המקרה, והוא מטופל על ידי נציגיו, בהם קונסול ישראל בבירת המדינה קנברה. הישראלי, עידו שגב, טייס אווירובטי המוכר מתחום תעופת האקסרטרים. במשרד עדכנו את משפחתו ומסייעים להעברת גופתו לארץ.

   דובר מטעם המשטרה המקומית אמר כי התאונה אירעה בין שני מטוסים קלים דו-מנועיים סמוך לשדה התעופה מנגאלור, צפונית למלבורן. לדבריו, ייתכן כי שני הטייסים לא ראו אחד את השני בשל עננות. עוד הוסיף כי על כל אחד משני המטוסים, שהמריאו משדות תעופה שונים, היו שני נוסעים.

   האזרח הישראלי שנהרג בתאונת מטוס באוסטרליה הוא עידו שגב. 19 בפברואר 2020 (ללא שם)
   נהרג בהתנגשות המטוסים. עידו שגב

   "אנחנו לא בטוחים למה שני המטוסים טסו באותו מסלול או מדוע הם היו באזור הזה, אבל למרבה הצער הם התנגשו", אמר חוקר משטרת ויקטוריה, פיטר קוגר. הוא תיאר כי לשני כלי הטיס נגרם "נזק נרחב" בטרם פגעו בקרקע.

   זירת התרסקות שני מטוסים שגרמה למותו של אזרח ישראלי באוסטרליה, 19 בפברואר 2020 (אתר רשמי)
   זירת התרסקות המטוסים צפונית למלבורן, היום

   לפני פחות מחודש, כוחות החילוץ בניו זילנד איתרו ללא רוח חיים צעיר ישראלי שנעדר לאחר שנסחף בנהר הוואגאנואי. הצעיר יצא עם קבוצת ישראלים לטיול יומי לאורך הנהר, השלישי באורכו בניו זילנד. הקבוצה החליטה לחצות את הנהר בשחייה, במהלכה אמר הצעיר לחברו כי הוא נחלש ומתקשה להחזיק את עצמו מעל המים. החבר ניסה לסייע לו וכשראה שתש כוחו, יצא להזעיק עזרה. בתום סריקות איתר צוות צוללנים של יחידת החילוץ המקומי את גופתו.


   (עדכון ראשון:14:00)