והרי התחזית מפלורידה: קור עז ואיגואנות קפואות שצונחות מהעצים

כפור חריג במדינה שטופת השמש בדרך כלל הביא עמו תופעה חריגה, והרשויות קראו לתושבים שלא לקחת לבתיהם את הזוחלים להפשרתם. "הם לא מתים"

סוכנויות הידיעות
עריכה: עמית שמחה

שירותי החיזוי במדינת פלורידה שבארצות הברית מזהירים את התושבים בתחזית חריגה - איגואנות קפואות עשויות לצנוח מהעצים בשל הקור העז. הזוחלים הירוקים נחשבים למטרד של ממש במדינה, כשהם גורמים נזק למבנים ולמיני פרפרים וחלזונות מקומיים. הקור המקפיא והחריג משתק את המין הפולש בעל הדם הקר.

איגואנות קפואות נופלות מהעצים: "פצצת הציקלון" מכה בארה"ב

"זו לא תחזית שגרתית, אבל אל תופתעו אם תראו איגונות נופלות מהעצים הלילה משום שהטמפרטורות יורדות אל ה-30 וה-40 (פרנהייט). ברר", צייצו שירותי החיזוי של מיאמי בטוויטר לקראת לילה של בין 1- לארבע מעלות.

תנאי קור כאלו הם חריגים במדינה שבה לרוב הטמפרטורות אינן יורדות מתחת ל-18 מעלות בחורף. לתושבים רבים אין אמצעי חימום בבית או ביגוד הולם כדי להתמודד עם הכפור, מה שנכון גם עבור בעלי החיים בפלורידה. באינפוגרפיקה שצורפה לציוץ, כתבו שירותי החיזוי כי אף שנראה שהזוחלים אינם בחיים עוד, "הם לא מתים".

הובאו למדינה על ידי מטיילים מדרום ומרכז אמריקה. איגואנה בפארק בפלוריה (צילום: AP)

בינואר האחרון היה מבול דומה של איגואנות קפואות, והתושבים העלו תמונות שלהן לרשתות החברתיות, והביאו אותן לבתיהם כדי שיפשירו. עם זאת, הרשויות מרתיעות מפני זה משום שהאיגואנות עלולות לתקוף אנשים אחרי התעוררותן.

המין הפולש הובא לפלורידה על ידי מטיילים ממרכז אמריקה ומדרומה בשנות ה-60. שירותי שימור הדגים וחיות הבר בפלורידה הכריזו על עונת ציד של האיגואנות, והם מעודדים תושבים לסלק אותן מנכסים תוך שהם הותירו להרוג אותן בשטחים ציבוריים ללא רשיון.

עוד בוואלה!

תופעת טבע נדירה או "סימן לאפוקליפסה"? שמי פלורידה הפכו ורודים והלחיצו את התושבים

לכתבה המלאה

התחזית של שירותי החיזוי במיאמי

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully