עם "שיר לשלום" ונאומים על שוויון, נחנכה תחנת משטרה בצור באהר

במבנה, שהוקם בכניסה לשכונה במזרח י-ם, יינתנו גם שירותי רשות האוכלוסין, מד"א, כבאות ועירייה. בטקס חגיגי שכלל מלים כמו "אחדות" ו"שלום", אמר ראש העיר כי "זה צעד חשוב לחיזוק המשילות" והשר לביטחון פנים קרא ל"חיזוק בירתנו". מנגד, כמה מהתושבים הביעו חשש מאלימות

12/01/2020
עריכה: טל רזניק

המשטרה חנכה היום (ראשון) תחנה חדשה בשכונת צור באהר שבמזרח ירושלים. מדובר בנקודת משטרה המכונה "מרכז שירות משולב" (מש"מ), כאשר באותו מבנה חדש יינתנו גם שירותים של רשות האוכלוסין, מד"א, כבאות ועיריית ירושלים. מרכזים דומים הוקמו במחנה הפליטים שועפאט, בבית חנינא, בסילוואן ובעיסאוויה - שם המבנה הוא מחוץ לשכונה.

הטקס נפתח עם הופעה של להקת מחוז ירושלים ושני ילדים ששרו את "שיר לשלום". באירוע השתתפו השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, מ"מ המפכ"ל מוטי כהן, ראש עיריית ירושלים משה ליאון ומפקד מחוז ירושלים דורון ידיד. "המש"מ הוא קצה חוט מקשר בין התושבים ליתר הרשויות. השוטרים במש"מ לא עוסקים באכיפה, סדר היום הראשוני בראש ובראשונה זה סיוע לציבור, חיבור הציבור למוסדות השלטון. ובתוך כך מקבלים מגוון של פעולות שתכלית שלהן לחבר את ציבור התושבים במזרח ירושלים לרשויות", אמר מפקד המחוז ידיד וסיים את דבריו באמירה: "מי ייתן ומהמרכז הזה ייתן שוויון לכל התושבים בעיר הזו".

המרכז המשולב מצטרף למרכזים שהוקמו בשועפאט, בית חנינא, סילוואן ועיסאוויה. הטקס, היום(צילום: מאיה הורודניצ'אנו)

"זהו צעד חשוב לחיזוק המשילות במזרח ירושלים ולשיפור איכות החיים של התושבים. המרכז שחונכים היום הוא ראי של שיתוף הפעולה המצוין שיש לנו עם כלל הגורמים הפועלים בעיר ירושלים", אמר ראש העירייה ליאון, והוסיף: "צמצום הפערים בין תושבי ירושלים במזרח לבין המערב זה חובה של כולנו".

עוד אמר ליאון כי ייפתח בקרוב מרכז שירות נוסף באבו תור. השר ארדן ציין כי "הטקס הזה מייצג שני נושאים שחברו להם יחדיו: חיזוק בירתנו ירושלים ושיפור וביסוס שירותי משטרה לציבור הערבי. מאז שחרור העיר במלחמת ששת הימים ועד לקדנציה הזו של הממשלה כמעט ולא הייתה השקעה משטרתית בהקמה של נקודות או תחנות משטרה בשכונות ובכפרים הערבים במזרח העיר. טעות היסטורית שהחלטתי לתקן".

"אי אפשר שהמיעוט יכתיב לנו"

עבור יו"ר המנהל הקהילתי בצור באהר רמדאן דבש מדובר ב"חלום שמתגשם". לדבריו, הכי חשוב עבור התושבים זה שירותי משרד הפנים שיינתנו במקום. "זה יום נפלא. המקום הזה עבר מלחמה ב-67, היה שדה מוקשים והפכנו את המקום למקום של שלום ושישרת את התושבים". אך הוסיף עוד כי יש תושבים שמתנגדים למבנה החדש. "אומרים לי שאני עושה נורמליזציה וישראליזציה אבל זה לא נכון, זה דו-קיום. אנחנו חיים במדינה אחת וצריך לתת ולקבל כל מה שמגיע לנו. היו למשל, התנגדויות ששלחו ילדים לזרוק צבע על הבניין החדש, והיתה הסתה דרך הפייסבוק. אבל אי אפשר שהמיעוט יכתיב לנו".

עוד בוואלה!

משרד רה"מ נגד הקו החדש של הרכבת הקלה בי-ם: "פגיעה בביטחון"

לכתבה המלאה
"צעד חשוב לחיזוק המשילות". חניכת תחנת המשטרה החדשה בצור באהר, היום(צילום: מאיה הורודניצ'אנו)

כמה מהתושבים בשכונה, שהביטו מהצד על הכוחות הגדלים שהגיעו לטקס, הביעו חשש מהתחנה החדשה. "הרבה פעמים כשיש תחנות משטרה, דווקא אז יש בלאגן ואלימות. זה תלוי בהתנהגות ובכוונה של המשטרה, זה גוף חדש שנכנס לכאן ואנחנו עוד לא יודעים מה יהיה", אמר אחד התושבים.

תושב נוסף אמר כי מדובר במיקום בעייתי בשל הסמיכות לבית הספר וישנו חשש שיהיו עימותים עם הילדים. עם זאת הוסיף כי "עשו את כל המחלקות פה יחד, מכבי אש ומד"א זה טוב, זה לטובתנו. אנחנו משלמים ארנונה כמו כולם, ולא מקבלים 40% מהיהודים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully