חיסול סולימאני

איראן נערכת להלוויית סולימאני: "בקרוב תראו גופות של אמריקנים"

שר החוץ של איראן אמר בריאיון כי ארצו תפנה לערוצים הבינלאומיים על מנת ש"ארה"ב תיתן דין וחשבון על מעשיה". יורשו של סולימאני בתפקיד, סגנו איסמאעיל קאני, הבטיח לנקום את חיסולו

סוכנויות הידיעות
03/01/2020
עריכה:שאול אדם

אסמאעיל קאני, מחליפו בתפקיד של מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה האיראניים קאסם סולימאני, הבטיח לנקום את חיסולו בידי ארצות הברית. "היאזרו בסבלנות", אמר קאני. "בקרוב תיראו גופות של חיילים אמריקנים במזרח התיכון".

במקביל, שר החוץ של איראן, מוחמד ג'וואד זריף הבטיח כי ארצו תפתח בהליכים משפטיים בינלאומיים נגד ארצות הברית. זריף אמר בריאיון לטלוויזיה הממלכתית באיראן כי חיסולו של סולימאני הוא בגדר "טרור בינלאומי". הוא שיבח את סולימאני וטען כי "הוא היה הכוח היעיל ביותר שנלחם נגד המדינה האסלאמית (דאעש) ונגד אל-קאעידה". את התכנית לפנות לערוצים בינלאומיים הסביר זריף בכך שעליהם לתת דין וחשבון על החיסול.

ארונותיהם של סולימאני ואל-מוהנדס שחוסלו בידי ארה"ב, היום(צילום: אתר רשמי)

בד בבד, באיראן נערכים להלווייתו של סולימאני ושל אבו מאהדי אל-מוהנדס שחוסל אף הוא בפעולה האמריקנית. על פי הדיווחים בכלי התקשורת הערביים ובאיראן, ארונותיהם של השניים יובאו מחר מבגדאד בשעה 10:00. בשעות הערב צפויים הארונות להגיע לאיראן. ביום ראשון צפוי להתקיים טקס לזכרו של סולימאני באוניברסיטת טהראן ובשעות הערב הוא ייקבר בעיר כרמאן בה גדל. במהלך היום הגיע מנהיגה העליון של איראן, האייתולה עלי חמינאי בבית אלמנתו של קאסם סולימאני, כחלק מביקור תנחומים בבית המשפחה.

המנהיג העליון חמינאי אמר מוקדם יותר בתגובה לחיסול סולימאני כי נקמה ממתינה ל"פושעים" שהרגו אותו וכי הוא נמצא "בגן עדן". עוד הוסיף כי הפעולה מחזקת את המוטיבציה להתנגדות לארצות הברית וישראל, והכריז על שלושה ימי אבל.

עוד בוואלה!

טראמפ לאחר החיסול: "לא נועד לפתוח במלחמה, מכבדים את העם האיראני"

לכתבה המלאה
"היאזרו בסבלנות". יורשו של סולימאני בכוח קודס איסנעיל קאני(צילום: רויטרס)

נשיא איראן חסן רוחאני, אמר כי איראן נחושה עוד יותר בהתנגדותה לארצות הברית. "מות הקדושים של סולימאני יהפוך את איראן לנחושה יותר בהתנגדותה להתפשטות ארצות הברית ולשמירה על ערכיה האסלאמיים. איראן ומדינות אחרות באזור החפצות בחופש וחירות ינקמו את נקמתם".

גם שר החוץ האיראני מוחמד ג'וואד זריף התבטא לאחר החיסול ואמר כי הם יפתחו בהליכים משפטיים בינלאומיים נגד ארצות הברית כדי שהאחרונים יתנו דין וחשבון על החיסול. "הוא היה הכוח היעיל ביותר שנלחם נגד המדינה האסלאמית (דאעש) ונגד אל-קאעידה", אמר זריף לטלוויזיה הממלכתית בטהראן. "החיסול הוא טרור בינלאומי".

בשעות הערב האורונות יגיעו לאיראן. המנהיג העליון חמינאי מנחם את בנו של סולימאני, היום(צילום: אתר רשמי)
"הכוח היעיל ביותר נגש אל-קאעידה". הכנות לקראת הלוויתם של סולימאני ואל מוהנדס, היום(צילום: אתר רשמי)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully