פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אשת האב החשוד בהתעללות בלוד: "הוא אמר שאולי התינוק נפל"

   אשתו של הגבר מלוד, שלפי החשד התעלל בבנו בן ה-9 חודשים, סיפרה לוואלה! NEWS על אירועי הימים האחרונים שהובילו למעצרו. "ראיתי את הכתם על הלחי, חשבתי שזה לכלוך אבל זה לא ירד", שחזרה האם, שהוגדרה כחשודה. בית המשפט האריך את מעצר האב. "אם הוא אשם - הוא צריך עונש"

   אשת האב החשוד בהתעללות בלוד: "הוא אמר שאולי התינוק נפל"
   צילום: משטרת ישראל, עריכה: טל רזניק

   אשתו של הגבר מלוד החשוד בהתעללות בבנו בן התשעה חודשים סיפרה היום (ראשון) לוואלה! NEWS כי המשטרה הגדירה גם אותה כחשודה במעשה, וגוללה את אירועי הימים האחרונים שהובילו למעצר בעלה. לדבריה, המכה שקיבל בנה, בין אם בידי בעלה ובין אם לא, אירעה בזמן שלא שהתה בביתה. "זה קרה ביום שלישי בלילה", שחזרה לירון (שם בדוי). "קילחתי את הילד והשכבתי אותו לישון, יצאתי מהבית וכשחזרתי הילדים היו עם בעלי במיטה. הוא אמר שהכל בסדר, שהוא אכל. ראיתי את הכתם על הלחי, חשבתי שזה לכלוך, אבל זה לא ירד, ואמרתי לעצמי שאסתכל בבוקר".

   אך בבוקר גילתה לירון כי לא מדובר בכתם. "זה כבר היה על חצי פנים, זה היה ממש מפחיד. ההתנהגות של התינוק הייתה בסדר, לא הייתה רגישות. התפקוד שלו היה בסדר, הוא אכל טוב, שיחק, ראה סרטים... לא ידעתי מה לעשות. לקחתי אותו לגן כדי להתייעץ מה לעשות, והם צילמו אותו. שאלתי אם הוא נפל אצלם, והם אמרו שממש לא. אני מאוד סומכת עליהם, יש להם מצלמות ואני עוקבת".

   בשלב זה, לדבריה, הזמינה תור לרופא למחרת בבוקר, יום חמישי. "כשחזרתי הביתה שאלתי את בעלי מה קרה לילד. הוא ממש נבהל, ואמר שצריך להזמין רופא בדחיפות. ביקשתי ממנו שיספר לי מה קרה, והוא אמר שהכול היה רגוע ובסדר. הוא אמר שאולי הוא נפל וזה הופיע בלילה. ביקשתי ממנו שיגיד לי את האמת, אבל הוא התעקש שהוא אומר את האמת. באותו זמן התקשרו מהגן, ואמרו לי לבוא לקחת את הילד למיון ולא לחכות עד הבוקר לרופא כי זה יכול להיות מסוכן".

   התעללות בתינוק, לוד (מערכת וואלה! NEWS , בועז אפרת)
   "הוא אמר שאולי הוא נפל". האם עם התינוק שבו על פי החשד בוצעה התעללות (צילום: בועז אפרת)

   "באנו שנינו לגן ולקחנו אותו למיון", היא המשיכה. "לא ידעתי מה להגיד על מה שקרה, אבל הבנתי שזה לא קרה סתם - או שהוא נפל, או שבעלי עשה משהו. אני לא יודעת להסביר את ההרגשה. בעלי היה במיון ודאג, אבל מצד שני לא ידעתי איך להתייחס לזה. דיברתי עם הרופאים, והם אמרו לי שהסימן הכחול יכול להופיע גם יום למחרת המכה, אבל אף אחד לא יכל להגיד לי מה קרה".

   המשטרה נכנסה לתמונה ככל הנראה בידי בית החולים אסף הרופא, שדאג במשפחה בין היתר באמצעות עובדים סוציאליים. "ביום חמישי בלילה חמותי החליפה אותי, וביום שישי כשחזרתי הגיעו חוקרים מהמשטרה ולקחו את בעלי עם אזיקים. זה היה ביום שישי בסביבות 12 בצהריים, ומאז לא ראיתי אותו".

   היום התקשרו אל לירון מהמשטרה והודיעו לי כי גם היא חשודה בתקרית. "אמרו שאני משתפת פעולה עם בעלי. זה שטויות כי לא דיברתי איתו מיום שישי, הם כנראה מנסים ללחוץ עליי. אני לא בעד ולא נגד בעלי, אני רוצה לדעת מה קרה. אם הוא אשם הוא צריך עונש". לדבריה, היא עדיין לא מאמינה את שאירע למשפחתה. "אני עדיין בשוק. זה מוזר כי בדיוק כמה ימים לפני כן היה לנו מקרה של גן שסגרו בגלל התעללות בילדים. הוא אמר לי 'אם הייתי שומע שמישהו מתעלל בילד שלי, לא יודע מה הייתי עושה'. אם הוא עשה דבר כזה לילד יום אחרי, זה לא מסתדר".

   מאבטחי בית המשפט וכוחות המשטרה נערכים מחוץ לבית המשפט בלוד, לקראת ההפגנה הצפויה שם במחאה על מעצר הקטינים בשב"כ בעת הדיון בעניינם.3 בינואר 2019 (אתר רשמי , TPS)
   הוארך מעצרו של האב. בית המשפט המחוזי לוד (צילום: TPS)

   האב מסר בחקירתו במשטרה כי האכיל את התינוק בשעת לילה, בעוד האם ישנה באותה. לדבריו, הוא השאיר את בנו על הספה והלך להכין לו אוכל, ואז הוא נפל. בגרסה נוספת שמסר למשטרה אמר כי ייתכן שהפעוט קיבל מכה משולחן האוכל. גורם המעורה בפרטי החקירה אמר בשיחה עם וואלה! NEWS כי האב שינה גרסאות במהלך החקירה, וכי הממצאים בשטח לא מתיישבים עם הדברים שמסר לחוקרים. לדבריו, זה שהסתיר את דבר המקרה מהאם העלה את החשד בנושא.

   בניגוד לדעת המשטרה, שופט בית משפט השלום בראשון לציון אבי סתיו סבר בדיון שנערך אתמול כי עיון בחומר החקירה מעלה כי לא קיים חשד סביר ברמה גבוהה כנגד האב, והורה לשחררו למעצר בית בן שלושה ימים. עם זאת, בתום הדיון הגישה המשטרה בקשה לעיכוב ביצוע לטובת הגשת ערעור, שאושרה על ידי בית המשפט. היום בית המשפט המחוזי קיבל את בקשת המשטרה והאריך את מעצרו בשלושה ימים.