פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   ההורים שבנם נחנק למוות בגן בחיפה: יש שאלות, אך נמתין לתום החקירה

   הורי הפעוט שנחנק למוות לאחר שעל פי החשד הושכב לישון ליד וילון, מתקשים לעכל את דבר מותו. האב תיאר בבכי כיצד התקשרו מהגן והזעיקו את אשתו לרמב"ם. ארבע מעובדות הגן נחקרו ונשלחו לחמישה ימי מעצר בית. הורים לילדים בגן: "זה הגן הכי טוב בחיפה"

   ההורים שבנם נחנק למוות בגן בחיפה: יש שאלות, אך נמתין לתום החקירה
   עריכה: עמית שמחה

   הוריו של הפעוט בן השנתיים שנחנק למוות בגן הילדים בחיפה הגיעו הערב (ראשון) לדירתם בחיפה עם בנם בן השמונה, ונאלצו לשתף עמו את הבשורה המרה כי אחיו מת. כעת הם מסתגרים בביתם בחוג המשפחה המצומצמת שעלתה מאוקראינה לפני שש שנים.

   האב מירר בבכי כשסיפר לקרוביו על שיחת הטלפון מהגן בשכונת הכרמל הצרפתי בחיפה. אשתו הגיעה ראשונה לבית החולים רמב"ם והוא הצטרף מעבודתו בענף הבנייה בתל אביב. ההורים מעריכים שצוות הגן השכיב את בנם לישון ליד אותו תריס ונציאני שמהחוטים שלו הוא נחנק, וכשהבחינו בכך הגננות כבר היה מאוחר מדי. הם מלאי שאלות, אך מסרו כי הם ממתינים בסבלנות למיצוי חקירת המשטרה.

   בעקבות המקרה, ארבע מעובדות הגן, בהן המנהלת, נשלחו לחמישה ימי מעצר בית. עובדת נוספת קיבלה צו הרחקה מהמקום ואיסור על יצירת קשר. הורים לילדים בגן אמרו כי "זה הגן הכי טוב בחיפה". ההורים טענו כי התקשרו אליהם בבקשה לאסוף את ילדיהם, אך לא סיפרו להם מה קרה.

   פעוט נחנק מווילון בגן ילדים בחיפה, 24 בנובמבר 2019 (ללא שם)
   חמש מעובדות הגן נעצרו. הגננות בדרך למעצרן, היום

   מנתוני ארגון "בטרם" לבטיחות ילדים, עולה כי בעשור האחרון מתו 12 ילדים מתו מחנק כתוצאה מכריכת שרוך/חבל/וילון סביב הצוואר. מנכ"לית הארגון, אורלי סילבינגר, אמרה כי "מדובר במקרה מזעזע וכואב". לדבריה, "ילדים הם סקרנים ואינם מודעים לסכנות. תפקיד המבוגרים להתאים את הסביבה לגיל הילדים ולאמץ התנהגות בטוחה הכוללת השגחה צמודה".

   "אנו קוראים להורים ולצוותים המטפלים בילדים: אל תגידו 'לי זה לא יקרה' - הרחיקו מתינוקות ומפעוטות שרוכים, חבלים ושרשראות העלולים להיכרך סביב צווארם ולגרום להם לחנק. באחריותנו להגן על הילדים ולמנוע מקרים דומים".

   (עדכון ראשון: 20:30)

   פעוט נחנק מווילון בגן ילדים בחיפה, 24 בנובמבר 2019 (ללא שם)
   גן הילדים בחיפה, היום