לרגל ביקור האדמו"ר מסאטמר: צירים מרכזיים נחסמו בירושלים

האדמו"ר, המוביל קו אנטי-ציוני, צפוי להשתתף בשורת כנסים בירושלים. המונים הגיעו הערב לעצרת בהשתתפותו של הרב טייטלבוים, ושוטרים נפרסו ברחבי הבירה

המשטרה צמצמה צירי תנועה מרכזיים. אלפי חסידי סאטמר בירושלים (צילום: אתר רשמי, דוד אלימלך/TPS)

המשטרה חסמה היום (שלישי) צירי תנועה מרכזיים בירושלים. זאת, לרגל ביקורו של האדמו"ר מסאטמר, הרב זלמן לייב טייטלבוים. במהלך ביקורו צפוי הרב להשתתף בשורה של כנסים ואירועים וכן לקחת חלק בעצרות שונות, אחת מהן מתקיימת כבר הערב. המשטרה פרסה שוטרים לשם הכוונת התנועה, במטרה לצמצם את הפגיעה בחיי התושבים.

סאטמר היא בין החסידויות הגדולות בעולם, קיצונית מאד ואינה מקובלת על הזרם המרכזי במגזר החרדי. מרכזה בארצות הברית והיא מזוהה עם הרעיון האנטי ציוני. את הרעיון ניסח האדמו"ר המנוח, רבי יואל טייטלבוים, הבולט בין ראשי השושלת ההונגרית, שהוברח מהשואה באירופה בסיוע הציונים, אך השתקע בארה"ב ושלל כל ימיו את הציונות בלהט דתי. כיום הרב זלמן לייב טייטלבוים מנהיג את החסידות.

עוד בוואלה!

ריבלין החל בסבב התייעצויות, גנץ ונתניהו ייפגשו הערב

לכתבה המלאה
המונים בעצרת בירושלים, הערב (צילום: אתר רשמי, דוד אלימלך/TPS)

כבר מהשעה 16:00 נחסמו צירים מרכזיים בעיר, עד לשעות הערב המאוחרות, בהם הרחובות: ברנדס, מלכי ישראל (משני הכיוונים), שרי ישראל (משני הכיוונים), צומת שמגר/שרי ישראל, צומת יפו/שרי ישראל. ללא תתאפשר הגעה ברכב לרחובות הסמוכים והמובילים לרחובות אלו. הצירים הראשיים שיישארו פתוחים לתנועה, אליהם יופנו הנהגים הם ירמיהו, שמגר, שז"ר (לתחבורה ציבורית בלבד), שדרות בגין, רבין.

בשל עומסי התנועה הצפויים המשטרה ממליצה לציבור לתכנן ולהקדים נסיעתו בהתאם לשעות קיום האירוע כמו גם להשתמש באפליקציית ניווט.

האדמו"ר מסאטמר, הרב טייטלבוים, 2014 (צילום: כיכר השבת, מאיר אלפסי)
מזוהה עם הרעיון האנטי ציוני. העצרת הערב (צילום: אתר רשמי, דוד אלימלך/TPS)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully