מנכ"ל וואלה! NEWS לשעבר לאלוביץ': "הבאת לנתניהו את הבחירות"

בחדשות 12 פורסמו תמלילי השיחות בין השניים ביום הבחירות ב-2015, במסגרת חקירת פרשת בזק-וואלה. לאחר פרסום הסרטון בו טען נתניהו כי הערבים "נוהרים לקלפיות", כתב בעל השליטה בבזק למנכ"ל האתר לשעבר: "הראיתי לביבי מה יש בראשית - מבסוט"

מערכת וואלה! חדשות
צילום: אבי כהן

תמלילי שיחות בין בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ' לבין מנכ"ל וואלה! NEWS לשעבר אילן ישועה, נחשפו הערב (שישי) בחדשות 12. בכתב החשדות שגיבש היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בתיק 4000, תואר כיצד ביום הבחירות בשנת 2015 הכתיב האחרון את תוכני האתר. "בהמשך היום, הנחית את חפץ להעביר לאלוביץ' וישועה סרטון שבעריכתו השתתפת אישית במהלך יום הבחירות, ובו הזהרת ששלטון הימין נתון בסכנה בשל תנועה המונית של ערביי ישראל לקלפיות וקראת למצביעי הימין לצאת ולהצביע לליכוד ואף להניע אחרים לעשות כך", נכתב.

עוד עלה מכתב החשדות כי "אלוביץ' הנחה את ישועה לפרסם את הסרטון, אשר פורסם בכותרת הראשית של האתר תחת הכיתוב: 'נתניהו בסרטון: 'הערבים נעים בכמויות אדירות אל הקלפי''. הסרטון הושאר בכותרת הראשית במשך שעות ארוכות". לאחר הפרסום כתב אלוביץ' לישועה: "הראיתי לביבי מה יש בראשית - מבסוט".

הנחה את ישועה לפרסם את הסרטון. אלוביץ' (צילום: ראובן קסטרו)

מההקלטות של השיחות בין השניים, עולה כי הם הבינו את משמעות הפעולות שביצעו עבור נתניהו ביום הבחירות.
אלוביץ': "שמעתי ממישהו, הרופא הזה שהיה חבר שלו, שנמצא שם בבית כל הזמן - הוא אמר שהוא (נתניהו) מוכן להתאבד בשבילי"
ישועה: "תשמע, הבאת לו את הבחירות. זה לא צחוק"
אלוביץ': "זה לא דרישות לא נורמליות מה שהם מבקשים - זה נורמלי לחלוטין"

עוד בוואלה!

אלוביץ' ביקש ממנכ"ל וואלה! NEWS לשעבר: "שלא יעלו כלום על המעונות, זה לא חדשות"

לכתבה המלאה
"הבאת לו את הבחירות". ישועה (צילום: ראובן קסטרו)

בנוסף לכך, בכתב החשדות נכתב כי אבי ברגר, שכיהן כמנכ"ל משרד התקשורת, פוטר לבקשת אלוביץ'. אחריו מונה שלמה פילבר, שהפך לעד מדינה, והעיד על ההוראה שקיבל מנתניהו לסייע לאלוביץ'.

ישועה: "תראה, בסוף אנחנו גוף ידידותי. אני מסתכל באתר, אני מחפש את שרה"
אלוביץ': "הפקידים עדיין שם (במשרד התקשורת). ברגע שההוא (פילבר) ישנו - אז זה הכול שונה לחלוטין, והוא צועק על כולם... ברגע שיש פגישה בלעדיו... הכול משתנה עוד פעם... הוא כמו בולדוזר נכנס, הופך הכול. אבל זה קשה. הוא (ברגר) השאיר שמה, אתה יודע מה הוא השאיר שם"
ישועה: "את כל המלכודות האפשריות"

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully