פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   בלי מועמד מוביל: הדמוקרטיה הצעירה של תוניסיה בוחרת נשיא חדש

   לא פחות מ-26 מועמדים עומדים לבחירה, אך אף אחד מהם לא צפוי לגרוף יותר ממחצית מהקולות ולכן צפוי סיבוב שני. במרכז סדר היום: המשבר הכלכלי במולדת "האביב הערבי"

   בלי מועמד מוביל: הדמוקרטיה הצעירה של תוניסיה בוחרת נשיא חדש
   צילום: רויטרס

   אזרחי תוניסיה יוצאים היום (ראשון) להצביע בבחירות לנשיאות, שאת תוצאותיהן קשה לחזות לאור העובדה שאין מועמד מוביל מקרב 26 המתמודדים על התפקיד. המשבר הכלכלי עמד במרכז הקמפיינים של המועמדים בדמוקרטיה הצעירה, שבה נולד "האביב הערבי" ב-2011.

   הקלפיות ברחבי המדינה הצפון-אפריקנית נפתחו בשעה 8:00 (לפי שעון מקומי).
   בניגוד ליתר מדינות העולם הערבי, תוניסיה ראתה העברת שלטון חלקה וללא שפיכות דמים.

   בזמן שמרבית תשומת הלב העולמית, במיוחד במדינות ערב, מתמקדת במפלגת א-נהדא האסלאמיסטית המתונה, רבים במדינה עוקבים אחרי גורלו של איל התקשורת נביל אל-קרווי, שמתמודד בזמן שהוא עצור בחשד להלבנת הון ולהעלמת מס. הוא מכחיש את החשדות נגדו, אך ביום שישי קבע בית משפט שעליו להישאר מאחורי הסורגים, מה שהוביל את תומכיו לטעון שמנסים להשתיק אותו.

   יום בחירות בתוניסיה, 15.09.19 (רויטרס)
   מצביעים בקלפי בבירה תוניס, היום (צילום: רויטרס)

   בין המועמדים הנוספים הם ראש הממשלה הנוכחי יוסף א-שאהד, לצד שני ראשי ממשלה לשעבר נוספים, נשיא לשעבר ושר ההגנה. אם אף אחד מהם לא יזכה ביותר מ-50% מהקולות, יתקיים סיבוב שני בין שני המקומות הראשונים בחודש הבא.

   נשיא תוניסיה מחזיק בסמכויות בתחום מדיניות החוץ וההגנה, בזמן שיתר הסמכויות נמצאות בידי ראש ממשלה הנבחר על ידי הפרלמנט. ב-6 באוקטובר יתקיימו גם בחירות לפרלמנט.

   יום בחירות בתוניסיה, 15.09.19 (רויטרס)
   (צילום: רויטרס)