שריפת ענק במחסן במפעל שמן בחיפה; 36 צוותי כיבוי במקום

לאחר מאמצי הכוחות בשטח הושגה שליטה על הדליקה שפרצה במפעל בעיר ובו כ-80 טונות של שמן. בעקבות השריפה, נמל חיפה נחסם זמנית לכניסת משאיות וכן הירידה מכביש 22 לחוף שמן. בשל חשש משריפת גגות אסבסט, איגוד ערים להגנת הסביבה המליץ לתושבי האזור להישאר במקומות סגורים

שריפת ענק בחיפה | כל הפרטים

 • הושגה שליטה על שריפה גדולה פרצה במפעל שמן שבחיפה
 • לפחות 36 צוותי כיבוי הגיעו למקום ופועלים לכיבוי השריפה
 • הירידה מכביש 22 לכיוון חוף שמן נחסמה לתנועה
 • כבאי נפגע קל ופונה לקבלת טיפול רפואי

בתום מאמצים, צוותי כיבוי השיגו שליטה על שריפה גדולה שפרצה היום (חמישי) במפעל שמן בחוף שמן בחיפה. במקום בוער מחסן עם כ-80 טונות של שמן. 36 צוותים לוקחים חלק במאמצי הכיבוי, שבמהלכם נפגע כבאי באורח קל. המשטרה מבצעת חסימות באזור כך שאין להגיע לאזור חוף שמן. בעקבות הדליקה, נמל חיפה נחסם זמנית לכניסת משאיות והירידה מכביש 22 לכיוון חוף שמן נחסמה אף היא.

כוחות הכיבוי מסרו כי מדובר באירוע בקנה מידה גדול מאוד. על פי ההערכות, במקום מאוחסנים כאלף משטחים של שמן צמחי במשקל טון כל אחד. עשן שחור מיתמר באיזור אולם כרגע לא נשקפת סכנה מידית לאזרחים. נציב כבאות רב טפסר דדי שמחי יגיע למקום האירוע לעקוב מקרוב אחר פעולות הכיבוי. הנציב הנחה את קצין חומ"ס ארצי לערוך ניטור חלקיקים בשכונות הסמוכות באמצעות המשרד לאיכות הסביבה.

השריפה במפעל, היום (צילום: כבאות והצלה)

שלומי פדר מתנדב איחוד הצלה בגזרת השריפה בחוף שמן: "הוזעקנו לשריפת ענק באחד המפעלים בחוף שמן. כרגע שומרים על מרחק בטיחות וצוותים גדולים של כיבוי פועלים במקום. מבקשים מסקרנים ואזרחים לא להתקרב לאזור עקב חשש לשאיפות עשן רעיל. מומלץ בשלב זה מתושבי האזור לסגור חלונות עקב העשן הסמיך".

במסגרת פעולות הכיבוי, בריכת שמן גדולה תוחמה בחול ומגנים עליה לבל תתלקח. בנוסף מאמץ גדול למנוע את התפשטות האש למחסן הראשי של המפעל. בגזרה המזרחית של המפעל יש התפשטות של האש דרומה וחזרה של האש לנקודות שכבר כובו וקרינת חום גדולה. "יש עוד צורך רב בחול, לא מים ואף לא קצף יכבו אש בכמות כזו של שמן", אמר לוואלה! NEWS אחד הקצינים הבכירים.

עו"ד שרית גולן יו"ר איגוד ערים להגנת הסביבה מפרץ, הנחתה את צוותי מחלקת אויר וצוותי מחלקת חומ"ס לצאת לשטח ולבדוק את הנתונים ולבחון את ההשפעות הסביבתיות והבטיחותיות. הנתונים יבדקו גם בשטח וגם בתחנות הניטור.

עוד בוואלה! NEWS

הטרגדיה של האב הסורי שאיבד את ילדיו התאומים במתקפה הכימית

לכתבה המלאה
חיפה, היום (צילום: יואב איתיאל)

מאיגוד ערים להגנת הסביבה מפרץ חיפה נמסר כי האיגוד עוקב אחר ההתרחשויות וכונן חומרים מסוכנים של האיגוד נמצא בחפ"ק האירוע. בשל השריפה במפעל ישנו חשש משריפת גגות האסבסט של המבנה. לאור זאת, מציעים באיגוד ערים להגנת הסביבה מפרץ חיפה לתושבים הנמצאים באזור השריפה להישאר במקומות סגורים, בעיקר ילדים, נשים בהריון וחולים במחלות נשימה.

מחברת שמן נמסר כי "השריפה פרצה במחסן של סחורה ארוזה. השריפה מטופלת על ידי לוחמי האש ברגעים אלו. לשמחתנו אין חשש לנפגעים ולחיי אדם".

(עדכון ראשון: 15:07)

חיפה, היום (צילום: יואב איתיאל)
חיפה, היום (צילום: יואב איתיאל)
(צילום: כבאות והצלה)
כוחות כיבוי בחיפה, היום
השריפה במפעל, היום (צילום: כבאות והצלה)
השריפה במפעל, היום (צילום: כבאות והצלה)
(צילום: כבאות והצלה)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/הלתנאי שימוש
  לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

  התרעות פיקוד העורף

   walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully